Donald Trump, Teksas’ta vurularak öldürülenlerin listesini ‘bilinçsizce’ okuduktan sonra dans ettiği için çarptıDonald Trump, Teksas'ta vurularak öldürülenlerin listesini 'bilinçsizce' okuduktan sonra dans ettiği için çarptı

Donald Trump, Teksas’ta okul saldırısında ölenlerin listesini okuduktan sonra dans ettiği için çarptı.

Eski başkan Ulusal Tüfek Derneği’nin (NRA) toplantısında konuştu ve Uvalde’de ölenlerin isimlerini okuduğu konuşmasının ardından Sam ve Dave’in 1966 tarihli Hold On, I’m Comin’ şarkısıyla dans etti. Salı günü.

Öğretmenlerin kendilerini ve öğrencilerini savunabilmeleri için silahlanmaları gerektiğini savundu.

Eleştirmenler, Bay Trump’ı “sadakatsiz” önerileri ve konuşmasının ardından yaptığı dans nedeniyle kınadı.

“Trump, NRA toplantısında dans etti. Küçücük bedenleri yerde bile değil. Demokratik bir stratejist olan Adam Parkhomenko, tweet attı.

İnsan Hakları İzleme Örgütü’nün Avrupa medya direktörü Andrew Stroehlein, “Uvalde’de vurularak öldürülen çocukların cesetleri henüz gömülmedi ve Trump bir NRA silah kutlamasında dans ediyor” diye yazdı.

Oğlu bir trafik kazasında vurularak öldürülen Teksas, Houston’daki A+UP Charter School’un müfettişi Paul Castro, Bay Trump’ın daha fazla okul silahlı saldırısını önlemeye yönelik önerilerinin “sadakatsiz” ve “ikiyüzlü” olduğunu söyledi.

(Getty Resimleri)

Texas School Shooting NRA

(Telif hakkı 2022 The Associated Press. Tüm hakları saklıdır.)

o söyledi Teksas Tribünü 1999’daki Columbine okulundaki silahlı saldırıdan bu yana “aynı politikacıların aynı şeyi söylemelerine beni kızdırıyor”.

“Silahlı polis binadaydı ve içeri girmedi ve şimdi ilkokuldaki Bayan Smith’in ateş etmesini mi istiyorsunuz?” Bay Castro ekledi. “Sadakatsiz ve yalan ve politikacıların sorumluluk almasını engelliyor. En kötüsü ikiyüzlülüktür.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-slammed-dancing-nra-texas-b2089619.html

Yorum yapın