David McCormick, Pennsylvania’nın GOP senatosu ön seçimlerinde Dr Oz’u kabul ettiDavid McCormick, Pennsylvania'nın GOP senatosu ön seçimlerinde Dr Oz'u kabul etti

Eski riskten korunma fonu CEO’su David McCormick, Pennsylvania’daki ABD Senatosu koltuğu için Cumhuriyetçi ön seçimleri, şimdi savaş alanında yapılacak bir sonbahar genel seçimlerinde Demokrat aday John Fetterman ile karşı karşıya gelecek olan ünlü cerrah ve televizyon sağlık uzmanı Mehmet Öz’e verdi.

3 Haziran’da eyaletteki bir seçim etkinliğinde konuşan Bay McCormick, yakından izlenen birincil yarışta eyalet çapında oyların yeniden sayımında televizyoncuyu takip ettikten sonra Dr Oz’u kabul etmeye çağırdığını söyledi.

Yeniden sayım öncesinde Dr Oz, 17 Mayıs birincil yarışında kullanılan 1,3 milyondan fazla oy pusulasında 1.000’den az oyla Bay McCormick’e liderlik ediyordu ve otomatik bir yeniden sayımı tetikledi.

Bay McCormick’in ayrılışı, şimdi GOP adayı Oz ile eyalet vali yardımcısı Bay Fetterman arasında, Kongre dengesini ve üst meclisin kontrolünü belirleyebilecek bir koltuğun kontrolü için genel bir seçim oluşturuyor.

Tartışmalı bölümleri olan Dr Öz, Oprah Winfrey Gösterisi ve kendi gündüz programı, sahte bilimi ve eğlence olarak yanlış bilgiyi teşvik etmek için yaygın bir incelemeyle karşı karşıya kaldı, Donald Trump’ın “Önce Amerika” gündemini benimseyen ve eski başkanın onayını kazanan bir GOP rakamları dalgasına katılıyor.

Hatta eski cumhurbaşkanı, seçimden bir gün sonra – oyların hala toplanmaya çok yakın olduğu – adayını sadece “zafer ilan etmeye” çağırdı, temelsiz bir şekilde oy pusulalarının hileli olduğunu öne sürerek, kaybettiği eyalette kendi komplocu seçim iddialarını canlandırdı. Joe Biden, 2020 başkanlık seçimlerinde.

Dr Oz, geçen yıl Pennsylvania siyasetine sürpriz bir dönüş yaparak, Beyaz Saray tıp danışmanı Dr Anthony Fauci’nin görevden alınması ve ABD Yüksek Mahkemesi’nin devrilmesinin desteklenmesi dahil bir dizi mevcut sağcı platformu destekledi. Karaca v Wade ve İkinci Değişiklik hakları için korumalar – daha önce kürtaj erişimi desteğine ve kendini “Teddy Roosevelt Cumhuriyetçisi” olarak tanımlamasına rağmen.

Bay McCormick gibi, o da orada göreve gelebilmek için Pennsylvania’ya taşındı.

Bay Fetterman, birincil seçimden günler önce felç geçirdikten ve seçim günü kalp pili ve defibrilatör ameliyatından sonra kampanya yoluna geri dönüyor.

Cuma günü doktorundan yaptığı açıklamada, kendisine kardiyomiyopati adı verilen bir kalp rahatsızlığı teşhisi konduğunu ve doktorunun egzersiz ve kilo verme tavsiyesine rağmen son beş yıldır sağlık sorunlarının tedavi edilmediğini açıkladı.

Fetterman yaptığı açıklamada, “Diğerleri ve özellikle pek çok erkek gibi, kendimi iyi hissetmediğimi bilmeme rağmen doktora gitmekten kaçındım” dedi. “Sonuç olarak, neredeyse ölüyordum. Başkalarını da aynı hatayı yapmamaya teşvik etmek istiyorum.”

Bay Fetterman, egzersiz yapmanın ve kilo vermenin sağlık sorunlarıyla mücadele etmek için yeterli olacağını düşündüğünü söyledi.

“Elbette değildi,” dedi. “Doktorun dediğini yapmadım. Ama aynı hatayı bir daha yapmayacağım. Başkalarıyla ilgilenmek önemlidir, ancak kendinizi de buna dahil etmelisiniz.”

GOP ön seçimlerinde otomatik yeniden sayım geçen ay başladı. Bay McCormick’in kampanyası, zamanında alınmasına rağmen, zarflara gerektiği gibi el yazısıyla yazılmış tarihleri ​​olmayan yaklaşık 850 oy pusulasının sayımına dahil etmek için bir dava açtı.

Pensilvanya Cumhuriyetçi Parti ve Cumhuriyetçi Ulusal Komite, Pensilvanya mahkemesi aracılığıyla kampanyanın tarafını tutarak davayı reddetmeye çalıştı. Ancak Bay McCormick, Cuma günü oyların kendisiyle rakibi arasındaki farkı kapatmak için yeterli olmayacağını kabul etti.

“Çok yaklaştık, çok ince bir farkla. Ama bir adayımız var,” dedi Bay McCormick Cuma günü.

Dr Oz’un “tam desteğine” sahip olduğunu söyledi.

Kampanyanın bundan sonraki aşamasında kendisine başarılar diliyorum” dedi.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/dr-oz-republican-senate-election-b2093744.html

Yorum yapın