Avukatı, Amber Heard’ın Johnny Depp’e 8.35 milyon dolarlık tazminat ödeyemeyeceğini söyledi. Sonra ne olur?Avukatı, Amber Heard'ın Johnny Depp'e 8.35 milyon dolarlık tazminat ödeyemeyeceğini söyledi. Sonra ne olur?

Jüri, Amber Heard’ın Johnny Depp’e hakaret etmekten suçlu olduğunu belirledikten sonra Washington Post Aile içi istismarın kurbanı olduğu iddiasıyla eski kocasına milyonlarca dolar tazminat ödemesi emredildi.

Ancak duruşma bittikten kısa bir süre sonra, Bayan Heard’ın avukatı sabah talk şovlarına çıkarak müvekkilinin 8.35 milyon dolarlık tazminatı ödeyemeyeceğini söyledi.Karayip Korsanları yıldız.

“Oh hayır. Kesinlikle hayır,” dedi avukat Elaine Bredehoft, sunucu Savannah Guthrie tarafından sorulduğunda. Bugün müvekkilinin büyük meblağı Bay Depp’e ödeyip ödeyemeyeceğini göster.

Bay Depp, eski karısına açtığı hakaret davasını üç suçlamadan da kazandı. Kaybedilen kariyer fırsatlarıyla ilgili olarak 10 milyon dolar tazminat ve 5 milyon dolar cezai tazminat aldı. Yargıç Penney Azcarate daha sonra cezai tazminatı, duruşmanın yapıldığı Virginia eyaletinde izin verilen maksimum miktar olan 350.000 $ ‘a indirdi.

Bayan Heard, üç karşı iddiasından biri için 2 milyon dolar tazminat aldı. Toplamda 8.35 milyon dolar borcunu Bay Depp’e bıraktı.

Bayan Heard’ın mali durumu belirsiz olsa da, Bayan Bredehoft, davanın kapanış argümanları sırasında müvekkilinin sadece yasal masraflardan 6 milyon dolardan fazla para aldığını açıkladı.

2016 yılında 36 yaşındaki rçift ​​boşandığında Bay Depp’ten 7 milyon dolarlık bir anlaşma aldı. Daha önce söylediğine göre bu fonlar, Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği ve Los Angeles Çocuk Hastanesi’ne bağış olarak eşit olarak paylaştırılacaktı.

Ancak, yüksek bahisli dava sırasında ortaya çıktı. video kanıtı Bay Depp’in avukatları tarafından, Bayan Heard’ın bu sözünü henüz yerine getirmediği sunuldu. Aktris çapraz sorgu altında verdiği sözü yerine getirmeye “tamamen niyet ettiğini” söyledi.

Bayan Heard, Fairfax County Bölge Mahkemesi’ne “Beni dava etmeyi bırakmasını çok isterim, böylece yapabilirim” dedi.

Duruşma ifadelerinde, Bayan Heard’ın oyunculuk kariyerinin yüksek profilli hakaret davası tarafından engellendiği ortaya çıktı., Haber Haftası bildirildi.

Bayan Bredehoft’un karar sonrası röportaj açıklamaları ile birleştiğinde, Bayan Heard’ın maliyetli tazminat faturasını ödeyip ödeyemeyeceği ve yapamazsa yasal yolunun ne olabileceği konusunda spekülasyonlara yol açtı.

Duruşmadan sonra yaptığı açıklamada herhangi bir mali sıkıntıya değinmese de Bayan Heard, jürinin kararında derin bir “kalp kırıklığı” olduğunu kabul etti.

Heard, “Bugün hissettiğim hayal kırıklığı kelimelerin ötesinde” dedi. “Eski kocamın orantısız gücüne, etkisine ve etkisine karşı koymak için kanıt dağının hala yeterli olmamasına üzüldüm.”

Bayan Heard’ın milyonlarca dolar ödemekten kaçınmak için alabileceği potansiyel yollar basit değil ve göre, daha fazla yasal ücretle sonuçlanabilir. CBS.

Karara itiraz etmek, Bayan Heard’ın 8.35 milyon doları ödemekten kaçınmasının bir yolu. Avukatı anlattıBugün hukuk ekibinin bu seçeneği takip ettiğini gösterin.

Bayan Bredehoft temyiz sorusuna “Kesinlikle” dedi. “Ve bunun için bazı mükemmel gerekçeleri var.”

Bayan Heard’ın bu yolu seçmesi durumunda, temyiz mahkemede ilerlerken, tazminat – artı faiz – için yine de teminat göndermesi gerekebilir. CBS’nin MoneyWatch’i.

Bayan Heard temyize gitmemeye karar verirse ve yine de tazminatı ödeyemezse, bu durum maaş hacizini tetikleyebilir – bu da hakimin kazançlardan veya ödeme çeklerinden belirli bir miktarın kesilmesine ve bir alacaklıya yönlendirilmesine izin verir.

Virginia yasalarına göre, Bay Depp’in maaşına haciz konabilmesi için bir mahkeme kararına ihtiyacı olacak. Tedbir, eyalete göre değişen kurallarla sınırlara sahiptir. Virginia’da, yasal siteye göre, “bir alacaklı, harcanabilir kazancınızın yüzde 25’inden daha azını veya harcanabilir kazancınızın federal asgari ücretin 40 katını aştığı miktarı tahsil edebilir” Nolo.com.

Üçüncü bir seçenek, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunmaktır, ancak bu yol da belirsizdir.

Northwestern Pritzker Hukuk Fakültesi’nde iflas hukuku profesörü Bruce Markell şunları söyledi: Hukuk ve Suç Bayan Heard’ın davasının doğası gereği, iflas başvurusunda bulunarak ödemelerinden kurtulamayacağını söyledi. Hakaret kasıtlı bir haksız fiil olarak kabul edilir, yani suistimal kötü niyetle veya kasıtlı olarak yapılmıştır.

Haber kaynağına “Heard’ın davasını normal haksız fiil davalarından ayıran şey, niyetin bulunmasıdır” dedi. “İflas kanunu çoğu kasıtlı haksız fiilin (batarya, saldırı vb.) tahliyesine izin vermiyor. Hakaret, kötü niyet veya başkasını yaralama niyetinin gerekli bulguları nedeniyle uyuyor. ”

Bayan Heard için nihai bir potansiyel erteleme, üzerinde hiçbir kontrolü olmayan bir ertelemedir: bunun yerine Bay Depp tarafından başlatılması gerekir.

Aktör, maddi zararlardan feragat etmeye karar verebilir veya Bayan Heard temyize gitmeye karar verirse, müzakerelerde miktarı düşürebilir.

Her iki tarafın da bu yolu seçip seçmeyeceği belli değil. Ancak Depp, karar sonrası yaptığı açıklamada, hakaret davası açmaktaki “amacının” “sonuç ne olursa olsun gerçeği ortaya çıkarmak” olduğunu vurguladı.

Instagram’da, “Doğruyu söylemek, çocuklarıma ve beni desteklemekte kararlı kalan herkese borçlu olduğum bir şeydi” diye yazdı.

“Sonunda bunu başardığımı bilerek huzurlu hissediyorum.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/amber-heard-cant-pay-damages-johnny-depp-b2094066.html

Yorum yapın