Kıbrıs’ta ‘merhamet’ ölümü nedeniyle tutulan 75 yaşındaki Brit emekli, ‘Karımın mezarını ziyaret etmem için beni hapisten çıkar’ diyor


BRIT emeklisi, eşinin “merhametle öldürülmesi” nedeniyle Kıbrıs’ta tutulduktan sonra mezarını ziyaret etmek için yalvarıyor.

Çaresiz OAP, ölümcül hasta olan karısını cinayet-intihar anlaşması olduğuna inanılan bir şekilde öldürdüğü iddiasıyla iz bekliyor.

David Hunter, ölümcül hasta olan karısı Janice'i bir 'merhamet cinayetinde' boğarak öldürmekle suçlanıyor

3

David Hunter, ölümcül hasta olan karısı Janice’i bir ‘merhamet cinayetinde’ boğarak öldürmekle suçlanıyorKredi: Bilinmiyor, resim masası ile net
Hunter, karısının mezarını ziyaret etmesine izin vermeleri için gardiyanlara yalvarıyor

3

Hunter, karısının mezarını ziyaret etmesine izin vermeleri için gardiyanlara yalvarıyorKredi bilgileri: Katia Christodoulou – Cyprus Mail

Mirror’a göre 75 yaşındaki David Hunter, kan kanseri olan karısı Janice’i önceden planlayarak öldürmekten suçlu bulunursa hayatının geri kalanını hapiste geçirebilir.

Ayrıca, mezarını ziyaret etmesi için dışarı çıkmasına izin vermeleri için hapishane personeline yalvarıyor.

Hunter, kendisinin ve karısının intihar ettiğini, ancak son anda onu boğarak öldürdükten sonra korktuklarını iddia ediyor.

Kıbrıs’taki Lefkoşa Merkez Hapishanesi’nden konuşan 75 yaşındaki katil zanlısı, gardiyanların kendisini karısının cenaze alayını izlemekten alıkoyduğunu iddia ediyor.

Kötü şöhretli hapishane mahkumları parmaklıklar ardında 'uyuşturucu çetesi kurdu'
Tecavüzcü, otelde gence saldırdığı için hapse atıldıktan günler sonra hapishanede ölü bulundu

Eski maden meslektaşları Barry Kent ve Kevin Barnfather geçen hafta onu ziyaret ettiler.

Barry, Mirror’a şunları söyledi: “Eğer dışarı çıkarsa değil, ne zaman yapacağını konuştuğumuzda, ‘Gidip Janice’i görmeden ve mezarına çiçek koymadan önce hiçbir şey yapmıyorum’ dedi.

“Kendini öldürmeye çalıştı ve kötü bir yoldaydı. Ama suçsuzluk kararı için savaşacağı konusunda kararlı. Cinayetten suçlu olmadığını biliyor.”

Eylül ayında yargılanacak olan Hunter ve Janice 20 yıl önce Kıbrıs’a emekli oldu.

Kansere yakalanmış karısını ‘acı çektiğini görmek istemediği’ için kendi hayatına son vermeye çalışmadan önce boğarak öldürdüğünü itiraf etti.

İddiaya göre Hunter, Kıbrıslı polislere tedavisi olmayan lösemi teşhisi konduktan sonra Baf’taki evlerinde koltuğunda oturan karısı Janice’in ağzını ve burnunu kapattığını söyledi.

David, daha sonra Baf Genel Hastanesi’nde tutuklanmadan önce hayatına son vermeye çalıştı. Kıbrıs Posta.

Polis, Northumberland’lı eski madencinin, kanserinin ölümcül olduğu söylendikten sonra karısının barışçıl bir şekilde geçmek istediğini iddia ederek cinayeti itiraf ettiğini doğruladı.

Yetkililerin, David’in bir aile üyesine 75 yaşındaki Janice’i Tremithousa’daki evlerinde öldürdüğünü söyleyen korkunç bir mesaj göndermesinin ardından Cumartesi günü saat 20.00 sıralarında Interpol tarafından uyarıldığı söyleniyor.

'Ed Sheeran'ın bebeğini doğurdum… Ona şarkıcının karısının adını verdim
Bir jakuziyi çalıştırmanın maliyeti nedir?

Bir akrabası Sun Online’a verdiği demeçte, trajik ölümün Baf’taki yetkililer tarafından ‘merhamet cinayeti’ olarak doğrulandığını söyledi, ancak şunları ekledi: “Korkunç bir şok oldu ve bu aşamada hiçbir şey söylememeyi tercih ediyoruz.”

52 yıllık evli olan çift, orada tatil yaparken adaya aşık olmuş ve 1994 yılında Ellington Colliery’de eski bir madenci olan David’in maden ocağının kapanmasıyla işini kaybetmesinden sonra taşınmıştı.

David'in bir aile üyesine Janice'in öldüğünü söylemesi için mesaj atması üzerine Interpol polisleri uyardı.

3

David’in bir aile üyesine Janice’in öldüğünü söylemesi için mesaj atması üzerine Interpol polisleri uyardı.

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18939974/brit-pensioner-in-cyprus-prison-wife-mercy-killing/

Yorum yapın