Georgia’lı adam, oğlunu sıcak bir arabada ölüme terk etmek için devrilmiş bir cinayet mahkumiyetine sahipGeorgia'lı adam, oğlunu sıcak bir arabada ölüme terk etmek için devrilmiş bir cinayet mahkumiyetine sahip

Gürcistan’da ömür boyu hapis cezasına çarptırılan bir baba, oğlunun sıcak arabada ölümüyle ilgili cinayet mahkûmiyeti eyaletin en yüksek mahkemesi tarafından bozuldu.

41 yaşındaki Justin Ross Harris, ofisinin önünde sıcak aracın arka koltuğunda yedi saat bırakılan 22 aylık oğlu Cooper’ın 2014’te ölümü üzerine hapse atıldı.

Georgia Yüksek Mahkemesi, 2016 davasında jüriye 16 yaşındaki bir kıza cinsel içerikli mesaj göndermekten mahkumiyetinin söylenmemesi gerektiğine karar verdikten sonra mahkumiyeti bozdu.

Ancak, Harris’in temyiz etmediği 16 yaşındaki bir kıza karşı işlenen ve 12 yıl hapis cezasına çarptırılan üç cinsel suçla ilgili mahkumiyetlerini onayladı.

Georgia Yüksek Mahkemesi yargıçlarının tümü, Harris’in mahkumiyetlerini desteklemek için yeterli kanıt olduğu konusunda hemfikirdi.

Ancak çoğunluk görüşüne göre, Baş Yargıç David Nahmias, Harris’in cinsel aktiviteleriyle ilgili kanıtların çoğunun savcılar tarafından kullanılmaması gerektiğini ve jüriyi uygunsuz şekilde etkilemiş olabileceğini yazdı.

Sonuç olarak, Harris karşılaştığı cinayet ve çocuklara zulme suçlamasıyla ilgili yeniden yargılanacak.

Mahkeme, “Yüksek Mahkeme, Justin Ross Harris’in, küçük oğlu Cooper’ın sıcak bir arabada ölümüyle ilgili cinayet ve diğer suçlardan mahkûmiyetlerini bozdu, çünkü jüri ‘uygun olmayan şekilde kabul edilmiş çok sayıda delili duydu ve gördü'” dedi. bir açıklamada söyledi.

Harris, müfettişlere 18 Haziran 2014’te oğlunu kreşe bırakmayı unuttuğunu ve Cooper’ın arabada olduğunu fark etmeden Home Depot için bir web geliştiricisi olarak çalışmaya başladığını söyledi.

Cooper’ın öldüğü günkü sıcaklıklar, duruşmada duyulan yüksek 80’lere ulaştı.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/georgia-conviction-overturned-son-death-b2107386.html

Yorum yapın