Milan’ın 11 yıl sonra gelen Serie A şampiyonluğu İtalya basınında: ‘Şeytan cennete gitti’


AC Milan şampiyonluk kutlaması

Kaynak, Getty Images

İtalya’da AC Milan’ın 11 yıl aradan sonra Serie A’da şampiyon olması basında “Başyapıt” ve “En çok para harcayan değil, en iyi oynayan kazandı” şeklinde yorumlandı.

Milan’ın eski sahibi Silvio Berlusconi’nin ailesine ait olan Il Giornale gazetesi baş sayfasından takımın renklerine atıfla “Kırmızı siyahlılar tanrılaştı” başlığını kullandı. Milan merkezli gazetedeki yorumlardan birinde de takımın sembolünden yola çıkılarak “Şeytan cennete gitti” denildi. Yazıda, “Milan’ın kıymetli koleksiyonunun 19.’su olan bu muhteşem şampiyonluk hem en beklenmedik hem de en hak edilmiş olanı” denildi.

La Gazzetta dello Sport da Milan’ın şampiyonluğunu “Muhteşem Milan” manşeti ve “Başyapıt”, “Şeytanın güzelliği” gibi ifadelerle kutladı. Gazetenin başyazısında, “Milan bir başyapıt yarattı: En çok para harcayan değil, en iyi oynayan kazandı. Favori takım değil, daha fazla fikre sahip olan kazandı” denildi.

‘Bu zaferin ayrı bir tadı var’

La Gazzetta, Milan şehrinin Serie A’daki diğer ekibi Inter ile AC Milan arasındaki şampiyonluk yarışının son ana kadar sürmesine atıfta bulunarak “Inter’e karşı elde edilen bu zaferin kırmızı siyahlılar için ayrı bir tadı var” diye yazdı.Kaynak : https://www.bbc.co.uk/turkce/haberler-dunya-61548945?at_medium=RSS&at_campaign=KARANGA

Yorum yapın