Juneteenth etkinliğinde silahlı bir kişinin ateş açması sonucu bir kişi öldü, üç kişi yaralandıJuneteenth etkinliğinde silahlı bir kişinin ateş açması sonucu bir kişi öldü, üç kişi yaralandı

Washington DC’deki Juneteenth kutlamaları sırasında düzenlenen silahlı saldırıda bir genç öldü ve biri polis memuru olmak üzere üç kişi de yaralandı.

Columbia Bölgesi Metropolitan Polis Departmanından (MPD) yapılan bir tweet’e göre, polis memurları, Pazar gecesi, bir Juneteenth olan “Moechella” sırasında silah sesi çıktıktan sonra Kuzeybatı, 14. ve U Caddesi bölgesine müdahale etti. şehir merkezinde kutlama.

DC Polis şefi Robert Contee, WTOP radyo istasyonuna göre, silahların olay alanından çekim yapılmadan hemen önce elde edildiğini söyledi ve kutlamaların DC yetkilileri tarafından onaylanmadığını da sözlerine ekledi.

Polis, olayda hayatını kaybeden 15 yaşındaki gencin kimliğini henüz açıklamadı. Bacağından vurulduğu bildirilen polis memuru da dahil olmak üzere tüm yaralıların durumlarının “stabil” olduğu söylendi.

Polis bir şüphelinin tutuklandığını doğrulamazken, yetkililer olayda vurulan kişilerden birinden çok sayıda ateşli silah bulduklarını söyledi.

Contee, “Kentimizde izin verilmeyen etkinlikler düzenleyen insanların sorumlu tutulduğundan kesinlikle emin olmak istiyoruz” dedi. “Bunun nedenlerinden biri de bu.”

Polis şefi, vurulmaya yol açan olayların sırası hala ortaya çıkmasa da, konserde ayrı bir olayın daha önce bir kavganın sona ermesiyle MPD’ye bildirildiğini söyledi.

Bay Contee, bundan kısa bir süre sonra, “insanların dağılmaya başladığı” ikincil bir olay olduğunu söyledi. “MPD üyeleri etkinliği kapattı çünkü bu noktada etkinliğin güvenli olmadığı anlaşıldı.”

Contee, polisin izdihama yakalananlara yardım ederken bir şahsın üzerinde ateşli silah bulunduğunu söyledi.

“Bundan kısa bir süre sonra, 14. ve U köşesinde, ilk müdahale ekiplerimizin çok yakınında meydana gelen başka bir olay oldu, [where] Aralarında bir polis memurunun da bulunduğu birkaç kişi daha vuruldu” dedi.

“Yani şu anda vurulan üç sivilimiz var, üç yetişkin, bir çocuk ve ardından vurulan bir polis memuru” dedi ve “görünüşe göre genç bir kurban bu noktada öldü” dedi.

Contee, olay sırasında “memurlardan hiçbirinin ateş etmediğini” söyleyerek, polisin polis memuruna ateş etmek için kullanılan ateşli silahı şimdiye kadar bulamadığını söyledi.

DC belediye başkanı Muriel Bowser, yasaklı olay ve yoğun nüfuslu kamusal alanlarda silahların varlığı konusunda daha fazla “sorumluluk” arayışında olduğu için ailesine başsağlığı diledi.

Doğru düzgün planlanmayan bir olayda bugün öldürülen bir çocuğumuz var” dedi. “Burada biraz sorumluluğa ihtiyacımız var.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/washington-dc-mass-shooting-today-u-street-b2104760.html

Yorum yapın