İngiliz film yapımcısı Trump, 6 Ocak şiddetini ‘kaçınılmaz’ olarak gördüğünü ve Capitol isyanından sonra ‘neşeli’ olduğunu söylediİngiliz film yapımcısı Trump, 6 Ocak şiddetini 'kaçınılmaz' olarak gördüğünü ve Capitol isyanından sonra 'neşeli' olduğunu söyledi

İngiliz film yapımcısı Alex Holder anlattı CBS Haberleri Perşembe gecesi yapılan bir röportajda Başkan Donald Trump, 6 Ocak şiddetini “kaçınılmaz” olarak gördüğünü ve Capitol isyanını takip eden saatlerde “neşeli” olduğunu söyledi.

Belgesel görüntüleri 6 Ocak komitesi tarafından incelenen Bay Holder, 2020 seçimlerine giden ve sonrasındaki aylarda Bay Trump ve yakın çevresini takip ederken gördükleri hakkında kapalı kapılar ardında ifade verdi.

Bay Holder, bu yaz Discovery Plus’ta galası yapılacak olan üç bölümlük belgesel dizisinden seçilmiş görüntülerin kamuoyuna açıklanmasının ve ifadesinin ardından konuştu. CBS Haberleri – sunucu Norah O’Donnell’e 6 Ocak’taki şiddeti tahmin ettiğini söylemek.

Bay Holder, “Seçimlerden sonra ortaya çıkan retoriğin hacmi ve türden kavgalar o kadar önemliydi ki, bence sonunda şiddetli bir şeyle sona ermek zorunda kaldı” dedi. “Daha önce kampanyanın gidişatına baksanız bile, seçimlerin düzensiz olacağı fikri o dönemde de gündeme geliyordu. Bu yüzden bana göre 6 Ocak kendiliğinden olmuyor.”

Bay Holder, sürprizin 6 Ocak olaylarının daha kötü olmaması olduğunu söyledi.

“75 milyon kişiye seçimlerinin sayılmadığını söylüyorsanız ve size inanıyorlar, onların başkanısınız ve size oy verdiler ve seçimlerinin sayılmadığını söylüyorsunuz, o zaman başka ne oluyor? gerçekleşmesi için?” Bay Holder söyledi.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-alex-holder-interview-violence-b2108316.html

Yorum yapın