Jüri, Bill Cosby’nin 1975’te Playboy malikanesinde cinsel tacize uğrayan genç kızı bulduJüri, Bill Cosby'nin 1975'te Playboy malikanesinde cinsel tacize uğrayan genç kızı buldu

Kaliforniya jürisi, Bill Cosby’nin 1975’te Playboy malikanesinde 16 yaşındaki bir kıza cinsel istismarda bulunduğunu ve ona 500.000 $ (408.425 £) tazminat ödediğini tespit etti.

Santa Monica’daki jüri, şu anda 64 yaşında olan Judy Huth’un yanında yer aldı ve eski mahkeme salonuna bir başka büyük yenilgi verdi. Cosby Gösterisi Bir dizi kadın tarafından dava edilen yıldız.

Karar, 84 yaşındaki Cosby’nin Pensilvanya üst mahkemesi tarafından cinsel saldırı suçundan mahkûm edilmesinden ve hapishaneden serbest bırakılmasından bir yıl sonra geldi.

Jüri, neredeyse tüm soruları Cuma günü karara bağlamıştı, ancak bir üye bu hafta hazır olamamıştı ve jüri, alternatif bir jüri üyesiyle Pazartesi günü yeniden müzakerelerine başlamak zorunda kaldı.

Cosby, duruşmaya tanıklık etmedi veya duruşmaya katılmadı ve aleyhindeki iddiayı reddetmeye devam etti, ancak avukatları Bayan Huth’u malikaneye götürüp onunla fotoğraf çektirdiğini kabul etmesine rağmen.

Jüri, Bayan Huth’un film setinde Cosby ile tanıştığını duydu. Hadi tekrar yapalım Kaliforniya’da ve birkaç gün sonra bir arkadaşıyla tenis kulübüne davet edildi.

Davacı Judy Huth (L), aktör Bill Cosby aleyhindeki hukuk davasının başlaması için 1 Haziran 2022’de Santa Monica, California’daki Los Angeles Yüksek Mahkemesinde adliyenin dışına geldi.

(Getty Images aracılığıyla AFP)

Ona alkol verdiğini ve ardından onları Los Angeles’taki Playboy malikanesine götürdüğünü ve burada onu kendi üzerinde seks yapmaya zorladığını iddia ediyor.

Bayan Huth, Cosby’nin kendisine ve arkadaşına, malikane personeli tarafından yaşları sorulduğunda 19 yaşında olduklarını söylemelerini söylediğini iddia ediyor.

Bir zamanlar hit TV şovunda Cliff Huxtable rolüyle “Amerika’nın Babası” olarak bilinen komedyen, 50 yıl öncesine dayanan düzinelerce kadın tarafından cinsel tacizle suçlanıyor.

Davaların çoğu Cosby ve sigortacıları tarafından çözüldü.

Cosby, 2021’de hapishaneden serbest bırakıldığında, 2004’te Temple Üniversitesi spor yöneticisi Andrea Constand’ı uyuşturmak ve kötüye kullanmaktan aldığı 10 yıllık hapis cezasının üç yılını çekmişti.

Cosby, Constand tarafından açılan bir hukuk davasında verdiği zarar verici bir ifadeye dayanarak suçlandı ve mahkum edildi, ancak o zamanki bölge savcısı sözlü olarak ifade verirse kovuşturulmayacağına söz verdi.

Çığır açan Siyah aktör, kariyeri boyunca tahmini 400 milyon dolar kazanmadan önce Philadelphia’daki toplu konutlarda büyüdü.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/jury-bill-cosby-teenage-girl-b2106407.html

Yorum yapın