Davutoğlu: Kolay zafer inancı, muhalefetin yumuşak karnı


  • Ayşe Sayın
  • BBC Türkçe, Ankara

Ahmet Davutoğlu

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 6’lı masada alınan karalar ve hedeflerini BBC Türkçe’ye anlattı.

6’lı masayı oluşturan muhalefet partilerinin liderleri, Pazar günü İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evsahipliğinde, beşinci kez bir araya geldi. Toplantıdan sonra yapılan açıklamada en dikkat çekici olan bölüm, 6 partinin işbirliğinin, “cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasına indirgenmesine gösterilen tepkiydi. Açıklamada, bu tutumun 6 partinin işbirliği çalışmalarını sekteye uğratmayacağı vurgulanıp, “Bir kez daha ilan ediyoruz ki; Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, Güçlendirilmiş Parlamenter sistemden yana olan, demokrasi âşıklarının adayı olacaktır” vurgusu yapıldı.

Peki 6’lı masada, bildiriye yansımayan konular oldu mu, liderler “cumhurbaşkanı adaylığı” tartışmasına neden tepkili ve her şeyden önemlisi aday ne zaman açıklanacak?

Akşener’in evsahipliğinde yaptığınız 6’lı masa toplantısından sonra bir açıklama yaptınız, ama biz elbette, yansımayan “perde arkası”nı da merak ediyoruz. Nasıl bir gündeminiz oldu?Kaynak : https://www.bbc.co.uk/turkce/haberler-turkiye-62036021?at_medium=RSS&at_campaign=KARANGA

Yorum yapın