7 yaşındaki İrlandalı kız, ailesiyle tatildeyken Mayorka otelinin havuzundan kurtarıldıktan sonra yaşam mücadelesi veriyor.


Mayorka’daki otel havuzunda boğulmak üzere olan YEDİ yaşındaki bir kız çocuğu kurtarıldıktan sonra hastanede yaşam mücadelesi veriyor.

Ailesiyle tatilde olan genç olaydan sonra “kritik durumda” yoğun bakıma kaldırıldı.

Olay, Mayorka'daki HYB Eurocalas Otel'de meydana geldi.

1

Olay, Mayorka’daki HYB Eurocalas Otel’de meydana geldi.

Polis arabaları, ambulansın mümkün olduğunca çabuk oraya götürülebilmesi için yolu açtı.

Cankurtaranların, kızı havuzun dibinde hareketsiz gördüğü ve onu kurtarmak için daldığı söyleniyor.

Mayorka’nın başkenti Palma’daki Son Espases Hastanesi’ndeki kaynaklar, onun pediatrik yoğun bakım ünitesinde “kritik” kaldığını doğruladı.

Bazı yerel raporlar önce çocuğu İngiliz olarak tanımladı, ancak iyi konumdaki hastane kaynakları onun İrlandalı olduğunu söyledi.

23 yaşındaki İngiliz turist, İspanyol tatil beldesinde deniz duvarı topundan düşerek öldü
Eski futbolcu olarak adlandırılan ölümcül 'mezar taşı' sıçraması yapan karısı tarafından filme alınan adam

Hastaneye kaldırıldığı otel, doğu kıyısındaki Calas de Mallorca tatil beldesinde dört yıldızlı HYB Eurocalas Hotel olarak adlandırıldı.

İnternette kendisini plaja on dakikalık yürüme mesafesinde her şey dahil aile dostu apart otel olarak tanımlıyor.

Alarm Pazartesi günü saat 15.30’dan hemen sonra yükseltildi.

Bölgesel hükümet tarafından işletilen bir acil durum koordinasyon merkezinin sözcüsü şunları söyledi: “Dün saat 15.40 civarında, cankurtaranların havuzun dibinde hareketsiz yatan genç bir kızı fark ettiklerini ve onu kurtarmak için daldıklarını söylemek için aradık.

“Kalp krizi geçirdiği için sudan çıkardıktan sonra ona kalp masajı yaptılar.

“Sağlık ekipleri olay yerine ulaştıktan sonra onu diriltmeye çalışmaya devam etti ve ambulansın arkasında tekrar nefes aldırdı.

“Son Espases Hastanesi’ne kaldırıldı.”

Palma’ya arabayla bir saatlik mesafede ve Mayorka’nın en gözde turistik yerlerinden biri olan Drach Mağaraları’nın yakınında bulunan HYB Eurocalas Hotel’den kimse yorum yapmak için müsait değildi.

5 Haziran’da, Belfast’ın kuzeyinden altı yaşındaki Corey Aughey, Mayorka’nın Love Island villasının yakınındaki Sa Coma tatil beldesinde ailesiyle birlikte kaldığı otelin yüzme havuzuna düştükten sonra hastanede öldü.

Geçen ay İngiliz bir yürümeye başlayan çocuk Costa Blanca’da bir yüzme havuzu kazasında boğuldu.

Freddie Joseph Briggs, 25 Mayıs’ta Benidorm yakınlarındaki Aigues köyündeki ailesinin evindeki havuzda öldü ve yerel konseyin üç günlük yas ilan etmesine yol açtı.

19 aylık erkek çocuk, yakındaki bir mezarlığa gömülmeden önce vaftiz edildiği Belfast’taki bir kilisedeki cenaze töreninde anıldı.

Peder Thomas McGlynn, ayin sırasında yas tutanlara, gencin etrafındakilere mutluluk getirdiğini ve kısa hayatından “dolu dolu” keyif aldığını söyledi.

Çocuğun arkadaşları tarafından Briggsy olarak bilinen ve Mansfield, Notts ve Belfast doğumlu anne Jane Mohan’dan olduğu düşünülen babası Marc Briggs, trajediden kısa bir süre önce Costa Blanca’ya taşınmıştı.

9 Mayıs’ta İngiliz bir adam, yakındaki bir nehirde boğuldu ve bu nehir geçen ay içinde köpeğini kurtarmaya çalışırken diğer üç kişinin hayatına mal oldu.

Aslen Gateshead’li olan eski Kraliyet Donanması denizcisi Paul Lebihan, Costa Blanca tatil beldesi Benidorm’a kısa bir sürüş mesafesinde bir güzellik noktasında nehirde zorluk çektikten sonra öldü.

Arkadaşlar ve sevenler daha sonra 24 yaşındaki hevesli amatör boksöre saygılarını sundular ve bir GoFundMe çağrısı oluşturdular ve bu hedef, ailesinin Paul’ün cesedini eve getirmesine ve cenaze masraflarına yardım etmesine yardımcı olmak için şimdiden yaklaşık yarısını 15.000 sterlin yükseltti.

160 çocuk babasıyım - ama Babalar Günü'nde çorap aldığım için şanslı olacağım
Binlerce işçi 2.000 sterlinlik yaşam maliyeti ikramiyesi aldı - onlardan biri misiniz?

7 Haziran’ın erken saatlerinde, Barselona’nın güneyindeki Sitges’te bir İngiliz tatilci kayalara düştükten sonra öldü.

23 yaşındaki adam, polisin o sırada deniz kenarında bir kilisenin önünde bir replika toptan düştüğü sırada meydana geldiğini söylediği bir kazada dengesini kaybederek anında öldü.

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18953112/irish-girl-majorca-hotel-pool/

Yorum yapın