Görünen nefret suçunda San Francisco meclis üyesinin başına çimento bloğu düştüGörünen nefret suçunda San Francisco meclis üyesinin başına çimento bloğu düştü

Bir California meclis üyesinin, ırkçı güdümlü bir saldırı olduğunu söylediği bir şekilde kafasına bir beton blok düştüğü iddia edildi.

Anders Fung, Millbrae belediye meclisinde görev yapan ilk Çinli göçmen. Şehir, kuzey Kaliforniya’da San Francisco’nun hemen güneyinde yer almaktadır.

Bay Fung, “Küçük bir aile yürüyüşü için Lands End’e gittik, çok güzel bir yer,” dedi. San Francisco Chronicle Pazar günü. “Sonra bu büyük beton blok kafama düştü ve anında yere düştüm.”

Bay Fung’a göre, kapüşonlu iki genç adam bölgeden kaçtı, ancak karısı onların fotoğraflarını çekmeyi başardı. Karısı ve iki çocuğu iki saldırgana bağırmaya başlayınca, tepkileri onları uzaklaştırmak oldu.

Fung, Facebook’ta “Ailem faillerle yüzleştiğinde durmalarını talep ettiğinde, içlerinden biri aileme müstehcen bir el hareketi yaptı” dedi. Adamlar olay yerinden kaçtı ve gözaltına alınmadı veya kimlikleri tespit edilmedi.

Bay Fung’un ırksal olarak motive edildiğine inandığı saldırı, aile dik bir patikadan aşağı inerken gerçekleşti. 2020’den beri Kent Konseyi’nde görev yapan Bay Fung, önce bunun bir kaza olduğunu düşündü, ancak beton bloktan sonra daha küçük nesneler uçtu.

“Karım seslendiğinde, yanıt bu nefret dolu müstehcen jest oldu” dedi. kronik Pazar gecesi. “O zaman ‘bu bir kaza değil, bu bir saldırıdır’ anladım” dedi.

Görünür bir nefret suçunda San Francisco meclis üyesinin kafasına bir beton blok düştü

(Anders Fung / Facebook)

Bay Fung, “boynumda bir servikal disk fıtığı” ve iki inçlik kafa yarasını bir araya getirmek için altı metal kelepçe dikişi de dahil olmak üzere başından ve boynundan yaralandı.

Körfez Bölgesi’nde Asyalılara karşı artan sayıda nefret suçunun ortasında, Demokratlar geçen Salı günü San Francisco Bölge Savcısı Chesa Boudin’i geri çağırmak için oy kullandılar.

Oylama kısmen, Boudin’in 84 yaşındaki Taylandlı bir göçmenin öldürülmesine bir “öfke krizi”nin neden olduğunu söylemesinin ve saldırganı nefret suçuyla suçlamamayı seçmesinin ardından, Boudin’in görevden alınması çağrısında bulunan Asyalı Amerikalı gruplar tarafından başlatıldı.

Asyalı Amerikalılar ve Pasifik Adalıları, 2020’de Kovid-19 pandemisinin başlamasından bu yana artan saldırıların hedefi oldu. 2021’de San Francisco’da Asyalılara ve Asyalılara ait işletmelere karşı 60 nefret suçu bildirildi. Polis verilerine göre bu, 2020 ile 2021 arasında yüzde 567’lik bir artış.

“İyileşeceğimi biliyorum ama bu tür saldırıların devam etmemesi için ne yapabiliriz?” Bay Fung, Facebook gönderisinde saldırıyı sordu. “Kurban olmak ayıp değil.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/san-francisco-councilman-hate-crime-b2099830.html

Yorum yapın