Kyle Rittenhouse, insanların ‘sahte haber hindileri’ çekmesine izin veren yeni video oyununu duyurduKyle Rittenhouse, insanların 'sahte haber hindileri' çekmesine izin veren yeni video oyununu duyurdu

Kyle Rittenhouse Perşembe günü, sahte haberlerle savaşmak için bir video oyunu çıkardığını duyurdu.

Bay Rittenshouse, 25 Ağustos 2020’de Kenosha, Wisconsin’de düzenlenen bir protesto sırasında iki kişiyi ölümcül şekilde vurduktan ve üçüncü birini yaraladıktan sonra adam öldürme, adam öldürmeye teşebbüs ve pervasızca tehlikeye atma suçlarından geçen yıl beraat etti. Meşru müdafaa iddiasında bulundu.

Web sitesine göre oyundan elde edilen gelir, “solcu medya kuruluşlarına iftira davası açmak için” kullanılacak.

“En başından beri yanlış bir şey yapmadım. Ama bu medyanın adımı karalamasına engel olmadı. Sahte haber makinesiyle savaşmanın zamanı geldi” dedi Bay Rittenhouse sosyal medyada. “İşte bu yüzden Kyle Rittenshouse Turkey Shoot video oyununu piyasaya sürüyorum.”

9,99 $ (8,14 £) fiyatla satışa sunulan oyunun adı Kyle Rittenhouse’un Türkiye Çekimi, ve oyuncuların “sahte haber hindilerini” vurmalarına izin verir. Oyun ön siparişe açıldı.

Web sitesinde şöyle yazıyor: “Her yaştan zevk için basit bir nokta atışı oyununda sahte haber hindilerini yok etmek için Kyle Rittenhouse olarak oynayın!”

Video oyunundan elde edilen gelir, bu yıl Şubat ayında başlattığı bir girişim olan Medya Sorumluluğu Projesi’ne gidecek.

Bay Rittenhouse, “Medya, yalan gündemlerini zorlamaktan ve masum insanların hayatlarını mahvetmekten başka yapacak daha iyi bir şeyi olmayan bir grup hindiden başka bir şey değildir” dedi.

Takipçilerini oyunu ön sipariş vermeye ve “davaları finanse etmesine” yardım etmeye çağırdı.

Video oyunu geliştiricisi Mint Studios ile işbirliği içinde oluşturuldu. Washington Denetçisi.

CEO Mint Chip, “Ona ne yapıldığını gördükten sonra Kyle’a yardım etmek için devreye girmek zorunda kaldılar” dedi.

“Duruşmadan önce sosyal medyada yasaklanmadan adını bile olumlu bir şekilde anamadınız. Gerçek, kelimenin tam anlamıyla sizi askıya aldı. Gerçek için savaşıyoruz” dedi.

Bay Chip, video oyununun medyada aldığı haberlerle alay ederken, Twitter’da da şunları yazdı: “Joe Biden’ın Türkiye’nin vurduğu yalan haber hakkında yorum yapmasını bekliyorum.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/kyle-rittenhouse-shooting-video-game-b2108435.html

Yorum yapın