Altılı masa beşinci kez bir araya geldi


  • Ayşe Sayın
  • BBC Türkçe, Ankara

liderler

Kaynak, IYI Parti

CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi, DEVA, Saadet Partisi ve Demokrat Parti liderleri, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in ev sahipliğinde beşinci kez bir araya geldi.

Toplantı sürerken yapılan açıklamada, muhalefetin cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin tartışmalarla ilgili, “Bilinmesini isteriz ki, altı siyasi partinin ortak akıl ve makulde buluşmak üzere oluşturduğu istişare mekanizmasını, adaylık tartışmasına indirgemeye çalışanlar, milletimizin ve ülkemizin geleceğine dair büyük bir kazanım olarak gördüğümüz çalışmalarımızı asla sekteye uğratamayacaktır. Bir kez daha ilan ediyoruz ki; Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, Güçlendirilmiş Parlamenter sistemden yana olan, demokrasi âşıklarının adayı olacaktır” denildi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Akşener’in ev sahipliğinde İYİ Parti Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

İlk kez gündüz saatlerinde yapılan toplantı yaklaşık 5 saat sürdü.Kaynak : https://www.bbc.co.uk/turkce/haberler-dunya-62030064?at_medium=RSS&at_campaign=KARANGA

Yorum yapın