Michael Cohen, Trump’ın Pence’e yönelik ‘arkadaş’ tehdidinin çocukça bir konuşma değil, şifreli bir Mafya tarzı tehdit olduğunu iddia ediyorMichael Cohen, Trump'ın Pence'e yönelik 'arkadaş' tehdidinin çocukça bir konuşma değil, şifreli bir Mafya tarzı tehdit olduğunu iddia ediyor

Donald Trump’ın eski avukatı ve tamircisi Michael Cohen, eski başkanın Mike Pence’e 2020 seçim sonuçlarını bozması için baskı yapma çabalarının “Mafya tarzı” bir tehdit içerdiğini söyledi.

Bay Cohen, YouTube kanalında yayınlanan bir videoda Meidas Dokunuşueski cumhurbaşkanının geçen yıl 6 Ocak’tan önceki konuşmalarını analiz etti ve “Donald Trump’ın şifreli nasıl konuştuğunu bilen biri varsa o da benim” dedi.

Bay Trump konuşmalarında, o zamanki başkan yardımcısı Mike Pence’in, Bay Pence’in seçim sonuçlarını devirmesine yardım etmemesi halinde artık onun “arkadaşı” olmayacağını söylemişti.

Bay Cohen, “Trump’ın 6 Ocak’a kadar Gürcistan’daki mitingler de dahil olmak üzere mitinglerde konuştuğu ve seçimleri reddetmediği takdirde Mike Pence’i sevmeyeceğini söylediği klipler gördük” dedi.

Gözlemcilerin söylediğini söylemeye devam etti. [Trump] beş yaşındaymış gibi davranıyordu ama bu “buna bakmanın doğru bir yolu değil”.

Gambino suç ailesinin patronu John Gotti örneğini verdi. Bay Cohen, “Mafya tel bantlarını incelediğinizde, örneğin John Gotti, aynı dilleri kullanıyor” dedi.

Gotti’nin “Artık onu sevmiyorum.. Umarım doğru olanı yapar” gibi şeyler söylediğinde yaptığı konuşmadan alıntı yapan Bay Cohen, kendi dili ile Bay Trump’ın dili arasında paralellikler kurdu.

Bay Trump’ın geçen yıl 6 Ocak’a kadar olan konuşmalarının “neredeyse aynı kişi” gibi geldiğini söyledi.

Cohen, “Donald Trump’ın Pence’e ilettiği mesaj, benim düşmanımsın, ya dostum ya da düşmanımsın” dedi.

Bu arada, Bay Trump, üçüncü kamuya açık duruşmasında 6 Ocak komitesini yırttı ve Truth Social’a Bay Pence’in 2020 seçimlerini devirmesini emretmediğini yazdı.

Bay Trump, bu hafta sonu sahte seçim sahtekarlığı komplolarını yeniden güçlendirdiği iki konuşma yaptı. Demokratları “siyasi haydutlar” olarak nitelendirdi ve Capitol isyanıyla ilgili soruşturmayı “cadı avı” olarak nitelendirdi.

Sosyal medyada Bay Cohen’in analizi karışık eleştiriler aldı. Bir kullanıcı şunları yazdı: “Cohen sinirlerimi bozuyor ama o, Mafya dilinin mükemmel bir tercümanı. Dinlemeye değer.”

Bir diğeri, “Bu inanılmaz derecede ürpertici” dedi.

“Michael Cohen tRump’ı karşılaştırıyor [sic] John Gotti’ye (Orijinal “Teflon Don”), Pence doğru şeyi yapmazsa artık onun arkadaşı olmayacağını söylediğinde. Çete dili!” dedi başka biri.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/trump-pence-jan-6-michael-cohen-b2104767.html

Yorum yapın