Gabby Petito davası: Çamaşırhane avukatı, ebeveynlerin ‘her şeyi doğru şekilde yaptığını’ iddia ediyorGabby Petito davası: Çamaşırhane avukatı, ebeveynlerin 'her şeyi doğru şekilde yaptığını' iddia ediyor

Chris ve Roberta Laundrie’nin avukatı, Gabby Petito cinayeti soruşturması sırasında davranış biçimlerinden “pişmanlık duymadıklarını” söylüyor.

Avukat Steve Bertolino söyledi HaberlerUlus Ev sahibi Brian Entin the Laundries, Petito’nun annesi Nichole Schmidt ile konuşmayı reddetmelerine ve kızının kayıp olduğunu öğrendikten sonraki günlerde cep telefonu numarasını bloke etmelerine rağmen “her şeyi doğru şekilde yaptı”.

Bir FBI soruşturması, Bayan Petito’nun Brian Laundrie tarafından boğulduğunu ve cesedinin Wyoming’deki bir milli parka bırakıldığını buldu. Florida, North Port’taki ailesinin evine döndü ve evlerinin yakınındaki bir rezervde kendini öldürmeden önce.

Bay Bertolino’nun sözleri, Bayan Petito’nun ebeveynlerinin, Çamaşırhanelerin, oğulları Brian’ın onu zaten öldürdüğünü bildikleri halde kızlarının hala hayatta olduğuna dair yanıltıcı açıklamalarda bulunduklarını iddia ettikleri bir hukuk davasının ilk duruşması için Çarşamba günü mahkemeye çıktıktan saatler sonra geldi.

Gergin bir değiş tokuş sırasında, HaberlerUlusun Bay Entin, polis soruşturmasıyla işbirliği yapmadıkları konusunda avukata meydan okudu.

“Gerçekten hiçbir şey yapmadılar değil mi? Dışarı çıkıp dünyaya ‘Gabby’nin nerede olduğunu biliyorsan öne çık, Brian’ın nerede olduğunu biliyorsan öne çık’ diye yalvaramazlar mıydı? Bunu neden yapmış olamazlar?” diye sordu Bay Entin.

NewsNation’dan Brian Entin, Laundrie ailesi avukatı Steve Bertolino’yu sorguladı

(HaberÜlke)

Bay Bertolino, Çamaşırhanelerin sürekli olarak kolluk kuvvetlerine oğullarının sonunda kalıntılarının bulunduğu Carlton Reserve’e gittiğini söylediğini söyleyerek yanıt verdi.

Brian’ın nerede olduğunu biliyorlardı. Cevabı bildiğin halde bir şey için yalvarmanın ne anlamı var,” diye tartıştı Bay Bertolino.

Bay Entin, protestocular aile evinin dışında günlük protestolar için toplanırken bile sessiz kalması için verdiği tavsiye hakkında avukata sorular sordu.

“Onları yasal olarak korumuş olsanız bile, şu andan itibaren birçok yönden dünya tarafından nefret edildiğinden bu yolda herhangi bir hata yaptığınızı düşünüyor musunuz?” diye sordu Bay Entin.

Bay Bertolino, çamaşırhanenin “her şeyi doğru şekilde yaptığını ve pişmanlık duymadıklarını” söyleyerek yanıt verdi.

“Brian’ın (Laundrie) gitmesine sevinmiyoruz, Gabby’nin gitmesine sevinmiyoruz ama verdiğimiz kararlardan dolayı çok rahatız” dedi.

Petito’nun ebeveynleri, Chris ve Roberta Laundrie’nin oğullarının vlogger’ı kayıp olduğu bildirilmeden önce öldürdüğünü kasten sakladıklarını iddia ederek Florida’daki Sarasota İlçe Devre Mahkemesindeki Çamaşırhanelere dava açıyor.

Nichole Schmidt, Çarşamba günkü duruşmada Gabby Petito’nun küllerini içeren kalp şeklinde bir madalyonu ovuşturdu.

(Fox Haber/Senaryo )

Annesi Nichole Schmidt, duruşmanın devam edip etmeyeceğine karar vermek için Çarşamba günkü mahkeme duruşması boyunca Bayan Petito’nun küllerini içeren bir kolyeyi tuttu.

Petitos’un avukatı Pat Reilly, arama ekipleri Bayan Petito için Wyoming’deki Grand Teton Ulusal Parkı’nı tararken Bay Bertolino’nun 16 Eylül’de yaptığı açıklamaya atıfta bulundu.

Kalıntıları 19 Eylül’de parkın yakınındaki sığ bir mezarda bulundu.

Bay Reilly, Çamaşırhanelerin, onun hayatta olmadığını bildikleri halde kasten yanlış beyanda bulunduklarını iddia etti.

Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/gabby-petito-trial-laundrie-attorney-b2107804.html

Yorum yapın