Elon Musk’ın çocuğu, onunla tüm bağlarını koparmak için isim değişikliği istiyorElon Musk'ın çocuğu, onunla tüm bağlarını koparmak için isim değişikliği istiyor

Elon Musk’ın ilk evliliğinden olan kızı, “biyolojik babamla hiçbir şekilde, şekil ve biçimde akraba olmak istemediğini” ve yeni cinsiyet kimliğini belgelere yansıtmak için adını değiştirmek için dilekçe verdi.

Eskiden Xavier Alexander Musk olarak bilinen iş adamı ve ilk karısı Justine Wilson’ın kızıdır. Çift 2008 yılında ayrıldı.

Kısa süre önce 18 yaşına giren kızı, kendini trans kadın olarak tanımladı ve Nisan ayında Santa Monica’daki Los Angeles County üst mahkemesine yeni cinsiyet kimliğine uygun olarak adını değiştirmek için başvuruda bulundu.

Reuters haber ajansına göre dilekçede, “Artık biyolojik babamla hiçbir şekilde, şekil veya biçimde birlikte yaşamıyorum veya onunla bir ilişki kurmak istemiyorum” dedi.

Ajans, yeni adının çevrimiçi belgede yeniden düzenlendiğini belirtti. Ancak bir TMZ raporuna göre, cinsiyet kimliğine uygun olarak ve annesinin kızlık soyadını kullanarak adının Vivian Jenna Wilson olmasını istiyor.

Raporda, isim değişikliği dilekçesinin duruşmasının Cuma günü başlayacağı belirtildi.

Bay Musk ve kızı arasındaki sürtüşmeyle ilgili başka bir açıklama henüz ortaya çıkmadı.

Ne Musk’ı temsil eden bir avukat ne de Tesla medya ofisi dilekçeye yanıt vermedi veya hareket halindeyken herhangi bir açıklama yapmadı.

Dilekçe mahkemeye sunulduktan bir ay sonra, 44 milyar dolarlık sosyal medya platformu Twitter’ı devralmaya çalışan Tesla ve SpaceX şefi, hakları sınırlamaya çalışan bir dizi yasayı onaylayan Cumhuriyetçi Parti’ye desteğini açıkladı. ABD’nin birçok eyaletindeki transseksüel topluluğunun

Bay Musk ayrıca geçmişte tercih edilen zamirlere sahip olma fikrini “estetik bir kabus” olarak adlandırmıştı.

Musk, 2020’de “Trans’ı kesinlikle destekliyorum, ancak tüm bu zamirler estetik bir kabus” dedi.

Aynı yıl, Bay Musk başka bir tweet’te “zamirlerin berbat” olduğunu söylemişti.

Milyarder ve Bayan Wilson 2000 yılında evlendiler ve sekiz yıl birlikte kaldılar. Ayrıca Griffin adında bir oğulları var.

Ajanslar tarafından ek raporlamaKaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/elon-musk-daughter-name-change-b2105590.html

Yorum yapın