İnanılmaz an Rus yanlısı askerler kameralara isyan ediyor ve Putin’i onları ‘yiyecek veya ekipman olmadan’ savaşa gönderdiği için sövüyor


Rus yanlısı birliklerin kameraya isyan ettiği ve tedavileri için Vladimir Putin’i çarptığı andan İNANILMAZ görüntüler ortaya çıktı.

Donetsk Halk Cumhuriyeti’nin 113. tüfek alayından olduklarını iddia eden askerlerin, Putin’i “yiyecek ve teçhizat olmadan” savaşa gönderdiği için sert çıkıştığı duyuldu.

Cesur Rus askerleri, internette yayınlanan bir videoda Vladimir Putin'e ve Ukrayna'daki savaşa karşı konuştu

3

Cesur Rus askerleri, internette yayınlanan bir videoda Vladimir Putin’e ve Ukrayna’daki savaşa karşı konuştu
Askerlerin ölüme gönderildiğini iddia ettiler

3

Askerlerin ölüme gönderildiğini iddia ettiler

Komutanları ayrıca küçük çocukları olan erkeklerin ve kronik tıbbi rahatsızlıkları olan diğerlerinin savaşın hararetine gönderildiğini iddia ediyor.

“113. Piyade Alayı’nın 5. Piyade Taburundan oluşan bölüğümüz Ukrayna’nın Kherson bölgesinde ön saflarda yer aldı.

“O zamanlar personel soğuk algınlığı ve açlığı yendi ve önemli bir süre boyunca bunu maddi destek, tıbbi malzeme veya yiyecek olmadan yaptık.

“Birimimizin seferberliği herhangi bir tıbbi muayene yapılmadan gerçekleşti ve birimimiz arasında Donetsk Halk Cumhuriyeti yasalarına göre seferber edilmemesi gerekenler var.

ABD askeri bilgisayar korsanlarının Ukrayna'yı desteklediğini doğruladı
Ürpertici Çernobil fotoğrafları, Rus kuvvetlerinin geride bıraktığı yıkımı gösteriyor

“Personelimizde kronik hastalıkları olan üyelerimiz ve akıl hastalığı olan kişilerin koruyucusu olan arkadaşlarımız var.

“Çocuk babası olanlar ve cephelerde devam eden varlığımızın süresi göz önüne alındığında, komuta tarafından göz ardı edilen birçok soru ortaya çıkıyor.”

Daha sonra endişelerini dile getirdiklerini ancak komutanları tarafından görmezden gelindiğini söyleyen birliklerle ayrı ayrı konuşuyor.

“Üst komutanlar şikayetlerimizi sabotaj olarak yorumluyor” diyor.

“Subaylarınıza saygı gösterin. Askerlerinizi ölüme göndermekten ne kazanılır?”

Açıklamalar, Ukraynalı rakamların Rus liderin zaten 30.000 askeri ölüme gönderdiğini, ancak doğu cephesinde “küçük bir zafer” umutları arasında karmakarışık işgali ilerletmeye devam ettiğini öne sürmesiyle geldi.

Pazartesi günü yayınlanan bir bomba haberde, hastalığa yakalandığı düşünülen diktatörden, itibarını kurtarmak için içi boş bir zafer için kendi ordusunu feda etmesinin istenebileceği söylendi.

Bununla birlikte, pek çok kişi Putin’in kanını feda etmesinin, safları arasındaki itibarsızlığın daha fazla kanıtı arasında çok ileri bir adım olabileceği konusunda uyardı.

İngiltere’de Rusya konusunda önde gelen bir analist olan raporun yazarı, Putin’in kendisini Donbas’ta bir zaferin ufukta olduğuna ikna ettiğini ve bunun Kiev için mücadelede kendisine avantaj sağlayacağını öne sürüyor.

Ve eğer küçük bir zafer hedefinde başarısız olursa, Putin’i devirmek için bir darbeyle devrilecek, şimdi gerçekçi bir ihtimal.

ZARARLI KAYIPLAR

Ordunun şu anda şiddetli Ukrayna direnişiyle savaşmak için binlerce askeri kaybetmesinin ardından çöküşün eşiğinde olduğu söyleniyor.

Kaotik işgal, Rusya için yıkıcı kayıplara neden oldu ve Putin, birliklerini eve geri getirmesi veya “daha fazla yetim kalması riskini” alması konusunda uyarıldı.

Kıdemli bir yasa koyucu, geçen hafta Rus lidere, savaşla ilgili artan Rus protestoları arasında birliklerini geri getirmesi için bir çağrıda bulundu.

Primorsky bölgesindeki bölgesel bir meclis sırasında konuşan 69 yaşındaki Komünist milletvekili Leonid Vasyukevich, Ukrayna’da Rus askerlerinin kullanılmasını patlattı.

“Özel askeri operasyon sırasında öldürülen askerlerin ailelerini desteklemek için alınan önlemleri destekliyoruz.

“Ülkemiz özel askeri harekatı durdurmadıkça daha fazla yetim kalacağını anlıyoruz.

“Ülkemize fayda sağlasalar bile, operasyon sırasında genç adamlar ölüyor ve sakat kalıyor.”

Cesur yerel milletvekili, savaşın başlamasından bu yana üç ay geçtiğini ve “askeri yolla başarıya ulaşmanın açıkça imkansız olduğunu” söyledi.

Putin’in devam etmesi halinde bunun “kaçınılmaz olarak ölü ve yaralı asker sayısında artışa yol açacağını” söyledi ve “Rus birliklerinin Ukrayna’dan derhal geri çekilmesini” talep etti.

İngiliz Rusya yorumcusu Bruce Jones The Mirror’a şunları söyledi: “Rus kuvvetlerinin daha fazla kayıp alamayacağı bir nokta olmalı, bir kesme noktası.

BGT'den Amanda Holden, engelli yarışmacı Eva Abley hakkında bir hata yaptı
Hollyoaks'tan Jorgie Porter, yüzme havuzunda üstsüz giderken hayranlarını çılgına çeviriyor

“Bu, birimlerin çok tükendiği için artık bir savaş gücü olarak işlev göremeyeceği, devenin anını bozan bir saman olurdu.

“Daha önce oldu ve küçük ölçekte şimdi oluyor – bu bir gerçek olabilir.”

Putin'in Ukrayna'nın karmakarışık işgali sırasında askeri darbe riski altında olduğu söyleniyor

3

Putin’in Ukrayna’nın karmakarışık işgali sırasında askeri darbe riski altında olduğu söyleniyorKredi bilgileri: AP

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18766884/moment-russian-troops-mutiny-on-cam-slam-putin/

Yorum yapın