Bugün 6 Ocak duruşması: Trump, karşı programı zorlamak için Truth Social’ı kullandığı için Ivanka’da ‘mutsuz’Bugün 6 Ocak duruşması: Trump, karşı programı zorlamak için Truth Social'ı kullandığı için Ivanka'da 'mutsuz'

6 Ocak’taki duruşmalar: Ivanka Trump, son çağrıda Pence’in ‘pısırık’ dediği babasını hatırlıyor

Donald Trump, üçüncü kamuya açık duruşmasında 6 Ocak’taki komiteye girdi ve Truth Social’a Mike Pence’in 2020 seçimlerini iptal etmesini emretmediğini söyleyerek – eldeki ana meseleye itiraz etmeden birden fazla tanığın kanıtlarıyla doğrudan çelişiyor.

Eski başkan, Nashville, Tennessee’deki muhafazakar bir konferansın açılış konuşmasını yapıyor ve burada asılsız seçim sahtekarlığı komplo teorilerini güçlendiriyor ve sağcı figürlerin ve Cumhuriyetçi yetkililerin yer aldığı üç günlük etkinlikte manşet görünümünde Demokratlara ateş püskürüyor.

Bomba ifadesi, Bay Trump ve hukuk profesörü John Eastman’ın eski başkan yardımcısının 6 Ocak 2021’de kongre sertifikasyon sürecini durdurmasını ve kararı Cumhuriyetçi devletlere bırakmasını sağlamak için bir baskı kampanyasını ortaya çıkardı.

Seçilmiş komite ayrıca, ABD Yüksek Mahkemesi yargıcı Clarence Thomas’ın karısı Ginni Thomas’tan, Capitol isyanından önce Mark Meadows ve Bay Eastman’a gönderdiği metinler ve e-postalar hakkında tanıklık istedi – ve uzun zamandır sağcı eylemci yapacağını söyledi. mecbur etmek.

17 Haziran Cuma günü, New Mexico’da “Trump için Kovboylar” adlı bir grup kuran bir hükümet komisyonunun Cumhuriyetçi üyesi, 6 Ocak isyanı sırasında ABD Kongre Binası arazisini ihlal etmedeki rolü nedeniyle de 14 gün hapis cezasına çarptırıldı. .

1655555417

Ivanka Trump, babasının Pence ile yaptığı son telefon görüşmesi hakkında ifade verdi

ICYMI: Donald Trump’ın 6 Ocak’ta Mike Pence ile yaptığı son telefon görüşmesinin detayları, Capitol ayaklanması olaylarını araştıran Meclis Seçim Komitesi’ne 16 Haziran Perşembe günü verdiği ifadeler sırasında açıklandı.

Bay Trump’ın eski asistanı Nicholas Luna, eski cumhurbaşkanının Pence’i “pısırık” olarak adlandırdığı anı hatırladı.

Bay Trump’ın kızı Ivanka, “gevşek ve sıradan” konuşmanın “hareketli” olduğunu söyledi.

Bay Pence’in eski ulusal güvenlik danışmanı General Keith Kellogg, eski cumhurbaşkanının Bay Pence’e seçimi devirmek için “yeterince sert” olmadığını söylediğini söyledi.

6 Ocak: Ivanka Trump, babasının Pence ile yaptığı son telefon görüşmesi hakkında tanıklık yaptı

Donald Trump’ın 6 Ocak’ta Mike Pence ile yaptığı son telefon görüşmesinin ayrıntıları, Capitol ayaklanması olaylarını araştıran Meclis Seçim Komitesi’ne 16 Haziran Perşembe günü verdiği ifadeler sırasında açıklandı. Bay Trump’ın eski asistanı Nicholas Luna, o anı hatırlattı eski cumhurbaşkanı Pence’i “pısırık” olarak nitelendirdi. Bay Trump’ın kızı Ivanka, “gevşek ve rastgele” konuşmanın “hareketli” olduğunu söyledi. Eski başkan Bay Pence’e seçimi devirmek için “yeterince sert” olmadığını söyledi, Bay Pence’in eski başkanı ulusal güvenlik danışmanı General Keith Kellogg ifade verdi.Bültenlerimize kaydolmak için burayı tıklayın.

şakayık hirvani18 Haziran 2022 13:30

1655551840

6 Ocak’taki üçüncü duruşmada kim ifade verecek?

6 Ocak komitesi, ilk iki televizyon oturumunda yüksek notlar aldı ve bu, topladığı ayrıntılı ve bazen rahatsız edici kanıtların işe yarayabileceğini gösteriyor.

Çarşamba günkü duruşmayı aniden gelecek haftaya erteledi, ancak şimdi bir sonraki oturumu için baskı yapıyor: Trump ekibinin Mike Pence’i Kongre’deki seçimi devirmeye zorlamak için sarf ettiği çabaların paketlenmesi.

Panelde, baskı kampanyası hakkında ifade verecek Greg Jacob ve Michael Luttig var.

şakayık hirvani18 Haziran 2022 12:30

1655548240

Donald Trump, 6 Ocak isyanı hakkında ne dedi?

Bay Trump’ın 6 Ocak isyanı hakkında ne söylediğini öğrenmek için aşağıya tıklayın:

Donald Trump, 6 Ocak isyanı hakkında ne dedi?

Eski başkan, ‘Çalmayı Durdur’ mitinginde kalabalığın büyüklüğüyle böbürlenmeye devam ediyor, hapsedilen katılımcıları masum kurbanlar olarak gösteriyor ve televizyonda yayınlanan kongre oturumları başlarken sorumluluktan kaçınıyor

şakayık hirvani18 Haziran 2022 11:30

1655544640

Daha önce yayınlanmamış fotoğraflar Trump ve ailesini 6 Ocak’ta Oval Ofis’te gösteriyor

ICYMI: 6 Ocak 2021’de ABD Başkenti’ne yapılan saldırıyı araştıran Temsilciler Meclisi seçme komitesine sağlanan Beyaz Saray içinden daha önce yayınlanmamış fotoğraflar o günkü Başkan Donald Trump’ı çocukları ve yardımcılarıyla birlikte Oval Ofis’te gösteriyor.

Görüntüler, Bay Trump ve Donald Trump Jr, Eric Trump ve Ivanka Trump ile Beyaz Saray’daki yönetimin baş yardımcıları ve üyelerini, eski başkanın temelsiz bir şekilde iddia ettiği 2020 başkanlık seçimlerinin sonuçlarını onaylamak için toplanan Kongre’nin ortak oturumunda gösteriyor. dolandırıcı ve çalıntı olarak.

Bay Trump’ın da telefonda fotoğrafı var.

şakayık hirvani18 Haziran 2022 10:30

1655537427

6 Ocak komitesi, Trump’ın 2020 seçimlerinden önce sahtekarlık iddiaları oluşturduğu videosunu görüyor

ICYMI: 6 Ocak Komitesi, eski ABD başkanı Donald Trump’ın 2020’de seçim sahtekarlığı iddiaları oluşturmak için “sürekli çabasının” bir videosunu oynattı. Demokratik komite üyesi ve Kaliforniya temsilcisi Zoe Lofgren, komitenin 13 Haziran Pazartesi günkü ikinci duruşmasında, Bay Trump, 2020 ABD Başkanlık Seçimlerinin çok önceden “hileli” olduğu iddialarının “temellerini attı”. Videoda, Bay Trump art arda posta oylarının çöpe atıldığı veya satıldığı ve bir seçimi kaybetmesinin tek yolunun “dolandırıcılık” yoluyla olacağına dair yanlış teoriler sattı.

6 Ocak komitesi, Trump’ın seçimden önce sahtekarlık iddiaları oluşturduğu videosunu görüyor

6 Ocak Komitesi, eski ABD başkanı Donald Trump’ın 2020’de seçim sahtekarlığı iddiaları oluşturmak için “sürekli çabasının” bir videosunu oynattı.Demokratik komite üyesi ve Kaliforniya temsilcisi Zoe Lofgren, komitenin 13 Haziran Pazartesi günü yaptığı ikinci duruşmada Trump ” 2020 ABD Başkanlık Seçimlerinin önceden “hileli” olduğu iddialarının temellerini attı. “dolandırıcılık”.Bültenlerimize kaydolmak için burayı tıklayın.

şakayık hirvani18 Haziran 2022 08:30

1655533827

Trump’ın eski danışmanı Peter Navarro, Kongre suçlamalarına karşı suçsuz olduğunu iddia etti

ICYMI: Donald Trump’ın danışmanı Peter Navarro, Ocak 2021’de Capitol’e yapılan saldırıyı soruşturan ABD Temsilciler Meclisi Komitesi’ne tanıklık veya belge sunmayı reddetmesinin ardından 17 Haziran Cuma günü Kongre’ye yönelik iki kabahat suçlamasını reddetti.

Cuma günü mahkemeye çıkarılması için ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesi’ne çıkan Bay Navarro, ‘Cumhurbaşkanı’ adlı bir kitap yazdı. Green Bay Süpürme İddianameye göre, Kongre’nin Başkan Joe Biden’in zaferini onaylamasını geciktirme planından bahsettiği Beyaz Saray’dan ayrıldıktan sonra.

şakayık hirvani18 Haziran 2022 07:30

1655530227

Trump’ın kurucusu için kovboylara Capitol arazisini ihlal etmekten 14 gün hapis cezası verildi

New Mexico’da “Trump için Kovboylar” adlı bir grup kuran bir hükümet komisyonunun Cumhuriyetçi üyesi, 6 Ocak isyanı sırasında ABD Capitol arazisini ihlal etme rolü nedeniyle Cuma günü federal mahkemede 14 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Ancak yargıç, Couy Griffin adındaki adamın, tutuklu yargılandığı 20 gün için kredi alacağını ve cezaevine rapor vermesi gerekmediğini söyledi.

Ayrıca 3.000 dolar para cezası ödemesi ve 60 günlük toplum hizmeti yapması emredildi.

şakayık hirvani18 Haziran 2022 06:30

1655526627

Bill Clinton, ABD demokrasisi hakkında hiçbir zaman Trump döneminden daha fazla endişelenmediğini söyledi

ICYMI: Eski başkan Bill Clinton, şu anda olduğu kadar ABD demokrasisinin kaderi hakkında “hiçbir zaman” endişelenmediğini söyledi.

Clinton, “Aslında kötü kararlar verirsek anayasal demokrasimizi birkaç on yıl boyunca tamamen kaybetme şansımız olduğunu düşünüyorum” dedi. Geç Geç Gösteri Perşembe günü yayınlanan bir bölümde James Corden’ı konuk edin. “Bu konuda saf değilim. Bir çok kavgada bulundum. Biraz kaybettim ve bir demet kazandım. Mutlu oldum ve kalbim kırıldı. Ancak demokratik hükümet biçimimizin yapısı hakkında daha önce hiç bu kadar endişelenmemiştim.”

Ancak eski başkan, Amerika’nın yakında aklının başına gelmesini umduğunu söyledi.

şakayık hirvani18 Haziran 2022 05:30

1655521072

Trump, başkan olursa 6 Ocak sanıklarını affedeceğini söyledi

ICYMI: Eski cumhurbaşkanı, Capitol ayaklanmalarına katılmakla suçlanan sanıkların “terörist ve katillerden daha kötü” muamele gördüğünü iddia ediyor.

Saldırıyla ilgili olarak 840’tan fazla kişi tutuklandı ve kabaca 255’i memurlara veya çalışanlara saldırmak, direnmek veya engellemekle suçlanıyor. Yaklaşık 90 kişi, ölümcül veya tehlikeli bir silah kullanmakla veya bir subaya ciddi bedensel zarar vermekle suçlandı; Saldırıda 100’den fazla kolluk görevlisi yaralandı ve saldırıdan günler ve aylar sonra dört polis kendini öldürdü. Ertesi gün saldırıyla bağlantılı felçlerden başka bir subay öldü.

Başkan olursa, sanıkları affetmeye “çok, çok ciddi” bakacağını söyledi.

Graeme Massie18 Haziran 2022 03:57

1655517709

Trump, 6 Ocak komite üyelerine şiddetle saldırdığı için Pence’e ‘pısırık’ dediğini yalanladı

ICYMI: Trump, eski başkanın 2020 seçimlerinin sonuçlarını reddetmesi için başkan yardımcısına baskı yapma girişimlerini özetleyen ifadeye rağmen Mike Pence’i asla “pısırık” olarak adlandırmadığını iddia etti.

Graeme Massie18 Haziran 2022 03:01Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-jan-6-hearings-today-latest-news-b2104093.html

Yorum yapın