80.000 Sterlin başlangıç ​​maaşı ve 7.000 Sterlin sözleşme bonusu ile sunulan işler – ancak KİMSE onları istemiyor


ŞİRKETLER, 80.000 sterlinlik başlangıç ​​maaşları ve 7,000 sterlinlik imza primleri ile işler teklif ettikten sonra personel için çaresiz kaldı, ancak hiç kimse bu göreve hazır değil.

Altı haneli maaşlar ve inanılmaz ikramiyeler, Avustralya’nın madencilik sektöründeki “benzeri görülmemiş” bir işçi sıkıntısının ortasında geliyor.

Şirketler, ihtiyaç duyulan pozisyonları doldurmak için 80.000 sterlinlik bir başlangıç ​​maaşı bile teklif etti.

3

Şirketler, ihtiyaç duyulan pozisyonları doldurmak için 80.000 sterlinlik bir başlangıç ​​maaşı bile teklif etti.Kredi bilgileri: Getty
Madencilik sektörü personel sıkıntısı ile vuruldu

3

Madencilik sektörü personel sıkıntısı ile vurulduKredi: Reuters

Mevcut pozisyonlar arasında Queensland’de yaklaşık 80.000 £ (140.000 $) maaşla başlayabilen oto elektrikçileri bulunmaktadır.

İş teklifleri arasında, tümü 57.000 ile 73.000 £ arasında bir maaşla gelen otomasyon mühendisleri, metalürji uzmanları ve jeologlar da yer alıyor.

Ve diğer bazı şirketler 7.000 £ oturum açma bonusu (10.000 $) ve 3.000 £ tavsiye bonusu (5.000 $) sunmaya başvurdu.

Avustralya Kaynakları ve Enerji İşverenleri Derneği İcra Kurulu Başkanı Steve Knott şunları söyledi: Günlük Posta Avustralya: “Madencilik, petrol ve gaz ve tedarik zinciri işletmeleri için ezici bir çoğunlukla en büyük sorun, işi yapmak için gereken insanları elde etmektir.

İngiltere başkanı, Putin'in
Çin, insansız hava araçları ve bir milyon askerle Tayvan'a nasıl saldırabilir?

“Buna, COVID-19 pandemisinin kesintiye uğraması ve tüm emtia alanlarında devam eden yüksek büyüme seviyeleri de dahil olmak üzere bir dizi faktör neden oluyor.

“Piyasa talebi, taban ücret oranlarının olağanüstü seviyelerde sıçradığını gördü ve şirketler de insanları cezbetmek ve elde tutmak için büyük oturum açma ve elde tutma ve sadakat ikramiyeleri ödüyor.”

Avustralya İstatistik Bürosu’ndan (ABS) elde edilen veriler, madencilik sektörünün ortalama olarak en yüksek tam zamanlı kazançlara sahip olduğunu göstermektedir.

Uzman işçilere olan yüksek talebe rağmen, Bay Knott, mevcut durumun düşük vasıflı işçilere olan talebinde “benzersiz” olduğunu da sözlerine ekledi.

Endüstrinin “önümüzdeki beş yıl içinde yaklaşık 9.000 yeni tesis operatörüne, 3.000 ağır dizel tesisatçısına ve elektrik ve mekanik gibi yaklaşık 1.100 diğer ticarete” ihtiyacı olacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca maden sahalarının işletilmesi için gereken işlere de ciddi bir talep var.

“Şefler, aşçılar, temizlikçiler ve tesis bakım işleri son derece yüksek talep görüyor.

“Bu nedenle endüstri, sektöre eşi görülmemiş seviyelerde yeni girenleri kabul ediyor.”

2027 yılına kadar 100.000 yeni iş yaratacak kartlarda 350 madencilik projesi olduğunu açıklayarak devam etti.

“Bu projelerin yalnızca bir kısmı nihai yatırım onayını alır ve devam ederse, endüstri mevcut kırmızı sıcak beceri pazarının en az beş yıl daha ve muhtemelen çok daha ötesinde devam ettiğini görecek” dedi.

Ben bir öğretmenim – çocuklarımın bir şeyler karalamalarına ve duyguları hakkında konuşmasına izin veriyorum
İnsanlar uçuşun ortasında kabinde ÇOK olağandışı bir yolcu tarafından sersemletildi

Madencilik sektörü uzak bölgelerde uzun saatler ve fiziksel emek gerektirse de, Bay Knott insanları “doğru niteliklere ve temiz bir güvenlik kaydına sahip herkesin sektöre girmekte zorluk çekmemesi gerektiğini” söyleyerek işi düşünmeye çağırdı.

İşin “uzun saatler ve vardiyalı çalışma” içermesine rağmen, ödülün “çok önemli ücret ve uzun vadeli kariyer beklentileri” olduğunu söyledi.

2027 yılına kadar madencilik sektöründe 100.000 yeni pozisyon mevcut olacak

3

2027 yılına kadar madencilik sektöründe 100.000 yeni pozisyon mevcut olacakKredi: Reuters

Hikayeleriniz için para ödüyoruz!

The Sun haber masası için bir hikayeniz var mı?

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18917568/jobs-offered-salaries-signing-bonuses-no-one-wants/

Yorum yapın