Miami havalimanına uçağı düşen Dominik havayolu şirketi Red Air nedir?


126 yolcu taşıyan bir uçak Salı günü Miami Uluslararası Havalimanı’nda iniş takımlarının arızalanması sonucu alev aldı ve uçaktan kaçan yolcular ve birçok gözlemci uçuşu gerçekleştiren havayolunu merak etti.

Red Air, bölgenin en yeni havayollarından biridir. Dominik Cumhuriyeti merkezli şirket, başlatılan 2021 sonbaharında – ABD ile Karayip ülkesi arasında nispeten uygun fiyatlı uçuşlar sunarak diğer indirimli havayollarına meydan okumak istiyor.

Seyahat Yaşam Tarzı rapor edildi Salı günü şirketin, Dominik Cumhuriyeti ile güçlü bağları olan ABD şehirlerinin yanı sıra bir dizi Orta ve Güney Amerika şehrinde üs eklemeye odaklanan 2022 büyüme stratejisinin bir parçası olarak ABD’ye haftalık 20 uçuş eklediğini duyurdu.

Güney Florida ve özellikle Miami, Domnican Amerikalıların güçlü nüfuslarına sahiptir. New York ve New Jersey’de daha fazla Dominik Amerikalısı yaşıyor, ancak Florida’nın coğrafi yakınlığı – Miami’den Dominik Cumhuriyeti’ne uçmak yaklaşık iki saat sürüyor – şehri acemi havayolu şirketi için doğal bir ABD üssü haline getirdi.

Red Air, kendisini başka şekillerde de ayırt etmeye çalıştı. Seyahat Yaşam Tarzı havayolunun yolculara çantalarını ücretsiz kontrol etme imkanı sunduğunu bildirdi.

Havayolu, filosunun üç MD-82 ve bir tek MD-81’den oluştuğu bildirilen McDonnell Douglas uçağını işletiyor. Binaen ile Basit UçanMiami’ye düşen uçak, daha önce Caracas, Venezuela merkezli LASER Airlines tarafından işletilen HI1064 tescilli bir MD-82 idi. Bu uçak hattındaki üretim 1999’da durduruldu.

McDonnell Douglas, bir zamanlar St. Louis dışında bulunan önde gelen bir ABD havacılık üretim şirketiydi, ancak 1997’de Boeing ile birleştikten sonra varlığı sona erdi. Delta Airlines durdu Haziran 2020’de McDonnell Douglas uçaklarını uçurdu, ancak bu noktada taşıyıcı, 90’larda McDonnell Douglas tarafından tasarlanan bir uçak filosunu elinde tuttu.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/red-air-airline-miami-crash-b2106443.html

Yorum yapın