Arizona oylama şefi Rusty Bowers, kızının Trump seçim tacizi sırasında öldüğünü açıkladıArizona oylama şefi Rusty Bowers, kızının Trump seçim tacizi sırasında öldüğünü açıkladı

Arizona’nın seçim şefi Rusty Bowers, eski başkan Donald Trump’ın 2020 seçimlerini devirme girişimlerine karşı duygusal bir ifade verdikten sonra büyük bir destek aldı.

Bowers, 6 Ocak Salı günü Temsilciler Meclisi komitesine 2020 seçimlerini “hileli” olarak adlandırmayı reddettiği için Trump destekçileri tarafından nasıl karalandığını söyledi ve onlardan bazı grupların evinin önünde bile göründüğünü paylaştı.

Bay Bowers, Trump destekçilerinin onu “sübyancı, sapık ve yozlaşmış bir politikacı ve mahallemde hoparlörleri gürleyen” olmakla suçladığını söyledi. Bazılarının kolları olduğunu iddia etti.

Zaman zaman duygusal görünen Arizona House sözcüsü, ağır hasta kızı Kacey Rae Bowers’ın gösteriler sırasında evde olduğunu ve “olanlardan dolayı üzgün olduğunu” söyledi.

28 Ocak 2021’de, Bay Biden’ın göreve başlamasından ve Bay Trump’ın iddia edilen baskı kampanyasından günler sonra uzun süreli bir hastalıktan öldü.

Bay Bowers o sırada bir Facebook haraçında şunları yazdı: “Muhteşem ve yetenekli bir kadın, 20 yaşındaki oğlu Lorenzo’nun ailesi, inancı ve birlikte çalıştığı harika insanlar için güçlü bir savunucu ve canlı bir savunucu. danışmanlık hizmeti çalışması. Sizi ne kadar çok seviyor, sürekli büyümeden, umuttan ve müşterilerinin elde ettiği başarılardan bahsediyor. Lütfen vazgeçme.”

Kacey Rae Bowers, Arizona House konuşmacısı Rusty Bowers’ın kızı

(Paslı Okçular / Facebook)

Salı günü, birçok politikacı, avukat ve siyasi yorumcu, duruşmanın ardından Bay Bowers’a verdiği ifadeden dolayı övgüde bulundu.

“Rusty Bowers ile nadiren aynı fikirdeyim ama demokrasiyi savunduğu için övgüyü hak ediyor” diye yazdı. Ruben Gallego Twitter’dan. “Arizona’daki MAGA Cumhuriyetçileri darbe yapmaya hazırdı.”

Arizona Demokratı şöyle devam etti: “Bugünkü duruşma, Trump ve yandaşlarının hükümetimizi devirmek için ne kadar ileri gitmeye istekli olduğunun bir başka örneğini ortaya koyuyor. Konuşmacı Bowers ve ben çoğu politika üzerinde asla aynı fikirde olmayacağız ama umarım oğlumu da onunla aynı dürüstlüğe sahip olacak şekilde yetiştirebilirim”.

Rusty Bowers, onu neyin farklılaştırdığını göstermeye devam ediyor (ve onu Giuliani ve Trump’tan ayırmaya devam ediyor” diye yazdı. Tim O’Brien2005 biyografisi “TrumpNation: Donald Olma Sanatı”nın yazarı.

“Ondan yasaları çiğnemesini ve iyi bir Cumhuriyetçi olmasını istediler. Onlara defalarca yasaya uymanın ve Anayasa’ya ve devletine yemin etmenin önce geldiğini söyledi” dedi.

Eski BBC gazetecisi ve yazarı Rory Cellan-Jones Bowers’ın evinin önünde toplanan ve kendisini ve ailesini tehdit eden kötü niyetli çeteleri anlattığı ifadesinin sonu gerçekten şok edici. Amerika ne hale geldi?”

Bay Bowers, eski Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı ve Rudy Giuliani de dahil olmak üzere hukuk ekibi tarafından ABD Başkanı Joe Biden’ın eyaletteki galibiyetini iptal etmesini istediğini söyledi.

“Ve dedim ki, iyi avukatlarım var ve size isimlerini vereceğim. Ama benden yeminime aykırı bir şey yapmamı istiyorsun ve yeminimi bozmayacağım” dedi Bay Bowers.

Arizona Cumhuriyetçisi, “Anayasanın ilahi bir şekilde ilham aldığı inancımın bir ilkesidir” diye Bay Trump’a karşı geri adım attığını söyledi. Bu, tek dönemli başkanın, hepsi başarısız olmasına rağmen, 2020 seçimlerini devirmeye çalışmak için başka stratejiler izlemesine yol açtı.

Komite duruşmasından önce yaptığı açıklamada, Bay Trump Bay Bowers’ı hedef aldı ve Arizona seçim yetkilisi tarafından seçimin “hileli” olduğunu söylediğini söyledi. Ancak Bay Bowers, bu iddialara itiraz etti.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/arizona-rusty-bowers-trump-kacey-rae-b2106779.html

Yorum yapın