6 Ocak’ta yapımcı, Trump’ın 2020 seçimlerinden günler önce Putin ile gizemli bir telefon görüşmesi yaptığını açıkladı6 Ocak'ta yapımcı, Trump'ın 2020 seçimlerinden günler önce Putin ile gizemli bir telefon görüşmesi yaptığını açıkladı

Donald Trump, 2020 seçimlerinden sadece dokuz gün önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile gizemli bir telefon görüşmesi yaptı, Trump yönetiminin son aylarında benzeri görülmemiş erişime sahip bir belgesel yapımcısı açıkladı.

25 Ekim 2020 Pazar günü Air Force One’a yaptığı bir gezi sırasında, 6 Ocak’ta bir komite tanığı olan film yapımcısı Alex Holder’a Trump Genelkurmay Başkanı Mark Meadows, o zamanki cumhurbaşkanı ile önceden planlanmış bir röportajın devam edemeyeceğini söyledi. .

“Hafızam, genelkurmay başkanının bir şekilde gelip, başkan telefonda olduğu için görüşmenin bugün gerçekleşemeyeceğini söyledi. Ve eğer doğru hatırlıyorsam, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile telefonda olduğunu söylediğine inanıyorum, bu yüzden görüşme ertelenmek zorunda kaldı” dedi. siyaset.

İngiliz film yapımcısı, o yılın Eylül ayında Bay Trump hakkındaki film üzerinde çalışmaya başladı. Bay Holder, başkanın damadı Jared Kushner ile bir bağlantı yoluyla Bay Trump’a, o zamanki Başkan Yardımcısı Mike Pence’e, Bay Trump’ın yetişkin çocuklarından bazıları olan Ivanka Trump, Donald Trump Jr ve Eric Trump’a da erişim sağladı. Bay Trump’ın diğer yakın ortakları gibi.

Trump yönetiminin sona ermesinden önce, Bay Holder Beyaz Saray’da Bay Trump ve Bay Pence ile röportaj yaptı ve Air Force One gezilerinde başkana eşlik etti. Bay Trump görevden ayrıldıktan sonra, Bedminster, New Jersey’deki golf kulüplerinde ve Florida’daki Mar-a-Lago’da onunla konuşmaya devam etti.

Sadece çok az sayıda Bay Trump’ın yakın müttefiki belgesel film projesinin gerçekleştiğinin farkındaydı.

Politico haftanın başlarında bildirdi Bay Holder’ın 6 Ocak komitesi tarafından mahkemeye çağrıldığını. Tüm görüntülerini teslim etti ve bu hafta kapalı kapılar ardında bir ifade vermek üzere panelin önüne çıkmak üzere Washington DC’ye geldi.

Politico bildirdi Cuma günü Bay Holder’ın bir röportaj için geldiğinde yanında özel güvenliği olduğunu söyledi.

“Pazartesi günü ben yoktum ve 115 Twitter takipçim vardı. Ve bugün, sanırım 20.000’e yakınım var” dedi.

“Az önce bir mesaj aldım [CNN host] Don Lemon,” dedi röportaj sırasında şaşkınlıkla.

Londralı bir arkadaşından “Papa aldın!” diyen bir mesaj aldı. – Capitol Hill’deyken paparazziler tarafından fotoğraflandı.

Bay Holder, 25 Ekim 2020 Pazar günü – o zamanki aday Joe Biden ile ikinci tartışmadan üç gün sonra – Bay Trump ile Air Force One’da seyahat ettiğinde, Bay Trump Washington DC’den New Hampshire’a gitti, ardından geri uçmadan önce Maine’e gitti. ülkenin başkenti.

Politico, Putin’in o gün Bay Holder’ın görüşmesini durduran aramasının nedeninin Rusya Devlet Başkanı ile bir silah anlaşması müzakereleri olabileceğini kaydetti.

Axios bildirdi 11 Ekim 2020’de Bay Trump, seçimden önce Bay Putin ile bir nükleer anlaşma istediğini söyledi.

26 Ekim’de, bildirilen telefon görüşmesinin ertesi günü, Rus hükümeti Avrupa’nın güvenliğine ilişkin bir bildiri yayınladı. Ancak bu müzakerelerde yer alan bir Trump yetkilisi, Politico’ya o sırada dünya liderleri arasında bir çağrıyı hatırlamadığını söyledi.

Devamını takip eder…Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-2020-election-call-putin-b2108669.html

Yorum yapın