Musk’ın eski karısı, çocuklarının onunla tüm bağlarını koparma hamlesinden ‘gurur duyduğunu’ söylediMusk'ın eski karısı, çocuklarının onunla tüm bağlarını koparma hamlesinden 'gurur duyduğunu' söyledi

Elon Musk’ın eski karısı, biyolojik babalarıyla tüm bağlarını koparmak için harekete geçen çocuğuyla “gurur duyduğunu” söylüyor.

Eskiden Xavier Alexander Musk olarak bilinen iş adamı ve Tesla’nın kurucusundan 2008’de ayrılan ilk eşi Justine Wilson’ın kızıdır.

Kısa süre önce 18 yaşına giren kızı trans kadın olarak tanımlandı ve Nisan ayında Los Angeles County Yüksek Mahkemesi’ne başvurarak adının yeni cinsiyet kimliğini yansıtmasını ve biyolojik babasıyla tüm bağlarını koparmasını talep etti.

Santa Monica’da dosyalanan evrakta, “Artık biyolojik babamla hiçbir şekilde, şekil veya formda yaşamıyorum veya onunla bir ilişkim olmasını istemiyorum” deniyor.

Bay Musk’ın eski karısı, kızının ünlü babasıyla bağlarını koparma kararına yanıt olarak Pazartesi gecesi Twitter’a girdi.

Bayan Wilson, “Garip bir çocukluk geçirdim” dedi 18 yaşındaki kızım. Bayan Wilson’ın görünüşe göre 18 yaşındaki kızıyla yaptığı bir konuşmayı yansıtarak, tweet’e “’Olduğum kadar normal göründüğüme inanamıyorum’” diye ekledi.

“Seninle gurur duyuyorum” dedim. kendimle gurur duyuyorum!”

Raporda, isim değişikliği dilekçesinin duruşmasının Cuma günü başlayacağı belirtildi.

Bay Musk ve kızı arasındaki sürtüşmeyle ilgili başka bir açıklama henüz ortaya çıkmadı.

Ne Musk’ı temsil eden bir avukat ne de Tesla medya ofisi dilekçeye yanıt vermedi veya hareket halindeyken herhangi bir açıklama yapmadı.

Çocuğun SpaceX kurucusuyla bağlarını koparma kararı, teknoloji milyarderinin parti sınırlarını aşmaya ve bazıları transeksüel topluluğun haklarını sınırlamaya çalışan yasaları onaylayan Cumhuriyetçi politikacıları göreve geri almaya hazır olduğunun sinyalini verdiği bir zamanda geldi. birkaç ABD eyaletinde.

Bu ayın başlarında, gezegendeki en zengin kişi, 2024’te cumhurbaşkanlığı için bir teklifte bulunursa Florida’nın Cumhuriyetçi Valisi Ron DeSantis’e desteğini vereceğini makul bir şekilde görebileceğini tweetledi.

Bay DeSantis, yakın zamanda imzalanan ve daha eleştirel olarak “Eşcinsel Deme” yasa tasarısı olarak adlandırılan “Eğitimde Ebeveyn Hakları” tasarısının savunmasız grupları marjinalleştirmeyi amaçladığını öne sürerek LGBT+ topluluğu tarafından yoğun bir inceleme altına alındı. anaokulundan üçüncü sınıfa kadar cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği öğretimini yasaklar.

Teknoloji titanı, 2020’de “estetik bir kabus” olduklarını söyleyerek, tercih edilen zamirlere ilişkin tartışmalı yaklaşımlarını tweetlediği için de eleştiri aldı.Kaynak : https://www.independent.co.uk/tech/elon-musk-ex-wife-child-name-change-b2106075.html

Yorum yapın