Bugün 6 Ocak’taki duruşmalar: Trump, Adalet Bakanlığı’na yanlış seçim iddiaları konusunda baskı yaptığı için Gaetz ‘af istedi’Bugün 6 Ocak'taki duruşmalar: Trump, Adalet Bakanlığı'na yanlış seçim iddiaları konusunda baskı yaptığı için Gaetz 'af istedi'

‘Adımı kaybettim, itibarımı kaybettim’: 6 Ocak’taki duruşmalarda resmi verenlerin ifadesinin oylanması

6 Ocak Perşembe günkü duruşmalar, Donald Trump ve müttefiklerinin 2020 seçimlerini devirmek için Adalet Bakanlığı’na nasıl aşırı baskı uyguladığına derinlemesine bir bakış attı.

Eski Başsavcı yardımcısı Richard Donoghue komiteye, Bay Trump’ın kendisine seçimin “yolsuz” olduğunu söylemesi talimatını verdiğini ve bunu Kongre’nin harekete geçmesi ve sonuçları onaylamayı reddetmesi için bir itici güç olarak kullanacağını söyledi.

Donald Trump, 6 Ocak komite üyesi Adam Kinzinger tarafından yüksek sesle okunan sözleriyle, “Yozlaşmış olduğunu söyleyin ve gerisini bana ve Cumhuriyetçi kongre üyelerine bırakın” dedi.

Adalet Bakanlığı yetkilileri tarafından seçim iddialarının yersiz olduğu konusunda defalarca bilgilendirildikten sonra bile, Bay Trump, Capitol’de ayaklanan destekçileri, başkanlık yarışmasının çalındığı görüşleri nedeniyle “akıllı” olarak gördüğünü söyledi.

Bay Trump, film yapımcısı Alex Holder’a, “Seçimde olanlar açısından kızgınlardı” dedi. “Çünkü onlar akıllılar ve ne olduğunu gördüler ve bunun 6 Ocak’ta olanların büyük bir parçası olduğuna inanıyorum.”

Cumhuriyetçilerin seçime meydan okuma planı ilerledikçe, kongre üyeleri Matt Gaetz, Marjorie Taylor Greene ve Mo Brooks, Donald Trump’tan af istedi.

1656048656

VİDEO: Sean Penn, Capitol’deki 6 Ocak’taki duruşmaları izliyor

Aktör Sean Penn, 6 Ocak’taki duruşmalara katılmak için Perşembe günü, Capitol’deki ayaklanmalar sırasında saldırıya uğrayan DC polis memurlarının yanında oturuyordu.

Sean Penn, 6 Ocak’taki duruşmada Capitol polis memurlarıyla birlikte oturuyor

Josh Marcus24 Haziran 2022 06:30

1656045956

6 Ocak’taki duruşmalardan uzakta, sağcı haber kanalları, yanlış seçim iddiaları nedeniyle kendi hesaplarıyla karşı karşıya

2020 seçimlerinin çalındığı yalanının savunucuları şu anda çok açık bir hesaplaşma ile karşı karşıya. Milyonlarca Amerikalı, 6 Ocak’taki Meclis komitesinin, Donald Trump ve müttefiklerinin seçimi devirmek için ortak çabalarının kanıtlarını ana hatlarıyla izlemek için ayarlanıyor.

Ancak, bu yalanları destekleyen kişi ve kurumlar için şimdiye kadar büyük ölçüde gözden kaçan başka bir hesaplaşma daha olabilir. Mahkemelerde, oylama makinelerine hile karıştırıldığına dair asılsız iddialar yayınlayan sağcı medya şirketleri milyar dolarlık davalarla dövülüyor – ve gitmiyorlar.

Bu davaların merkezinde, 2020 seçimlerinde ekipmanları kullanılan iki oy makinesi şirketi var: Dominion ve Smartmatic. Fox News’in ana şirketi Fox News’e ve yeni başlayan Trump yanlısı haber kuruluşları Newsmax ve One America News’e (OAN) toplu olarak milyarlarca dolarlık dava açma sürecindeler.

Bu davaların en yüksek profilli olanı Murdoch hanedanının kalbini hedef alıyor. Dominion, Fox News’in ana şirketi olan Fox Corp’un, şirket hakkındaki asılsız iddiaların kendi haber kanalında yayınlanmasına izin verdiğini ve Başkan Rupert Murdoch ile oğlu İcra Kurulu Başkanı Lachlan Murdoch’un bu haberlerin bu iddiaları bilerek devam etmesine izin verdiğini iddia etti. yanlış.

Okumak Richard Salonutam raporu.

Josh Marcus24 Haziran 2022 05:45

1656043256

İZLE: Matt Gaetz başkanlık affı istedi

6 Ocak Perşembe günkü duruşmalarda, komite üyeleri, seçimleri devirme çabalarına katıldıkları için hangi Cumhuriyetçilerin Başkan Trump’tan af istediğini ortaya koyan ifadeler verdi.

Aralarında Florida’dan Matt Gaetz de vardı.

Aşağıdaki kanıtları izleyin.

6 Ocak’ta yapılan duruşmada Trump’tan af isteyen milletvekilleri arasında Matt Gaetz’in söylediğine göre

Josh Marcus24 Haziran 2022 05:00

1656040556

Trump yardımcıları, 6 Ocak komitesi tarafından mahkeme celbi verilen görünmeyen belgeselin ifşası karşısında şok oldu: ‘Bu da ne böyle?’

6 Ocak duruşmaları, Trump’ın endişelendiği tek TV parçası değil.

emsalsiz Donald Trump ve diğerleriyle röportajları içeren yakında çıkacak bir belgesel dizisi, yakın çevresini sarstı.

Graig Graziosi detaylara sahiptir.

Josh Marcus24 Haziran 2022 04:15

1656037856

6 Ocak duruşmalarını sallayan belgeselci kim?

Bu, gelecek diziyi çeken Alex Holder olurdu. emsalsiz 6 Ocak’tan hemen önceki ve sonraki anlarda.

Donald Trump, çocukları ve seçim uzmanlarıyla yapılan röportajların yer aldığı film, şimdi de komite üyeleri tarafından incelendi.

Andrew Buncombe arkasındaki yönetmene bu bakış vardı.

Josh Marcus24 Haziran 2022 03:30

1656035156

Donald Trump yeni ‘Cumartesi Gecesi Katliamı’nın eşiğindeydi

6 Ocak Perşembe günkü özel komite oturumları, Donald Trump’ın, Watergate skandalını daha fazla örtbas etmek yerine, bir dizi üst düzey Adalet Bakanlığı yetkilisinin istifa ettiği, Başkan Richard Nixon’ın rezil “Cumartesi Gecesi Katliamı”nın tekrarından birkaç dakika uzakta olduğunu ortaya koydu.

Yetkililer Perşembe günü ifade verdi, Donald Trump böyle bir kaderden kıl payı kurtuldu.

O ve müttefikleri aylarca, Adalet Bakanlığı’nı 2020 seçimlerinin şüphelisi ilan etmeye ve devlet yetkililerini gayri meşru Trump yanlısı seçmen listeleri göndermeye teşvik etmeye çağıran Jeffrey Clark adındaki belirsiz bir Adalet Bakanlığını başsavcı vekilliğine yükseltmek için bastırdı.

DOJ liderliği Beyaz Saray’da Donald Trump ile bir araya geldiğinde işler doruğa ulaştı. Yüzlerce meslektaşıyla birlikte Bay Clark’a daha fazla yetki verilirse toplu olarak istifa edecekleri konusunda uyardılar.

“Liderlik gitmiş olacaktı. Eski Başsavcı Yardımcısı Richard Donoghue başkana, Jeff Clark bir mezarlığı yönetecekti,” dedi.

Josh Marcus24 Haziran 2022 02:45

1656032456

6 Ocak siyasi şiddet çağını başlattı

Her gün, Amerikan siyaseti giderek daha şiddetli hale geliyor gibi görünüyor.

Bugün elimizde, pozisyonları nedeniyle ölüm tehditleriyle karşı karşıya kalan politikacılar ve Washington’a bağlı kişilerle ilgili çok sayıda hikaye var.

6 Ocak, umarım, ABD siyasetinin giderek şiddetlenen bir döneminin zirvesiydi, ancak bunun sonu gibi görünmüyor.

Josh Marcus24 Haziran 2022 02:00

1656031556

İngiliz film yapımcısı Trump, 6 Ocak şiddetini ‘kaçınılmaz’ olarak gördüğünü ve Capitol isyanından sonra ‘neşeli’ olduğunu söyledi

İngiliz film yapımcısı Alex Holder anlattı CBS Haberleri Perşembe gecesi yapılan bir röportajda Başkan Donald Trump, 6 Ocak şiddetini “kaçınılmaz” olarak gördüğünü ve Capitol isyanını takip eden saatlerde “neşeli” olduğunu söyledi.

Belgesel görüntüleri 6 Ocak komitesi tarafından incelenen Bay Holder, 2020 seçimlerine giden ve sonrasındaki aylarda Bay Trump ve yakın çevresini takip ederken gördükleri hakkında kapalı kapılar ardında ifade verdi.

Bay Holder, bu yaz Discovery Plus’ta galası yapılacak olan üç bölümlük belgesel dizisinden seçilmiş görüntülerin kamuoyuna açıklanmasının ve ifadesinin ardından konuştu. CBS Haberleri – sunucu Norah O’Donnell’e 6 Ocak’taki şiddeti tahmin ettiğini söylemek.

Bay Holder, “Seçimlerden sonra ortaya çıkan retoriğin hacmi ve türden kavgalar o kadar önemliydi ki, bence sonunda şiddetli bir şeyle sona ermek zorunda kaldı” dedi. “Daha önce kampanyanın gidişatına baksanız bile, seçimlerin düzensiz olacağı fikri o dönemde de gündeme geliyordu. Bu yüzden bana göre 6 Ocak kendiliğinden olmuyor.”

Abe Aşer tüm detaylara sahiptir.

Josh Marcus24 Haziran 2022 01:45

1656030656

Film şovları Ivanka Trump, 2020 sonuçlarını kabul ettiğini ifade etmesine rağmen babasının seçimle ‘savaşmasını’ istedi

Ivanka Trump, babasının 2020 seçim sonucuyla Aralık ayına kadar savaşmaya devam etmesini istedi, yeni belgesel görüntüleri gösteriyor ki, son 6 Ocak duruşmalarında Donald Trump’ın seçim kaybını hızla kabul ettiğine dair tanıklığıyla çelişiyor.

Eski başkanın kızı, Aralık ayı ortasında bir film ekibine, henüz yayınlanmayan bir belgeselin parçası olarak, Bay Trump’ın “tüm yasal yollar tükenene kadar savaşmaya devam etmesini” istediğini söyledi.

Bayan Trump, gelecek dizi için bir röportajda, “Başkanın dediği gibi, her bir oyların sayılması ve duyulması gerekiyor ve sessizler için kampanya yürüttü” dedi. emsalsiz CNN tarafından elde edilen görüntülere göre.

İşte bu perşembe yayınlanan klip.

Bayan Trump’ın 6 Ocak’taki duruşmalara ilişkin ifadesi hakkında daha fazla bilgiyi bu haftanın başlarındaki hikayemizde okuyun.

Josh Marcus24 Haziran 2022 01:30

1656029756

6 Ocak’tan sonra Donald Trump ile röportaj yapan film yapımcısı, başkanın şiddetin ‘kaçınılmaz’ olduğunu düşündüğünü söyledi

Alex Holder, 6 Ocak’tan hemen sonraki günlerde Donald Trump ile röportaj yaptı.

Yaklaşan belgesel dizisi için Bay Trump ve diğer önde gelen kampanya figürleriyle konuşan belgeselci emsalsizcumhurbaşkanının seçim sonrası şiddeti “kaçınılmazlık” olarak gördüğünü söylüyor.

“75 milyon kişiye seçimlerinin sayılmadığını söylüyorsanız ve size inanıyorlar, onların başkanısınız, size oy veriyorlarsa, o zaman başka ne olacak?” Perşembe günü CBS News’e verdiği bir röportajda söyledi.

“Bence Başkan, orada bulunan insanların doğru olduğunu düşündükleri şeyi yapmaları, seçilmeleri, oylarının sayılması için savaşmaları açısından bunu kaçınılmaz olarak gördü” diye devam etti.

İngiliz film yapımcısı, dizi için Trump seçim baskısının son günlerini takip ediyordu ve Bay Trump’ın söyleminin giderek daha şiddetli hale geldiğini söyledi.

“Seçim sonrası ortaya çıkan retoriğin hacmi ve bir çeşit kavga o kadar önemliydi ki, bence şiddet içeren bir şeyle bitmesi gerekiyordu” dedi.

“Bana göre 6 Ocak tek başına mutlu değil.” Röportajın tamamını buradan izleyin.

ve işte Andrew BuncombeMr Holder adlı kullanıcının profili.

Josh Marcus24 Haziran 2022 01:15Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/jan-6-hearings-schedule-trump-pardon-b2108396.html

Yorum yapın