Patates kızartması olmayan burger nedir? Burger King, patates kıtlığına yaratıcı bir çözüm buldu


Hamburgerli patates kızartmasının bir tarafı bir elyaftır. Ancak Japonya gibi ülkeler, patates kızartması olarak işlenen ve büyük zincirlerde satılan donmuş patateslerin çoğu için Amerikalı yetiştiricilere bağımlı – ve azalan bir patates stoğu, fast-food zincirlerini bir turşu haline getirdi.

Japonya’da 150’den fazla restoran işleten Burger King, kıtlığı aşmanın bir yolunu buldu. Yeni malzemeler nihayet gelene kadar, müşterilerden patates kızartmasını Japonya’nın hiç sıkıntısı olmayan bir şeyle değiştirmeleri isteniyor: ramen erişte.

1655566553275.png
Japonya’daki müşteriler, patates kızartması yerine hamburgerlerinin yanında çıtır çıtır bir ramen yiyebilirler.

CBS Haberleri


Burger King, bir burger ve gevrek ramen eriştelerinin bir tarafını içeren “neredeyse patates seti” olarak adlandırıyor. Erişteler güzel ve tuzlu ama aynı değil.

Japonya’daki müşteriler CBS News’ Lucy Craft’a ramenlerin kalıcı bir çözüm olamayacağını söyledi.

Bir kişi, “Patates kızartması olmasaydı üzülürdüm” dedi. “Hamburgerimin yanında her zaman patates kızartması yerim.”

Bir diğeri, “Burger King’in sadece gevrek ramenleri olsaydı, belki de McDonald’s’a giderdim” dedi.

Burger King, alışılmadık tekliflerinin sadık hayranlar kazandığını ve birçoğunun bir sadakat gösterisi olarak patates kızartmasını bıraktığını da sözlerine ekledi. Zincir ayrıca kızarmış kalamar, elmalı turta ve hatta haşlanmış ramen gibi seçeneklerle patates kızartmasını değiştirmeyi düşündü.

Burger King, spud eksiklikleri ile boğuşan tek fast-food zinciri değil. Geçen kış, rakip McDonald’s, yaklaşık bir ay boyunca patates kızartması ve patates külçesi tayın etmek zorunda kaldı.Kaynak : https://www.cbsnews.com/news/burger-king-potato-shortage-japan/

Yorum yapın