Büyük Kalabalıklar, Artan Maliyetleri Protesto Etmek İçin Londra Sokaklarına Gidiyor


LONDRA – Binlerce insan, İngiltere’de artan yaşam maliyetini protesto etmek için Cumartesi günü Londra’nın merkezinde yürüdü.

Büyük kalabalıklar, hükümetin maaşlarından daha hızlı artan faturalar ve diğer masraflarla karşı karşıya kalan insanlara yardım etmek için daha fazlasını yapmasını talep etmek için miting için İngiliz başkentine akın etti.

Başbakan Boris Johnson, yaşam maliyeti krizine yanıt vermede yavaş olduğu için eleştirildi. Şişirme Britanya’da ve karşısında Avrupa Rusya’nınki gibi yükseliyor savaş Ukrayna’da kıvrımlı sarf malzemeleri Buğday gibi enerji ve temel gıda maddeleri. COVID-19 pandemisinden kaynaklanan küresel ekonomik toparlanmanın güçlü tüketici talebiyle sonuçlanması nedeniyle fiyatlar savaştan önce zaten yükseliyordu.

Göstericiler, “Refah değil savaşı kes” gibi mesajlar içeren pankartlar taşıdı. Sosyal medyada yayınlanan videolara göre, başbakanın konutu Downing Street 10’un önünden geçerken yuhaladılar.

Londra’nın güneyindeki Brixton semtinde bir konut yardım kuruluşunda çalışan Ben Robinson, hükümetin yoksullar için işlerin ne kadar kötü olacağının farkında olmadığını söyledi.

“Ofislerimize gelen, kendilerini değil, kendi çocuklarını beslemek ile kira ödemek ve ısınmak arasında seçim yapan sakinlerimiz var” dedi. “Bu, dünyanın dördüncü en büyük ekonomisinde herkesin yüzleşmesi gereken bir seçim değil.”

Protestoyu organize eden işçi sendikaları için bir şemsiye örgüt olan TUC, araştırmasının, ücretin enflasyona ayak uyduramaması nedeniyle 2008’den bu yana fiilen toplamda yaklaşık 20.000 pound (24.450 $) kaybettiğini öne sürdü.

Johnson hükümeti, artan yakıt ve gıda fiyatları ve yerel enerji faturalarıyla mücadele eden Britanyalılara yardım etmek için daha fazlasını yapması için ağır bir baskıyla karşı karşıya. Bir veri firması, hanehalkı finansmanındaki daralmanın bir örneğinde şunları söyledi: ortalama tutar 100 pound’u (125 $) aşan tipik bir aile arabasını doldurmak.

TIME’dan Daha Fazla Okunması Gereken Hikaye


Bize Ulaşın [email protected] adresinde.Kaynak : https://time.com/6189062/big-crowds-protest-soaring-costs-in-london/

Yorum yapın