Auckland’da meydana gelen bıçaklı saldırıda 4 kişi yaralanan polis şüpheliyi gözaltına aldı.Auckland'da meydana gelen bıçaklı saldırıda 4 kişi yaralanan polis şüpheliyi gözaltına aldı.

Auckland polisi tarafından rastgele saldırı olarak nitelendirilen bir olayda Perşembe günü Yeni Zelanda’da düzenlenen toplu bıçaklı saldırıda dört kişi yaralandı.

Waitemata bölge komutanı Naila Hassan, “Bu münferit bir olaydı” dedi. haber.com.au.

“Bu suçlu hareket halindeydi, yayaydı, Murrays Bay’de başladı. [where he stabbed members of the public]ve Mairangi Körfezi’ne doğru yürümeye devam etti” dedi. Halkın bir kısmı onu takip ediyordu ve sonunda içlerinden biri müdahale etti” dedi.

Olayı rastgele bir saldırı olarak nitelendirdi ve bunun bir nefret suçu olduğuna dair hiçbir belirti olmadığını söyledi.

Polis, saldırganın “oldukça büyük bir bıçağı” olduğunu ve orta dereceli yaralanmalar nedeniyle hastanede tedavi gördüğünü söyledi.

Yetkililer, gözaltındaki zanlının kimliğini henüz tespit edemedi. Ancak Hassan, kendisine karşı suçlamada bulunulacağını doğruladı.

Bir tanık, Auckland’ın Murrays Körfezi’ndeki plajda saldırgandan kaçmak zorunda kaldığını söyledi. Kadın, köpeğini gezdirdiğini ve yanına yaklaştığında saldırganın sohbet etmek istediğini düşündüğünü söyledi.

“Kulaklık takıyordum ve onunla konuşmak için kulaklıkları çıkarmaya gittim çünkü istediğini düşündüm” dedi. Yeni Zelanda Habercisi.

Ama adamda onu gerginleştiren bir şey olduğunu söyleyen kadın, “bana doğru koşmaya başladığını” da sözlerine ekledi.

“Ve – savaş ya da kaç – arkamı döndüm ve diğer yöne koştum ve arkama baktım ve bana doğru koşan büyük bir bıçağı vardı” dedi. “Çığlık atıyordum, yardım çağırıyordum çünkü beni bu büyük bıçakla kovalıyordu.”

Başka bir görgü tanığı da, çalıştığı CafeBayBay’in karşısındaki otobüs durağında bir kadının bıçaklandığını söyledi. Issac Hong, bıçaklının daha sonra Murrays Körfezi sahiline koştu ve “yaşlı bir Asyalı çifte” saldırdığını söyledi. Şey.

Saldırganın daha sonra Mairangi Koyu’na koştuğu ve polis tarafından yakalanmadan önce yakındaki bir şantiyeden inşaat işçileri tarafından kovalandığı bildirildi.

Polis, vatandaşların saldırganın durdurulmasına yardım etme çabalarına övgüde bulundu.

Bayan Hassan, “Çok daha kötü olabilirdi ve bu yüzden, bu olayı bir sonuca bağlamak için müdahale eden halkın cesaretini gerçekten takdir etmem gerekiyor” dedi.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/australasia/auckland-murrays-bay-stabbing-attack-supermarket-b2107493.html

Yorum yapın