GittiGidiyor: eBay neden Türkiye pazarından çekiliyor?


  • Merve Kara-Kaşka
  • BBC Türkçe

ebay gittidiyor

Kaynak, Getty Images

Amerikalı ikinci el satış ve açık artırma platformu eBay, bugün Türkiye iştiraki GittiGidiyor’u kapatacağını açıkladı. Türkiye’nin en eski internet şirketlerinden biri olan GittiGidiyor’un kapanışı, Türkiye internet şirketlerinin yakın tarihinde değişen rekabet yapısı ve eBay’in bu rekabete yanıtıyla ilgili bir karar olarak yorumlanıyor.

Bu sabah GittiGidiyor’un İstanbul Ataşehir’deki merkez ofisinde çalışanlarının tamamı mesailerine başladıktan kısa bir süre sonra e-posta kutularına bir toplantı daveti iletildi.

Toplantının başlamasıyla hemen hemen eşzamanlı olarak eBay’in Türkiye’den çekileceğine dair açıklama WhatsApp gruplarında paylaşılmaya başlamıştı.

BBC Türkçe‘ye konuşan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir GittiGidiyor çalışanı, şirket tarafından çalışanlarına öncesinde herhangi bir açıklama yapılmasa da, “Karara şaşırmadık ama bu güzel çalışma ortamını sanırım hepimiz özleyeceğiz” dedi.Kaynak : https://www.bbc.co.uk/turkce/haberler-dunya-61862952?at_medium=RSS&at_campaign=KARANGA

Yorum yapın