Lil Tjay: Rapçi New Jersey’de vurulduktan sonra acil ameliyata alındıLil Tjay: Rapçi New Jersey'de vurulduktan sonra acil ameliyata alındı

Amerikalı rapçi Lil Tjay, bu hafta New Jersey’de bir alışveriş merkezinde soygun girişimi sırasında vurulduktan sonra acilen ameliyat edildi.

22 Haziran Çarşamba günü, polis 21 yaşındaki rapçinin vurulduğu Edgewater yakınlarında çifte silahlı saldırıya müdahale etti.

Bergen İlçe Savcılığı, çekimin bir soygun girişiminin sonucu olduğunu söyledi ve üç tutuklama yapıldığını da sözlerine ekledi.

Polise göre, gerçek adı Tione Jayden Merritt olan Lil Tjay birden çok kez vuruldu ve Antoine Boyd adlı arkadaşlarından biri bir kez vuruldu.

TMZ Rapçi, olayın ardından acil ameliyat için hastaneye kaldırıldığını ve daha iyi durumda göründüğünü bildirdi.

Bergen County savcılığı bir tweet’te, durumunun “kritikten istikrarlıya yükseltildiğini” yazdı.

“Calling My Phone” rapçisinin yaralanmalarıyla ilgili daha fazla ayrıntı açıklanmadı.

Çarşamba günü ilerleyen saatlerde, Bergen İlçesi savcısı Mark Musella, Mohamed Konate adında 27 yaşındaki bir adamın Tjay’i vurduğu şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı.

Şu anda üç kez birinci derece cinayete teşebbüs, üç kez birinci derece silahlı soygun ve birden fazla silahla ilgili suçlamayla karşı karşıya.

Lil Tjay’in arkadaşları Boyd ve Jeffrey Valdez de tutuklandı ve her biri ikinci derece yasadışı silah bulundurmakla suçlandı.

Göre karmaşıkikisi de ilk mahkemeye çıkmayı bekleyen Bergen İlçe Hapishanesinde tutuluyor.Kaynak : https://www.independent.co.uk/arts-entertainment/music/news/lil-tjay-shot-new-jersey-emergency-surgery-b2107430.html

Yorum yapın