Gümrük yetkilileri, California’da çocuk yükseltici koltuklara gizlenmiş 60.000 dolarlık metamfetamin bulduGümrük yetkilileri, California'da çocuk yükseltici koltuklara gizlenmiş 60.000 dolarlık metamfetamin buldu

Kaliforniya’daki gümrük yetkilileri, bir kontrol noktasında çocuk yükseltici koltuklarına gizlenmiş 60.000 $ (49.000 £) değerinde metamfetamin ele geçirdi.

Bu haftanın başlarında, Murrieta’daki Newton Azrak Sınır Devriye Karakolunda görevli memurlar, kontrol noktasının yakınında bir eyaletlerarası yolda bir aracı durdurdu. Aracın içinde iki yetişkin ve dört çocuk vardı.

Bir K-9 ekibinin gönderilmesi üzerine, çocukların üç yükseltici koltuğunda narkotik tespit edildi.

ABD Gümrük ve Sınır Koruma görevlileri yaptığı açıklamada, “Bu yükseltici koltuklarda, metamfetamin için pozitif test edilen beyaz kristal bir madde içeren birkaç paket bulundu.” Dedi.

Yapılan incelemede, ABD vatandaşı olan sürücünün sokak değeri 60.000 $ (49.000 £) olan 26.9 pound meth bulundurduğu ortaya çıktı.

Araç, Sınır Devriyesi tarafından hemen mühürlendi ve sürücü ve uyuşturucular, Inland Crackdown Allied Task Force’a teslim edildi.

Çocuklar ve anneleri serbest bırakıldı.

San Diego sektöründeki baş devriye ajanı Aaron M Heitke, “Ajanlarımız topluluklarımızı korumak için 24 saat çalışmaya devam ediyor” dedi. “Uyuşturucu kaçakçıları zehirlerini sokaklarımıza sokmak için her yolu kullanacaklardır. Onlar için hiçbir şey kutsal değil, aile bile.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/meth-hidden-child-booster-seats-california-b2104448.html

Yorum yapın