‘Kimse dalmıyordu’: Kahraman Olimpiyat koçu, kendi yüzücünü kurtarmak için dalarken cankurtaranları eleştiriyor'Kimse dalmıyordu': Kahraman Olimpiyat koçu, kendi yüzücünü kurtarmak için dalarken cankurtaranları eleştiriyor

Suda bilincini kaybeden Team USA Artistik yüzücüyü kurtarmak için kılık değiştirmiş bir havuza atlayan kahraman olimpiyat antrenörü, can sıkıcı olaya müdahale edemeyen cankurtaranları eleştirdi.

İki kez Olympian Anita Alvarez’in teknik direktörü Andrea Fuentes İspanyol gazetesine verdiği demeçte marca 25 yaşındaki çocuğu yüzeye çıkarmak için harekete geçtiğini çünkü başka kimse olmadığını söyledi.

“Kimsenin, cankurtaranın dalış yapmadığını gördüm” dedi.

“Nefes almadığı için biraz korktum ama şimdi iyi.”

Çarpıcı kurtarma, Bayan Alvarez’in Çarşamba gecesi Budapeşte’deki dünya su sporları şampiyonasına katılmasıyla ortaya çıktı.

Serbest solo final etkinliği için yaptığı rutin sırasında, atlet suda baygınlık geçirdi ve cansız vücudunu havuzun dibine batarken yakalayan üzücü görüntüler vardı.

ABD Takımı’nın baş antrenörü ve İspanya için dört kez olimpiyat senkronize yüzme madalyası sahibi olan Bayan Fuentes, bir tişört ve şortla tamamen giysiler içinde daldı ve Bayan Alvarez’e yüzdü.

Fotoğraflar, koçu, kimliği belirsiz bir adamın onu havuzun kenarına taşımaya yardım ettiği su yüzeyine sürüklerken yakaladı.

Bayan Alvarez, bir sedyeye yerleştirilip havuzun sağlık merkezine götürülürken, paniğe kapılmış takım arkadaşları ve seyirciler bakarken hâlâ bilinci yerinde değildi.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/swimmer-faint-anita-alvarez-andrea-fuentes-usa-b2107722.html

Yorum yapın