Memur, mahkumun kafasına diz çöktüğü iddia edilen videoya yakalanan Kobe Bryant ölüm fotoğraflarını sızdırmakla suçlandıMemur, mahkumun kafasına diz çöktüğü iddia edilen videoya yakalanan Kobe Bryant ölüm fotoğraflarını sızdırmakla suçlandı

ABD basketbol efsanesi Kobe Bryant’ın cesedinin fotoğraflarını sızdırmakla suçlanan Los Angeles şerif yardımcısı, yeni bir tartışmada bir mahkumun kafasına diz çöktüğü iddiasıyla kameralara yakalandı.

Milletvekili Douglas Johnson, Mart 2021’deki bir olayla ilgili 3 dakikalık video üzerinde incelemenin merkezinde yer alıyor ve LA ilçe avukatları diz çökmüş skandalın Bryant fotoğraflarıyla ilgili Temmuz ayı sonunda yapılması planlanan bir davayı etkilemesini önlemeye çalışıyor. .

Merhum NBA yıldızının eşi Vanessa Bryant, Ocak 2020’de Bryant ve kızları Gianna Bryant’ı öldüren helikopter kazasının mahallinden insan kalıntılarının fotoğraflarını çekip paylaştığı iddiasıyla Los Angeles County şerifi ve itfaiye çalışanlarına dava açtı.

Knock LA tarafından Mart 2021 olayından paylaşılan bir videoda, Johnson’ın bir mahkumun onu yumruklamasının ardından bir mahkumun kafasına diz çöktüğü iddia ediliyor. Olay, bir yıl sonra Mart 2022’de, bir LA Times Raporda, şerif ofisinin olayı örtbas etmeye çalıştığı iddia edildi.

İlçe Cuma günü mahkemeye sunulan belgelerde, Mart 2021 olayının kaza yerinden resimlerin sızdırıldığı iddiasıyla hiçbir ilgisi olmadığını savundu.

İlçe avukatları dosyalamada, “Hapishanedeki olay ve LASD’nin yanıtı, bu konuda söz konusu olan kaza mahalli fotoğraflarıyla tamamen ilgisiz” dedi. “Olay sadece alakasız değil, aynı zamanda son derece kışkırtıcı – toplumumuzun en tartışmalı sorunlarından birine, polis memurlarının aşırı güç suçlamalarına değiniyor.”

Bryant ailesinin avukatı, duruşma sırasında olayla ilgili soruları hariç tutmayı kabul etmeyecek, bu nedenle yargıcın davayı duruşmadan önce karara bağlaması bekleniyor.

Kobe Bryant ve Vanessa Laine Bryant, Gianna Maria-Onore Bryant ve Natalia Diamante Bryant, 2016’da UCLA Pauley Pavilion’da Nickelodeon Çocukların Seçimi Spor Ödülleri 2016’ya katılıyor

(Getty Resimleri)

Bayan Bryant’ı temsil eden avukat Luis Li Cuma günü şunları söyledi: “Mahkemede yanıt vermeyi dört gözle bekliyoruz.”

Şerifin ofisi, Bay Johnson’ın mahkûmu kötüye kullandığı iddiasını, “doğası ve mahkûmla benzerlikleri göz önüne alındığında” örtbas etmekle suçlanıyor. [the] yaygın olarak duyurulan George Floyd güç kullanımı [case]” LA Times bir iç kuvvet incelemesinde yazan bir komutandan alıntı yaptığını bildirdi.

Olay sırasında, milletvekilleri mahkemeye çıkmadan önce mahkumların rutin aramalarını yapıyorlardı. İkili gülmeye ve konuşmaya devam ederken mahkûmlara gürültü yapmamalarını söylediler.

Bunlardan biri, 24 yaşındaki Enzo Escalante, Bay Johnson tarafından duvara doğru itildi ve bu noktada mahkum, haberlere göre şerifin yüzüne defalarca yumruk attı.

Bay Johnson ve diğer milletvekilleri onu yere çiviledi ve şerif Bay Escalante’nin başına diz çökerken mahkûm kelepçelendi.

Şerifin komutanı Allen Castellano’nun iç raporda söylediğine göre, bakanlık, davanın dikkat çekeceğinden ve olumsuz bir tanıtım getireceğinden korktukları için Bay Escalante hakkında herhangi bir suçlamada bulunmadı.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/kobe-bryant-death-photos-kneeling-inmate-b2104782.html

Yorum yapın