Ablam korku tatili kazasında ciddi şekilde yaralandı – erkek arkadaşı yaşam için savaşırken onun için ‘endişeleniyor’


Bir korku tatili moped kazasında kritik şekilde yaralanan GENÇ bir İngiliz kadın, erkek arkadaşı için yaşam savaşı verirken “endişeleniyor”.

27 yaşındaki Brave Joella Senior, şimdi yoğun bakımdan Bali’deki aynı hastanede bir koğuşa taşındı.

Alex Hoyle ve Joella Senior, bir kabusa dönüşmeden önce Bali'ye rüya gibi bir gezideydiler.

7

Alex Hoyle ve Joella Senior, bir kabusa dönüşmeden önce Bali’ye rüya gibi bir gezideydiler.Kredi bilgileri: Rex
Alex ve Joella, Bali'de kaza yaptıklarında bir moped üzerinde seyahat ediyorlardı.

7

Alex ve Joella, Bali’de kaza yaptıklarında bir moped üzerinde seyahat ediyorlardı.Kredi: Facebook

Ablası Teya Brooker, çiftin rüya gibi Endonezya adasına yaptıkları gezinin kabusa dönüşmesinin ardından her iki ailenin de acısını anlattı.

İlkokul öğretmeni Teya, “En büyük kalbe ablam sahip ve kendisi için değil, herkes için endişeleniyor. Alex için çok endişeli olduğunu ve kendisininkiyle uğraşırken onun yaralarının boyutunu bildiğini söyledi.”

“Kendisi çok acı çekiyor ve bitkin ama tek umursadığı Alex ve ailelerimiz.”

Kardeşiyle telefonda konuşan Corley, Warwickshire’dan iki çocuk annesi Teya, “Ona bizim için endişelenmeyi bırakmasını ve iyileşmesi gerektiğini söyledik” dedi.

28 yaşındaki Brit, Ukrayna'da savaştığı için idama mahkum edildi 'İdam edilecek'
Korkusuz Ukraynalı kadınlar, savaşın parçaladığı ülkeyi Putin'in işgalcilerinden korumak için eğitim alıyor

Kilometre taşı 30. doğum gününe sadece haftalar kala 29 yaşındaki Teya, “Olumluya bakmalıyız. Hayatta kaldı. Ama kazadan beri her şey çok bulanık.”

The Sun Online ile yaptığı özel bir röportajda Joella ile konuşmanın ne kadar zor olduğunu söyledi: “Konuşmaya çalışıyoruz ama bu onun için zor. Çok acı çekiyor ve bitkin, bu yüzden kısa ve tatlı ama olumlu tutuyoruz.”

Alex’in gerçekten kötü bir durumda olduğunun farkında ve onu göremediği için onun için gerçekten zor. Halen yoğun bakımda” dedi.

Küçük kızına ve yürümeye başlayan oğluna bakmak için kariyerine ara veren Teya, üniversite hocası anneleri Jeni Hall’un dün Bali’ye uçtuğunu ve sağ salim vardığını söyledi.

Dedi ki: “Annem harika ve çok güçlüydü.”

Çeşitli şirketlerde sosyal medya koordinatörü olan Joella, 12 Haziran akşamı Kuzey Kuta’nın Kerobokan kentinde “hayatlarının tatili”nin üçüncü gününde meydana gelen kazada beli kırıldı.

Çiftin Honda Vario scooter’ı bir araba ve bir başka moped ile çarpıştı.

Joella ayrıca her iki kolunu, köprücük kemiğini ve elmacık kemiğini kırdı ve akciğerinde hasar var.

Kız kardeşi şunları söyledi: “Delinmiş akciğer bir sorun ve eve dönmesini geciktiriyor. Ne zaman eve gidecek kadar uygun olacağını bilmiyoruz.”

Bali ana hastanesindeki “inanılmaz doktorlara” hem ailelerin hem de arkadaşların ne kadar minnettar olduğunu ekledi.

Joella’nın eski nişanlısı Luke Howitt, “çiftin tamamen iyileşip eve sağ salim dönmesini umduğunu ve dua ettiğini” söyledi.

Arkadaş olarak kaldığı eski kız arkadaşıyla iletişim kuruyor ve şunları söyledi: “Onun moralini yüksek tutmaya çalışıyorum. Omurilik ve diğer yaralanmaları var ve çok fazla dinlenmeye ve fizik tedaviye ihtiyacı olacak.”

“Alex komada ve ailesi ve kız kardeşi onun yanında.”

“Onunla kaza hakkında konuşmadım ama Alex’in ne kadar ciddi şekilde yaralandığını biliyor. Hepimiz onun üstesinden geleceğini ve birlikte eve dönebileceklerini umuyoruz. ”

28 yaşındaki Luke, çiftin tıbbi faturalarının ödenmesine yardımcı olmak için bugün 100.000 sterlinlik hedefinin yaklaşık 81.384 sterlini olan bağış toplama etkinliğine verilen büyük tepkinin “şaşırtıcı” olduğunu söyledi.

Bina tadilat işçisi, The Sun Online’a, ayrılmalarına rağmen Joella ile nasıl arkadaş kaldığını ve onun yeni erkek arkadaşını tanıdığını anlattı.

“10 yıldır birlikteydik ama ayrıldık. Olur böyle şeyler. Ama biraz mesafe kat ettikten sonra hala arkadaşız ve iki köpeğimizi birlikte paylaşıyoruz ve onun ve Alex’in de iyi olduğunu umuyorum.”

“Çok acı çekiyor ve Alex’i göremiyor. En azından bu yılın tamamında, belki daha önce bir çift oldular ve ikisini de düşünüyoruz.”

Yaralı çiftin yakın arkadaşları Georgie Steel ve Oli Rowland, yeni bir gönderide şunları söyledi: JustGiving bağış toplama etkinliği Joella’nın kapsamlı ameliyattan sonra nasıl ilerleme kaydettiğini.

Şunları yazdılar: “Joella’nın her iki alt kolundaki yer değiştirmiş kırıkları onarmak, omurlardaki kırıkları stabilize etmek ve köprücük kemiğini ve elmacık kemiğini kaplamak için yaptığı operasyonların hepsi gerçekten iyi gitti.

“Ameliyatlar başarılı olsa da, Joella’nın iyileşme yolu hala çok uzun ve vücudu ameliyatların yarattığı stresten kurtulmaya çalışırken, ameliyattan sonra kendini muazzam miktarda ağrının içinde buluyor.”

Anita Alvarez'in antrenörü suda baygınlık geçirdikten sonra hayatını kurtarmak için havuza dalıyor
Çocuklarımın okulu bize yeni bir üniforma için 142 sterlin ödememizi söyledi - ailelerin bunu karşılayamaması

“Ne zaman uyanacağı belli olmayan” yoğun bakımda sakinleştirilmiş kritik bir durumda kalan Alex için tablo daha iç karartıcı.

Şunları yazdılar: “Çenesinde, elmacık kemiğinde ve şakak kemiklerinde ciddi yaralanmaların onarımı da dahil olmak üzere birçok başka operasyona ihtiyacı var. Alex’in iyileşmesi için ne yazık ki hala uzun bir yol var.”

Joella'nın ablası Teya, telefonla iletişim kurduğu ablasına nasıl pozitif baktığını anlattı.

7

Joella’nın ablası Teya, telefonla iletişim kurduğu ablasına nasıl pozitif baktığını anlattı.Kredi: Aile broşürü
Rahibe Teya, Joella'yı büyük bir kalbe sahip ve her zaman başkaları için endişelenen biri olarak tanımladı.

7

Rahibe Teya, Joella’yı büyük bir kalbe sahip ve her zaman başkaları için endişelenen biri olarak tanımladı.Kredi: Aile broşürü
Joella Senior'un sırtı kırıldı, kolları, köprücük kemiği ve elmacık kemiği kırıldı ve akciğeri hasar gördü

7

Joella Senior’un sırtı kırıldı, kolları, köprücük kemiği ve elmacık kemiği kırıldı ve akciğeri hasar gördüKredi bilgileri: Rex
Alex Hoyle başından yaralandı ve sırtı kırıldı, komada kaldı

7

Alex Hoyle başından yaralandı ve sırtı kırıldı, komada kaldıKredi bilgileri: Rex
Joella, Bali'de yaşam savaşı veren erkek arkadaşı Alex için

7

Joella, Bali’de yaşam savaşı veren erkek arkadaşı Alex için “endişeleniyor”Kredi: Aile broşürü

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18976907/brit-injured-moped-crash-bali-worried-boyfriend-coma/

Yorum yapın