FBI, 6 Ocak komitesi yeni kanıtlarla ilgili duruşmaları geri ittiği için verilen evlere ve yeni mahkeme celplerine baskın düzenlediFBI, 6 Ocak komitesi yeni kanıtlarla ilgili duruşmaları geri ittiği için verilen evlere ve yeni mahkeme celplerine baskın düzenledi

Federal ajanlar, ABD Capitol’deki 6 Ocak ayaklanmasıyla ilgili yeni mahkeme celbi yayınladı ve 2020 başkanlık seçimlerini devirmek için komploya karışan iki kişinin evlerine baskın düzenledi, Washington post rapor edildi.

FBI onayladı Posta Trump’ın seçmeni olmak için bir belge imzaladığı iddia edilen Brad Carver’ın ve Trump’ın Arizona ve New Mexico’daki seçimleri devirme çabası üzerinde çalışan Thomas Lane’in evinde yetkili kolluk kuvvetleri faaliyeti yürüttüğünü söyledi.

Eski başkan Donald Trump’ın 2020 cumhurbaşkanlığı seçimlerini devirmek için alternatif bir seçmen listesi gönderme planına katılacak diğer katılımcılar mahkeme celbi aldı.

Mahkeme celbi ve evlerdeki faaliyetler, Arizona Eyaleti Temsilciler Meclisi Başkanı Russell “Rusty” Bowers’ın yanı sıra Georgia Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger ve yardımcısı Gabriel Sterling’in, Bay Trump ve ortaklarının seçimi devirmeye yönelik çabalarını açıklamalarından bir gün sonra geldi. Sonuçlar.

Seçilmiş komite soruşturmasına yakın bir kişi şunları söyledi: Bağımsız Panel, kısmen komitenin son günlerde sürekli olarak yeni kanıtlar ve ipuçları alması nedeniyle Bağımsızlık Günü tatilinden sonraya kadar başka duruşmalar planlamaya erteledi.

Perşembe günü, seçici kurul beşinci duruşmasını yapacak. Eski vekaleten Başsavcı Jeffrey Rosen; Eski Başsavcı Yardımcısı Richard Donoghue ve hukuk müşavirliği eski başsavcı yardımcısı Steven Engel ifade verecek.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/jan-6-committee-delay-july-b2107237.html

Yorum yapın