Herschel Walker, 4 çocuğu olduğunu ‘asla inkar etmediğini’ söylediHerschel Walker, 4 çocuğu olduğunu 'asla inkar etmediğini' söyledi

Georgia Cumhuriyetçi Senato adayı Herschel Walker Cumartesi günü yaptığı açıklamada, muhafazakar Hıristiyanlara çocuklarının “gerçeği bildiğini” söyleyerek daha önce kamuoyuna açıklamadığı çocukların varlığını “asla inkar etmediğini” söyledi.

İnanç ve Özgürlük Koalisyonu’nun yıllık “Çoğunluğa Giden Yol” konferansında samimi bir dinleyici kitlesi önünde konuşan Walker, çocukları hakkındaki ifşaatların kampanyasını yalnızca cesaretlendirdiğini söyledi.

“Eh, her şeyden önce gerçeği biliyorlardı. Biliyorsun, hiçbir çocuğumu asla inkar etmedim ve onları her şeyden çok seviyorum” dedi. “Ve hiçbir şey yapmadılar, bu da beni daha çok savaşmak istememe neden oluyor çünkü insanlardan bıktım. Amerikan halkını yanıltmak. Ailemi yanıltmalarından bıktım.”

Walker’ın yorumları, The Daily Beast’in eski futbol yıldızının, kamuoyu önünde hiç tartışmadığı iki oğlu ve bir kızı da dahil olmak üzere dört çocuğu olduğunu bildirmesinin ardından geldi. Walker, yıllarca okula gitmeyen babaları defalarca eleştirdi ve özellikle Siyah erkekleri çocukların hayatlarında aktif bir rol oynamaya çağırdı, örnek olarak büyük oğlu Christian Walker ile olan ilişkisini sürdürdü.

Nashville, Tennessee’de koalisyon başkanı Ralph Reed tarafından sahnede röportaj yapılan Walker, “Bu işe girdiğimde neye imza attığımı bildiğini ve bunun farkında olmadıklarını” söyledi.

“Bana karşı oluşturulmuş hiçbir silah asla gelişmemeli,” dedi yüksek sesle alkışlar ve tezahüratlarla.

Walker, Kasım genel seçimlerinde Demokrat Senatör Raphael Warnock ile karşılaşacak ve yarışma, gelecek yıl 50-50 bölünmüş olan Senato’yu hangi partinin kontrol edeceğini belirlemeye yardımcı olacak.

Eski Başkan Donald Trump ve Kentucky’den Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell de dahil olmak üzere üst düzey Cumhuriyetçiler tarafından onaylanan Walker, kampanyası boyunca eski karısının hayatını tehdit ettiği ve çok sayıda yalan yaydığı da dahil olmak üzere ciddi iddialarla karşı karşıya kaldı.

Bu, bir işadamı olarak sicilini önemli ölçüde şişirmeyi, hükümeti dolandırarak gazileri avladığı iddia edilen kar amaçlı bir programdaki rolünü abartmayı ve Georgia Üniversitesi’nden sınıfının en iyisi olarak mezun olduğunu iddia etmeyi içeriyor. Atlanta Journal-Constitution’ın ilk bildirdiği gibi mezun olmadı.

___

Ara sınavların tam kapsamı için Twitter’da ve Twitter’da AP’yi takip edin,

Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/herschel-walker-ap-nashville-senate-republican-b2104265.html

Yorum yapın