Baltimore Ravens’in savunma oyuncusu 55 yaşında ölü olduğunu bildirdikten sonra Tony ‘Goose’ Siragusa’ya haraç ödendiBaltimore Ravens'in savunma oyuncusu 55 yaşında ölü olduğunu bildirdikten sonra Tony 'Goose' Siragusa'ya haraç ödendi

Baltimore Ravens’ın 55 yaşında vefat eden defans oyuncusu Tony ‘Goose’ Siragusa’ya haraç ödeniyor.

2000 sezonunda Ravens ile bir Super Bowl şampiyonluğu kazanan Siragusa’nın takım arkadaşları, ilk olarak New Jersey’de büyüyen bir defalık oyuncunun ölümünü bildirdi.

Hemen ölüm nedeni verilmedi.

Siragusa’nın NFL’de 12 sezonun son beşini geçirdiği Baltimore’daki gazeteciler, ölümünün kendilerine birkaç kaynak tarafından doğrulandığını söyledi.

ESPN daha sonra ölümünün Indianapolis Colts’un sahibi Jim Irsay tarafından da doğrulandığını ve “kalbinin Colts Nation’ın tamamı gibi kırıldığını” söyledi.

Baltimore Ravens, saldırının ardından NFL yıldızını serbest bıraktı

Haber ilk oldu bozuldu TMZ tarafından. 6ft 3in, 340 kiloluk savunma mücadelesi NFL kariyerine Indianapolis Colts ile 1990’da hazırlıksız bir serbest oyuncu olarak başladı ve 1992 sezonunda tam zamanlı bir başlangıç ​​oldu.

Daha sonra 1997’de Baltimore Ravens ile anlaştı ve 2000’de Super Bowl’u ünlü bir şekilde kazanan takımın ayrılmaz bir parçası olmaya devam etti.

Irsay, Twitter’da “Kaz, Tony Siracusa 5 yaşında vefat etti. Tüm Colts Nation gibi kalbim kırıldı” dedi.

“Kaz, 200 eğlenceli sevgi dolu yılı 55’e sıkıştırdı!! 50 yıldır gördüğüm en güçlü fiziksel oyunculardan biriydi. Yunanistan’da insan ömrünün sonunda 1 soru sorardı; Tutkusu Var mıydı? Tony’nin durumunda.. Evet Yaptı!!”

Super Bowl XXXV’de New York Giants’ı 34-7 yenen Ravens ile bir Super Bowl şampiyonluğu kazandı. İstatistiklerine göre, normal sezonda iki çuval ve 28 müdahalede bulundu.

Ravens spor spikeri Gerry Sandusky, Siragusa’nın 26 yaşında vefat eden başka bir eski oyuncu, yan hakem Jaylon Ferguson’un vefatından bir gün sonra öldüğünü tweetledi.

Kuzgunlar yaptığı açıklamada, “Jaylon Ferguson’un trajik ölümü bizi derinden üzdü” dedi.

“Kocaman bir gülümseme ve bulaşıcı kişiliğe sahip nazik, saygılı bir genç adamdı. Çok erken kaybedilen bir hayatın yasını tutarken Jaylon’un ailesine ve arkadaşlarına en içten taziyelerimizi sunuyoruz.”

Tony Siragusa (ş), 2014’te New York Giants takımından Odell Beckham Jr (l) ile konuşuyor

(Getty Resimleri)

Sandusky, bunun “Ravens tarihindeki en üzücü günlerden biri” olduğunu söyledi.

Jaylen Ferguson ve Tony Siragusa’nın aynı gün ölmesi tüm Ravens hayranlarını şaşkına çeviriyor.

“Potansiyeli çok genç bir oyuncu ve sahaya çok fazla neşe ve etki getiren bir efsane. Gitmiş. Kafanı sarmak zor.”

Emekli olduktan sonra Siragusa, 2003’ten 2015’e kadar Fox Sports için yan hat analistiydi.

Kariyeri boyunca Siragusa 404 eleme, 22 çuval ve beş zorunlu top oynadı.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/nfl-tony-siragusa-ravens-baltimore-dead-goose-latest-b2107268.html

Yorum yapın