AOC, Roe protestolarının ‘isyan’ olduğu iddiası üzerine ‘iğrenç’ Marjorie Taylor Greene’e geri döndüAOC, Roe protestolarının 'isyan' olduğu iddiası üzerine 'iğrenç' Marjorie Taylor Greene'e geri döndü

Alexandria Ocasio-Cortez, Cumhuriyetçi’nin bir gruba hitaben “ayaklanma başlattığını” iddia etmesinin ardından Marjorie Taylor Greene’i “iğrenç” olarak nitelendirdi. Karaca v Wade Yargıtay önünde protestocular

Ocasio-Cortez, “Size bunu yavaş yavaş açıklayacağım: protesto hakkımızı kullanmak Kongre’yi engelleme veya demokrasiyi devirme girişimi değildir” dedi. “Eğer biri bunu yapacak kadar iğrenç biri olsaydı, muhtemelen bunun için de bir af dilerdi. Ama burada sadece birimiz bunu yaptı. Ve ben değilim”

New York’tan bir Demokrat olan Bayan Ocasio-Cortez, Bayan Taylor Greene’in 6 Ocak 2021’deki Capitol isyanına katıldığı ve bunun için affedilmesini istediği iddiasına atıfta bulundu.

Georgia’dan aşırı sağ Cumhuriyetçi Bayan Taylor Greene, Cuma sabahı Mahkeme kararını açıkladığında çok sevinçliydi. Dobbs – Jackson Kadın Sağlığı Örgütü, tweeting “ALLAH’A ÖVK! Karaca devrildi!” başkentin sokaklarında mutlu bir şekilde yürürken bir videosunun üstünde, “Bu çok harika. Aman Tanrım.”

Taylor Greene’in Ocasio Cortez’i tweetlediği ve New Yorker’ı ayaklanmaya kışkırtmakla suçladığı videoda, Bayan Ocasio Cortez, “Gayri Meşru!” ve “Sokaklara!”

Bayan Taylor Greene’in bunun hangi gerekçeyle ayaklanma anlamına geldiğine inandığı açık değil. Kararın gayrimeşru olduğu önerisi, Cumhuriyetçi Parti’nin son yedi cumhurbaşkanlığı seçiminden sadece birinde halk oylamasını kazandığını, ancak Cumhuriyetçilerin dokuz Yüksek Mahkeme yargıcından altısını atadığını belirten bir dizi aktivist ve yorumcu tarafından tekrarlandı.

Kendisi 6 Ocak’ta bir ayaklanmayı kışkırtmakla suçlanan eski Başkan Donald Trump, 2016 başkanlık seçimlerinde popüler oyu Hillary Clinton’a kaybetmesine rağmen bu yargıçlardan üçünü kendisi atadı. Bu yargıçların hiçbiri, onay oturumlarında devrilmeyi düşündüklerini öne sürmedi. Karaca.

Cuma günü ayrı bir tweet’te, Bayan Ocasio Cortez bu onay oturumlarına atıfta bulundu.

“ABD Senatosu üyelerini yanıltmanın, ülkedeki en yüksek mahkemeye ömür boyu atanmasını güvence altına almak için herhangi bir sonucu olması gerektiğine inanıyorlarsa, Senatör Murkowski, Collins ve Manchin’den haber almalıyız” dedi. tweetlendi. “Aksi takdirde Roe’nun mahvolması onların da mirasıdır.”

Mahkemenin Cuma günkü kararının ardından ülke genelinde protestolar patlak verdi ve kalabalıklar sadece Washington DC’de değil, aynı zamanda ABD gibi şehirlerde de toplandı. Austin ve Philadelphia.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/aoc-marjorie-taylor-greene-roe-protests-b2109149.html

Yorum yapın