Miami havaalanı kazası – canlı: 126 yolculu uçak Florida havaalanına zorunlu iniş yaptıktan sonra alev aldıMiami havaalanı kazası - canlı: 126 yolculu uçak Florida havaalanına zorunlu iniş yaptıktan sonra alev aldı

Miami Uluslararası Havalimanı’nda acil durum

Miami Uluslararası Havalimanı’nda salı günü iniş takımının çökmesi sonucu 126 kişiyi taşıyan uçak alev aldı.

Miami-Dade havacılık departmanı sözcüsü Greg Chin, dramatik olayın Dominik Cumhuriyeti, Santo Domingo’dan bir Red Air uçağının gelmesiyle gerçekleştiğini söyledi.

Üç kişi hafif şekilde yaralandı ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldı, geri kalan yolcular ise kaza mahallinden otobüsle terminale götürüldü.

Uçak, olayın meydana geldiği saat 17.30 sıralarında Santo Domingo’dan geliyordu.

Pist kenarındaki çimenli bir alanın yakınında dinlenmeye gelmiş gibi görünüyordu.

Havaalanı yetkilileri, yangın nedeniyle bazı uçuşların ertelendiğini söyledi.

1655877494

Brother yaralı yolcu hakkında güncelleme sağlıyor: ‘Çılgıncaydı’

Yolculardan birinin kardeşi Edgar Rincon, kazanın ardından hafif şekilde yaralanan kız kardeşi hakkında bilgi verdi.

“Çok gergindi. Dizinden vuruldu. Kırık değil ama dizinden yaralandı” dedi ve yaralı olduğu halde hastaneye gitmesine gerek olmadığını da sözlerine ekledi.

“Bitmesinin çılgınca olduğunu söyledi, uçaktan kaçtı, ayakkabılarını ve her şeyini kaybetti ve oradaki herkes çıldırdı.”

Namita Singh22 Haziran 2022 06:58

1655876302

Havacılık uzmanı, kazada daha fazla insanın yaralanmamasının bir mucize olduğunu söylüyor

Miami Uluslararası Havalimanı’ndaki kazaya ağırlık veren havacılık uzmanı Scott Harrington, CBS News’e uçak kazasında daha fazla insanın yaralanmamış olmasının bir mucize olduğunu söyledi.

“Kesinlikle, öyle görünüyordu ki… yine bu uçuşun özelliklerinden tam olarak emin değilim… ama görünüşe göre pilotlar hepsini tek parça halinde tutmak için iyi bir iş çıkarmış. Durdurmak için, uçağın bir pozisyonda durdurulabilmesi için kurtarma ekipmanının uçağa erişebileceği bir konumda” dedi.

Pilotların bu gibi durumlarda sakin olmaları için eğitildiğini de sözlerine ekledi.

“Biz sadece hiper odaklıyız. Beynimiz uçuş moduna geçer. Soruna odaklandık, elimizden geldiğince çözümle ilgilenmeye odaklandık. Bazen mekanik bir parça bozulursa, yapabileceğimiz pek bir şey olmuyor.”

Namita Singh22 Haziran 2022 06:38

1655872814

Miami-Dade County belediye başkanı olay yerine geldi

Miami-Dade County belediye başkanı Daniella Levine Cava, kaza mahalline geldikten sonra itfaiye ve kurtarma hizmetleri personeli tarafından bilgilendirildi.

Bayan Cava, basına yaptığı açıklamada, “Görünüşe göre bir lastik patladı ve sonra tekrar yukarı çıktı ve geri indi ve iniş o kadar sertti ki tüm iniş aparatları parçalandı ve uçağın göbeği yerde” dedi. kazada 3 kişi yaralandı.

Namita Singh22 Haziran 2022 05:40

1655870232

NTSB Çarşamba günü kaza mahalline müfettişler gönderiyor

ICYMI: Ulusal Ulaştırma Güvenliği Kurulu, uçağın bir McDonnell Douglas MD-82 olduğunu ve Çarşamba günü olay yerine bir soruşturma ekibi göndereceğini söyledi.

Graeme Massie22 Haziran 2022 04:57

1655870144

Kaza sırasında ne oldu?

126 kişiyi taşıyan bir jet uçağı, Salı günü Miami Uluslararası Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra ön iniş takımının çökmesi sonucu alev aldı ve pistin yanındaki çimenlik bir alanda dinlenmeye geldi.

Miami-Dade Havacılık Departmanı sözcüsü Greg Chin, yangının Dominik Cumhuriyeti, Santo Domingo’dan gelen bir Red Air uçağındaki iniş takımlarının çökmesini takip ettiğini söyledi.

Miami-Dade Fire Rescue, Twitter’da itfaiye ekiplerinin yangını kontrol altına aldığını ve yakıt sızıntısını azalttığını bildirdi.

Haber 7’ye göre, uçak pistten çıktıktan sonra bir vinç kulesi ve bölgedeki küçük bir bina da dahil olmak üzere birçok nesneyle çarpıştı.

Namita Singh22 Haziran 2022 04:55

1655869293

‘Öleceğimi düşündüm’

Yolcular, Miami Uluslararası Havalimanı’na uçaklarının acil inişini anlatırken korkunç deneyimi paylaşıyor.

7 News’e konuşan Paola Garcia, “Öleceğimi sandım. “Bütün camlar kırıldı, biri onun bacağını ve kolunu kırdı” dedi ve uçak durur durmaz çıkışa koşarak siyah dumanlar yükselirken asfalta yöneldi. “Koşmaya başladım ve atladım ve patlayacağını düşündüm.”

Reuters tarafından elde edilen bu ekran görüntüsünde bir video, Miami Uluslararası Havalimanı’na acil iniş yaptıktan sonra bir uçağı gösteriyor.

(Reuters)

“Yangını gördüm, dumanı gördüm. Aslında hava karanlıktı,” dedi başka bir yolcu arkadaşı Paolo Delgado. “Sonra belirgin bir koku gibi bir şey oldu. İnsanlar etrafa çığlıklar atıyordu. Bilmiyorum, panik gibi.”

Namita Singh22 Haziran 2022 04:41

1655868972

Acil durum yöneticisi tarafından uçak tahliyesi eleştirildi

ICYMI: Steven Kuhr, Miami Uluslararası Havalimanı’ndaki Red Air uçuşunun tahliyesini eleştirmek için Twitter’a gitti.

“Asfaltta bagaj ve tekerlekli çantalar. Kabul edilemez. Tahliyenin değerlendirilmesi gerekiyor @NTSBTwitter biyografisi acil durum yöneticisi olduğunu söyleyen Bay Kuhr dedi.

Graeme Massie22 Haziran 2022 04:36

1655866932

Video, Miami uçak kazasından kaçan korkmuş yolcuları gösteriyor

ICYMI: Video gösterileri, yolcular Miami Uluslararası Havalimanı’nda alevli bir uçak kazası mahallinden çığlık attı ve kaçtı.

Salı günü saat 17:40’tan hemen önce, Dominik Cumhuriyeti’nden gelen bir Red Air uçağı, varışta iniş takımı arızası yaşadı ve 126 kişilik bir jet, MIA’daki dokuzuncu pistte kayan bir jet gönderdi.

Graeme Massie22 Haziran 2022 04:02

1655865372

Miami havaalanı kazasının son fotoğrafı

21 Haziran 2022 Salı, Dominik Cumhuriyeti’nin Santo Domingo kentinden geldikten sonra Miami’deki Miami Uluslararası Havalimanı’nda iniş sırasında ön iniş takımının çökmesi sonucu alev alan bir Red Air uçağı görüldü. Bir radar kulesinin kalıntıları sarılmış halde görülebilir. uçağın kanadının etrafında.

(AP)

Graeme Massie22 Haziran 2022 03:36

1655863272

126 kişiyi taşıyan uçak Miami pistinde iniş takımlarının çökmesi sonucu alev aldı.

ICYMI: Yetkililere göre, 126 kişiyi taşıyan bir uçak, Miami Uluslararası Havalimanı’ndaki iniş takımının piste çökmesi sonucu alev aldı.

Miami-Dade Havacılık Departmanı sözcüsü Greg Chin, dramatik olayın Dominik Cumhuriyeti, Santo Domingo’dan bir Red Air uçağının gelmesiyle gerçekleştiğini söyledi.

Yetkililer, üç kişinin hafif şekilde yaralandığını ve tedavi edilmek üzere hastaneye kaldırıldığını söylediler. Kalan yolcular ise kaza mahallinden otobüslerle terminale götürüldü.

Graeme Massie22 Haziran 2022 03:01

Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/miami-air-plane-crash-airport-passengers-latest-b2106517.html

Yorum yapın