Canlı web kamerası akışı Miami uçak kazasını yakaladı


Canlı yayın yapan bir web kamerası, Red Air Flight’tan bir jet uçağının Salı günü Miami Uluslararası Havaalanı pistine düştüğü ve alev aldığı anları yakaladı.

PTZtv’nin Miami Airport Cam’ı, çimenlik alanda durmadan önce uçağın asfaltta savrulduğunu gösterdi.

126 yolcu taşıyan uçak durur durmaz Miami-Dade İtfaiyesinden ilk müdahale ekiplerinin kaza yerine ulaştığı görüldü. Olayda Santo Domingo’dan Miami’ye giden uçakta seyahat eden en az üç yolcu yaralandı.

CBS News ile paylaşılan videoda, yangından çıkan siyah duman gökyüzüne yükselirken en az üç itfaiye biriminin Red Air uçuşuna yaklaştığı görüldü.

Düzenlenen 2 dakika 12 saniye uzunluğundaki video, Red Air Flight 203’ün enkazının yanında duran ve o tarafı kazadan kararan bir itfaiye birimiyle sona erdi.

Yüzden fazla yolcunun dumanı tüten uçağın kabininden kaçmasına neden olan olaydan neredeyse bir gün sonra uçak pistte kaldı.

Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu’ndan federal müfettişler, kazaya yol açan iniş takımı çöküşünün arkasındaki nedeni belirlemeye çalışıyorlar.

Red Air yaptığı açıklamada, olayın Dominik Sivil Havacılık Enstitüsü tarafından da araştırıldığını söyledi.

Geçen yılın sonlarında bölgede başlatılan diğer indirimli taşıyıcıların telaşı arasında açılan Dominik Cumhuriyeti merkezli havayolu, yaptığı açıklamada, uçağın “Miami Uluslararası Havalimanı’na indikten sonra teknik zorluklar yaşadığını”, ancak henüz teklif vermediğini söyledi. daha fazla bilgi.

CNN üyesi WSVN’ye göre, uçağın iniş takımı arızalandığında, pistte kaymaya başladı ve taksi yolu ile pist arasında sapmadan önce yolundaki birkaç nesneyle çarpıştı. Uçak, bölgedeki küçük bir binayı ve daha sonra uçağın dumanı tüten sağ kanadının etrafına sarıldığı görülen bir vinç kulesini indirmeyi başardı.

Korkuya kapılan yolcular haber kuruluşlarına verdiği demeçte, ateşli kazaya ilişkin video görüntüleri hemen sosyal medyada paylaşıldı.

WSVN ile yaptığı röportajda bir yolcu, “Bu benim son seferim olabilir ve sonra aşağı indim” dedi.

Bir diğeri, Paola Garcia, “Öleceğimi sandım” dedi.

“Bütün camlar kırıldı ve onun gibi biri bacağını ve kolunu kırdı. Berbat”.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/miami-air-plane-crash-live-webcam-b2107429.html

Yorum yapın