En son 6 Ocak duruşması: Trump’ın Georgia ve Arizona seçimlerine müdahale etme çabalarını inceleyen komiteEn son 6 Ocak duruşması: Trump'ın Georgia ve Arizona seçimlerine müdahale etme çabalarını inceleyen komite

Jamie Raskin, Trump’ın “esas olarak” 6 Ocak suçlarını kabul ettiğini söyledi

6 Ocak komitesi, bir sonraki halka açık toplantı için odağını eyaletlere çeviriyor.

Panel, dördüncü genel oturumu için Salı günü toplanacak. Duruşmanın konusu, Donald Trump’ın Georgia ve Arizona’daki seçilmiş yetkililere seçim sürecine müdahale etmeleri ve kendi eyaletlerindeki yenilgisini tersine çevirmeleri için kişisel olarak baskı yapma çabaları olacak.

Gürcistan’da milletvekilleri, birçok devlet yetkilisi, Donald Trump’ın kişisel sadakat çağrısı yapmak ve hatta Peach State’dekileri teklifini yapmaya ikna ederken cezai kovuşturma tehdidinde bulunmak için nasıl yukarıda ve öteye gittiğini özetlediği için özel dikkat göstermeye hazırlanıyor.

Bu arada, Temsilci Adam Kinzinger, kongre kariyerinde eşi görülmemiş bir şekilde olduğunu söylediği panelin çalışmasına yanıt olarak son haftalarda aldığı canlı ölüm tehditlerinin kanıtlarını yayınladı.

1655766311

Analiz: Kasım ayında izlenecek beş Senato yarışı

ICYMI: Ara sınavların Cumhuriyetçi Parti’nin Temsilciler Meclisi’nin kontrolünü ele geçirmesi bekleniyor, ancak Senato biraz farklı bir konu. Olarak Eric Garcia GOP’un seçilmiş adaylarından bazılarının kazanılabilir yarışları kaybedebilecek kadar ciddi sorunları olduğunu yazıyor, bu da Demokratların üst meclisteki güç dengesine karar verebilecek önemli durumları tutmasına ve hatta değiştirmesine izin veriyor.

Aşağıdaki tam analizini okuyun.

Graeme Massie21 Haziran 2022 00:05

1655763656

6 Ocak komitesi neden Trump’ın Gürcistan’daki planına odaklanıyor?

Şok edici yenilgisinden sonraki haftalarda, Bay Trump zamanının ve enerjisinin çoğunu Gürcistan’a ve iki üst düzey seçilmiş yetkilisine akıttı: Gov Brian Kemp ve Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger.

Panel, odağını Bay Trump’ın eyaletteki yasal seçim sonuçlarını onaylamak için yasal olarak belirtilen sürece doğrudan müdahale etme yönündeki gizli çabalarına kaydırırken, Bay Raffensperger Salı günü komite önünde ifade verecek.

Eski başkanın Gürcistan seçmenlerinin iradesini (ve komitenin onun çalışmalarına olan ilgisini) engelleme girişimleri hakkında daha fazla bilgi edinin. Bağımsız:

John Bowden20 Haziran 2022 23:20

1655761856

‘Bu yankılanmaya başlıyor’: Sabah Joe, 6 Ocak anketinde isyan ediyor

sabah Joe Ev sahibi Joe Scarborough Pazartesi günü izleyicilere, 6 Ocak’ta Donald Trump’ın eylemlerini ciddiye alan her beş Cumhuriyetçiden birinin gösteren bir anketin, eski başkanın tabanındaki baskıyı kırmaya çalışıyorsa parti için iyi bir haber olduğunu söyledi.

Sözleri, hafta sonu GOP seçmenlerinin yüzde 19’unun Bay Trump’ın Capitol isyanına yol açan ve sırasındaki eylemleri nedeniyle suçlamalarla karşı karşıya kalması gerektiğine inandığını tespit eden bir ABC News / Ipsos anketinin hemen ardından geldi.

Sonuçların partisinin tabanında büyük bir değişim anlamına geldiğini açıklayan Bay Scarborough şunları söyledi: “[T]onun yankılanmaya başlıyor. Bu batmaya başlıyor.”

Devamını oku The Independent’ın Graig Graziosi:

John Bowden20 Haziran 2022 22:50

1655759900

6 Ocak Salı günkü komite duruşmasında neler beklenebilir?

6 Ocak Salı günkü komite toplantısı, odağı Washington DC’den Georgia ve Arizona’ya – Donald Trump’ın yerel yetkililere yenilgisini bildiren seçim sonuçlarının onaylanmasına müdahale etmeleri için baskı yapmaya çalıştığı iki eyalete götürecek.

Oturan bir başkanın, yenilgisini savuşturmak için resmi süreçlere karışmaya yönelik benzeri görülmemiş kampanyası, Bay Trump ile Georgia’nın en iyi oylama yetkilisi arasında, Bay Trump’ın kendisinden daha fazlasını “bulmasını” istediği, şimdilerde kötü şöhretli bir telefon görüşmesinde açıkça ortaya çıktı. 11.000 oy.

Yarından ne bekleyeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin The Independent’ın Andrew Feinberg:

John Bowden20 Haziran 2022 22:18

1655756113

GOP’un göçmenleri Teksas dışına taşıma çabası maliyetleri artırıyor

Greg Abbott’un belgesiz göçmenleri eyalet dışına taşımak için otobüs kiralama planı, devlete şimdiden yaklaşık 3 milyon dolara mal oldu ve bu toplam için orantılı olarak düşük sayıda göçmen taşıdı.

Beyaz Saray’ın bir zamanlar “tanıtım dublörü” olarak alay ettiği şey, iki ay boyunca 2.000’den az göçmenin eyaletten ayrılmasına yol açtı.

Devamını oku Bağımsız:

John Bowden20 Haziran 2022 21:15

1655751160

Teksas Cumhuriyetçi Parti, seçim sahtekarlığı yalanlarına desteği doğruladı

Teksas Cumhuriyetçi Partisi hafta sonu bir araya geldi ve parti platformunu belirledi. Listenin başında: Joe Biden’ın kısmen veya tamamen sahtekarlık nedeniyle başkan seçildiğine dair yanlış iddianın tüm gücüyle onaylanması.

Her nasılsa, partinin aşırı sağ platformunun en şok edici kısmı bu değildi, ki bu tamamen muhafazakar hareketin sağ kanadı tarafından ele geçirildi.

The Independent’ın Andrew Naughtie Texas GOP’un yeni aşırı eğilimini bozuyor:

John Bowden20 Haziran 2022 19:52

1655748384

Sürükleme karşıtı paniğe katılan Trump destekli aday, sık sık drag şovlarına alıştı

Arizona’da Donald Trump’ın desteğiyle yarışan Cumhuriyetçi bir vali adayı, ABD’de patlak veren sorunla ilgili sağcı korku tacirlerine katılmadan önce daha önce drag şovlarına katıldığı ve sanatın hayranı olduğu ortaya çıktıktan sonra ikiyüzlü olarak damgalanıyor. Geçen yıl.

Kari Lake şimdi ani görüş değişikliğini ifşa ettiği için medyayı suçluyor.

Devamını oku The Independent’ın Johanna Chisholm:

John Bowden20 Haziran 2022 19:06

1655740811

Hardcore Cumhuriyetçi “RINO’ları” tehdit eden reklam yayınladı

Tartışmalı Missouri Senatosu adayı Eric Greitens, korkunç aile içi tacizle suçlanmasına rağmen Cumhuriyetçi ön seçimlerinden ayrılmayı reddetti. Ve o ve rakip adayları olası bir Trump desteği için jokeylik yaparken, kendisinin ve (bir tür) birkaç silahlı birliğin bir RINO arayışında tüfekler alevler içinde bir eve girdiğini gösteren şaşırtıcı derecede militarist bir kampanya reklamı yayınladı.

6 Ocak komitesinin, Donald Trump’ın şiddetli bir taraftar grubunu Mike Pence’i avlamaya nasıl teşvik ettiğine dair yıkıcı bir açıklamayı birkaç gün önce açıkladığını hatırlamakta fayda var. Panel, bazılarının, onu bulurlarsa ona zarar vermeyi veya öldürmeyi amaçladıklarını söyledi.

Andrew Naughtie20 Haziran 2022 17:00

1655737211

Doğum gününde performans sergileyen travesti tarafından Trump destekli adaya ‘ikiyüzlü’ damgası vuruldu

Sert bir sağcı olarak ün yapmış Arizona vali adayı, doğum gününde sahne alan bir drag queen tarafından ikiyüzlü olarak damgalandı.

Donald Trump tarafından desteklenen Cumhuriyetçi Kari Lake, “Bayrağımızı indirip yerine bir gökkuşağı koyan” politikacılar tarafından Tanrı’nın “kovulduğu” ve drag queenlerin devlet okullarında “hoş karşılandığını” tweetledi.

Bununla birlikte, Richard Stevens – yirmi yıldan fazla bir süredir icra ettiği drag adıyla bilinen Barbra Seville – makbuzları sağlama görevini üstlendi.

Facebook’ta “Kari’nin doğum günü için sahne aldım, evinde (çocuklarla birlikte) ve onun için Phoenix’teki en köhne barlardan bazılarında performans sergiledim” diye yazdı.

Johanna Chisholm hikayesi var.

Andrew Naughtie20 Haziran 2022 16:00

1655735400

Sağcı aktivist Cruz’u ‘korkak ve yalancı’ olarak nitelendirdi

Houston’daki Teksas Cumhuriyetçi Parti kongresinde sağcı sosyal medya aktivisti Alex Stein’ın suçladığı tek milletvekili Temsilci Dan Crenshaw değildi.

Bay Stein ayrıca korkak ve küreselci dediği Senatör Ted Cruz’a küfür etti, karısına çirkin dedikten sonra Donald Trump’ı nasıl sevebileceğini sordu ve rekor düşük sıcaklıklarda 2021 Teksas elektrik krizi sırasında Cancun’daki tatilini hatırlattı. .

Bay Stein tarafından Twitter’a gönderilen bir video klipte, “Amerika’yı önemsiyorsan, dondurucu soğukta seçmenlerine neden bunu yaptın?” diyerek başlıyor.

Andrew Naughtie20 Haziran 2022 15:30Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-jan-6-hearings-today-schedule-latest-b2104754.html

Yorum yapın