Eric Adams, ölümlere ve şehir hapishanelerindeki ‘tam teşekküllü insani krize’ rağmen Rikers Adası’ndaki ilerlemeyi selamlıyorEric Adams, ölümlere ve şehir hapishanelerindeki 'tam teşekküllü insani krize' rağmen Rikers Adası'ndaki ilerlemeyi selamlıyor

New York Şehri Düzeltme Departmanı’nın gözaltındayken bu yıl en az dokuz kişi öldü, sadece bu hafta iki ölüm de dahil olmak üzere.

Salı günü, Manhattan’daki Bellevue Hastanesi’nin hapishane koğuşunda gözaltında bir adam öldü. Pazartesi günü, şehrin Rikers Adası’ndaki ana hapishane kompleksindeki George R Vierno Merkezinde bir mahkum öldü. Geçen yıl, Rikers’ta gözaltındayken en az 16 kişi öldü.

Kısa süre önce tesiste tutulan başka bir adam olan Antonio Bradley, Bronx Ceza Mahkemesi’ndeki bir hücrede kendini asmaya çalıştıktan sekiz gün sonra öldü. Lincoln Hastanesi’nde yaşam destek ünitesindeydi, ancak 18 Haziran’daki ölümü, ölüm döşeğindeyken “şefkatli salıverilme” verildiği için gözaltında ölüm olarak kaydedilmedi. göre New York Daily News.

22 Haziran’da sorunlu tesisi ziyaret ettikten sonra Belediye Başkanı Eric Adams, “şehrimizin hapishanelerindeki şiddeti ve işlevsizliği ihmal etme döneminin sona erdiğini” söyledi. işe dönen üniformalı personel” ve “taktik arama operasyonları”.

“Daha çok iş var ama [Department of Correction commissioner Louis Molina] ve ben, karşı karşıya olduğumuz zorluklarla mücadele etmeye ve Rikers’ta yaşayan ve çalışanlar için daha güvenli ve daha insani hapishaneler inşa etmek için gereken reformları uygulamaya kararlıyım” dedi.

Belediye, kompleksteki kesme ve bıçaklama oranlarının Mart ayından bu yana yüzde 63 düştüğünü bildirirken, Islah Kurulu’nun bu ayki raporları, infaz memurları arasında güç kullanımı vakalarının yanı sıra Nisan ve Mayıs aylarında şiddetin arttığını gösteriyor.

21 Haziran’da Bellevue’de vefat eden Albert Drye’ı temsil eden Adli Yardım Cemiyeti’nden yapılan açıklamada, departmanın avukatlarına “ölmesiyle ilgili en temel bilgileri” vermeyi reddettiği, “bizim için çok yaygın bir senaryo” olduğu belirtildi. – müşterinin aile üyeleri, arkadaşları ve topluluğu ile birlikte – rutin olarak bu trajik durumlarla karşılaşıyor.”

Örgüt, ölümüyle ilgili “şehirden ve hapishane sağlık personelinden derhal yanıtlar” talep etti ve seçilmiş yetkililere, savcılara ve diğerlerine “başka bir New Yorklu son anlarını bir hapishanede geçirmek zorunda kalmadan önce yerel hapishanelerin sınır dışı edilmesini kolaylaştırmak için çağrıları canlandırdı.” tam teşekküllü bir insani krizle boğuşan bir tesiste kafes.”

Belediye başkanının Rikers’taki görünümü ve duyurusu “hem sorumsuz hem de duygusuz” Adli Yardım Derneği’ne göre.

Gruptan yapılan açıklamada, “Bu, Belediye’nin hapsedilen insanları, masum olduğu kanıtlanana kadar suçlu ve merhamete layık olmayan ikinci sınıf vatandaş olarak görme biçiminin simgesidir” dedi. “Belediye Başkanı Adams’ın nöbetindeki olağanüstü yüksek ölüm oranı ve içeride berbat koşullarda tutulan herkesin çektiği acılar, bu yönetimin yakın zamanda düzeltemeyeceği bir insani kriz.”

Avukatlar, federal yetkililerin krizi ele alması için baskı yaptı, ancak bir federal yargıç bu ay şehrin reform için “eylem planını” onayladı ve potansiyel olarak hapishanenin federal olarak ele geçirilmesini önledi.

ABD Bölge Yargıcı Laura Taylor Swain tarafından yapılan bir dosyaya göre, plan “Rikers Adası’nda devam eden krizi ele almak için şimdi somut önlemlerle ilerlemenin bir yolunu temsil ediyor”.

Yargıç Swain, yetkililerin “taahhütlerini yerine getirmemeleri ve acilen ihtiyaç duyulan değişiklikleri yapma yeteneklerini göstermemeleri” durumunda şehrin sonuçlarla karşılaşabileceği konusunda uyardı.

Mayıs ayında şehir tarafından yayınlanan 26 sayfalık bir plan, Düzeltme Departmanının personel sorunlarını ele alması ve liderliği yeniden düzenlemesi için atacağı adımları özetliyor. Belediye Başkanı Adams ayrıca, hapishanedeki krizi ele almak için kurumlar arası bir görev gücü oluşturan bir yürütme emri yayınladı.

Belediye Başkanı Adams bu ayın başlarında yaptığı açıklamada, “Planın netleştirdiği ve mahkemenin kabul ettiği gibi, hapishaneleri saran işlev bozukluğunu agresif bir şekilde çözmek ve onları gerçek, kalıcı bir reform yoluna koymak için bir stratejimiz var.” Dedi.

“Rikers’taki işlev bozukluğu kökünden sökülene, bu reformlar uygulanana ve bakımımız altındaki ve adada çalışan insanlar günün her saati güvende olana kadar dinlenmeyeceğiz” dedi.

Hapishanedeki kötüleşen koşulları denetlemek üzere atanan federal bir gözlemci, hapishanedeki potansiyel ilerleme konusunda ihtiyatlı bir şekilde iyimserdi, ancak şehrin planı uygulamaya koyma yeteneği hakkında “ciddi endişeleri” olduğu konusunda uyardı ve planın yeterli olmadığını savundu. Hapishane içindeki günlük “tehlike, şiddet ve kaos”u ele almak için.

“On yıllarca süren kötü yönetim, bürokrasi bataklığı ve gerekli dönüşüme öncülük etmesi gereken birçok insanın sınırlı yeterliliklerinden sonra, şehrin ve Departmanın bu Eylem Planını tam ve dürüst bir şekilde uygulayıp uygulayamayacağı konusunda ciddi endişeler var”. federal izleme ekibi.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/eric-adams-rikers-island-deaths-b2107323.html

Yorum yapın