META: Gabby Petito davası – canlı: Brian Laundrie’nin ebeveynleri, bilgileri saklamakla suçlandıkları için mahkemeyi atladılarMETA: Gabby Petito davası - canlı: Brian Laundrie'nin ebeveynleri, bilgileri saklamakla suçlandıkları için mahkemeyi atladılar

Gabby Petito’nun babası Laundrie ailesini ‘korkaklar’ olarak nitelendiriyor

Gabby Petito ve Brian Laundrie’nin avukatları, bir yargıç katilin ailesine karşı bir hukuk davası açıp açamayacağına karar verirken ilk kez Çarşamba günü mahkemede yüz yüze gelecek.

Petito’nun ebeveynleri, Mart ayında Florida’daki Sarasota İlçe Devre Mahkemesinde Chris ve Roberta Laundrie’nin, oğullarının vlogger’ı kayıp olduğu bildirilmeden önce öldürdüğünden haberdar olduklarını iddia ederek dava açtı.

Joe Petito ve Nichole Schmidt ayrıca Laundries’i Brian’ın ülkeyi terk etmesine yardım etmeyi planlamakla suçluyor ve “kasıtlı olarak duygusal sıkıntıya yol açması” için tazminat talep ediyor.

Laundrie ailesi avukatı Steve Bertolino, iddiaları “temelsiz” olarak nitelendirdi ve davanın düşürülmesini istiyor.

Dava, Brian Laundrie’nin anne babasına Petito’nun 28 Ağustos’ta ya da yaklaşık olarak öldürüldüğü konusunda bilgi verdiğini iddia ediyor.

Dava, “Joseph Petito ve Nichole Schmidt umutsuzca kızları hakkında bilgi ararken, Christopher Laundrie ve Roberta Laundrie, Brian Laundrie’nin nerede olduğunu gizli tutuyorlardı ve onun ülkeyi terk etmesi için düzenlemeler yaptıklarına inanılıyor” diyor.

Yargıç Hunter W. Carroll, davanın gelecek yıl bir jüri duruşmasına geçip geçemeyeceğini belirlemek için her iki tarafın argümanlarını dinleyecek.

1655922736

Yargıç, Laundrie ailesinin Gabby’nin ebeveynlerine karşı ne gibi yasal görevi olduğunu soruyor

“Bu insanlar yabancı değildi, oğulları Gabby Petito ile nişanlıydı, yaklaşık bir yıl onlarla yaşadı, evlerini ziyaret ettiler, samimi, sıcak ve dostane bir ilişkileri vardı, Gabby’nin Joe için ne kadar önemli olduğunu biliyorlardı. ve Nichole,” dedi Laundrie ailesinin avukatı tarafından yayınlanan bir ifadeyi “duygusuz” ve “korkunç” olarak nitelendiren Bay Reilly.

Laundrie’nin avukatının Petito’nun arandığı sırada yaptığı açıklama şu şekildeydi.

“Anladığımıza göre, Wyoming’deki Grand Teton Ulusal Parkı içinde veya yakınında Bayan Petito için bir arama organize edildi. Laundrie ailesi adına, Bayan Petito’nun aranmasının başarılı olmasını ve Bayan Petito’nun ailesine tekrar kavuşmasını umuyoruz.”

Graeme Massie22 Haziran 2022 19:32

1655921926

Petito katmanı, Laundrie ailesinin ‘anonim telefon görüşmesi’ yapmış olabileceğini söylüyor

Bay Reilly, “İsimsiz bir telefon görüşmesi yapıp cesedin nerede olduğunu söyleyebilirlerdi, bu duruma çok yardımcı olabilirdi” dedi.

“28 Ağustos 2021’den itibaren Gabby’nin öldüğünü biliyorlardı, gabby’nin cesedinin nerede olduğunu biliyorlardı, Petito ailesinin umutsuzca bilgi aradığını biliyorlardı, ancak her şeyi olumlu bir şekilde yaptılar, sadece sessiz kalmadılar.”

Graeme Massie22 Haziran 2022 19:18

1655921656

Pat Reilly, Petito ailesi için tartışmalara başladı

“Bu dava sadece oğullarının Gabby Petito’yu vahşice öldürdüğünü bilen Christopher ve Roberta Laundrie’nin sessizliğiyle ilgili değil, Petito ailesinin Gabby’nin hayatta olup olmadığı ve hayatta olup olmadığı hakkında konuşmalarına rağmen onların duygusuzca reddetmeleriyle ilgili değil. Cesedinin bulunduğu yer, oğullarının Gabby Petitio’yu vahşice öldürdüğünü öğrendikleri andan cesedi bulunana kadar işledikleri bir davranış biçimiyle ilgili” dedi.

Graeme Massie22 Haziran 2022 19:14

1655921429

Çamaşırhane avukatı tartışmayı bitirdi

Bay Luka, argümanlarını tamamlarken, “Çamaşırhanelerin bazı bilgileri sağlamakla yükümlü olduğuna inanmıyorum, tüm bilgileri, kendileri zorunlu kılınana veya hükümet tarafından dokunulmazlık teklif edilene kadar saklayabilirler” dedi.

Graeme Massie22 Haziran 2022 19:10

1655920648

Yargıç Johnny Depp davasını gündeme getirdi

Yargıç Hunter W Carroll, avukatının Amber Heard hakkında yaptığı bir açıklama nedeniyle Johnny Depp’in karalamadan suçlu olduğu gerçeğini gündeme getirdi.

Graeme Massie22 Haziran 2022 18:57

1655920525

Gabby’nin annesi duruşma sırasında kalp şeklindeki madalyonu ovuşturdu

Gabby Petito’nun annesi Nichole Schmidt’in duruşma devam ederken kalp şeklindeki bir madalyonu ovuşturduğu görüldü.

(YouTube/WFLA)

Graeme Massie22 Haziran 2022 18:55

1655920220

Laundrie avukatı, sessiz kalmanın ‘temel bir hak’ olduğunu söyledi

Luka, “Zor zorluklarla karşı karşıya kalan insanlar zor seçimler yapmak zorunda kalıyor ve toplumumuzda sessiz kalmanın veya bir avukat aracılığıyla konuşmanın temel haklar olduğunu özünde kabul ediyor” dedi.

Graeme Massie22 Haziran 2022 18:50

1655919890

Çamaşırhane ebeveynleri herhangi bir bilgiyi paylaşmak için “zorunlu değildir”

“Argümanım Brian Laundrie ile ebeveynleri arasında bir ayrıcalık olduğu değil, benim argümanım Brian Laundrie ebeveynlerine bilgi iletse bile onların konuşma zorunluluğu yok, paylaşmak zorunda değiller” dedi. Luka.

Graeme Massie22 Haziran 2022 18:44

1655919333

Laundrie avukatı davaya karşı ilk savunmasını yaptı

Laundrie avukatı Matt Luka, “Yasalar böyle bir konuşma zorunluluğu getirmiyor” dedi. “Ülkemizde ve yasalarımıza göre insanlar konuşmamakta özgürdür.”

Graeme Massie22 Haziran 2022 18:35

1655919202

Florida’da dava sürüyor

Petito ailesi varken Laundrie ailesi yok.

Graeme Massie22 Haziran 2022 18:33Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/gabby-petito-lawsuit-brian-laundrie-update-b2106926.html

Yorum yapın