Polislerin korkunç bir keşifte bulunmasının ardından, anne ve oğlunun vücudunu hareket ettirerek vurup kaçma olayını örtbas etmeye yönelik tüyler ürpertici planı suya düştü


Bir ANNE ve oğlunun, iddia edilen bir vur-kaç olayının cesedini hareket ettirerek örtbas etmeye yönelik tüyler ürpertici planı, polislerin korkunç bir keşif yapmasının ardından suya düştü.

23 yaşındaki Joshua Gary Mason ve 50 yaşındaki Deborah Karen Mason, Avustralya’nın Darwin kenti yakınlarında yol kenarında parçalanmış bir bacak bulunmasının ardından tutuklandı.

Geçen bir sürücü, Northern Territory'deki Stuart Otoyolu'nda kadının bacağını buldu.

2

Geçen bir sürücü, Northern Territory’deki Stuart Otoyolu’nda kadının bacağını buldu.Kredi bilgileri: PA
Kurbanın cesedi, kaza yerinin yaklaşık 10 mil güneyindeki çalılıklarda bulundu.

2

Kurbanın cesedi, kaza yerinin yaklaşık 10 mil güneyindeki çalılıklarda bulundu.Kredi bilgileri: PA

Joshua, Pazartesi günü saat 20.30’da Northern Territory Stuart Otoyolu’nda 43 yaşındaki kadına çarpmakla suçlandı.

Cuma günü bir mahkemenin duyduğuna göre, annesinin daha sonra kurbanın cesedinin kaza mahallinin yaklaşık 10 mil güneyindeki çalılıklarda taşınmasına ve saklanmasına yardım ettiği iddia edildi.

Ancak kadının bacağının bir kısmı Salı sabahı Coolalinga banliyösünde bir sürücü tarafından keşfedildi ve polis soruşturmasına yol açtı.

İddiaya göre kurbanın cesedi, anne ve oğlunun günün erken saatlerinde tutuklanmasının ardından Çarşamba gecesi kısmen gömülü olarak bulundu.

ABD askeri bilgisayar korsanlarının Ukrayna'yı desteklediğini doğruladı
Baba, 80mph ateş topu araba kazasında oğlunu öldürdükten sonra 'bir kurşuna ihtiyacım var' diye bağırdı

Masonlar Cuma günü bir cesetle ilgili suistimal, delilleri yok etme ve adaleti saptırmaya teşebbüs de dahil olmak üzere bir dizi suçlamayla karşı karşıya kaldılar.

İkilinin, kaza sonrası yardıma gelen bir vatandaşla birlikte karanlıkta ölü kadını aradığı söyleniyor. ABC Haber raporları.

Yargıç Therese Austin, “Hiçbir şey bulamadılar ama Bay Mason aracıyla bir şeye çarptığını biliyordu ve bir kişiye çarpmadığından hiç emin değildi” dedi.

Çift, olay yerinden ayrıldı ancak iddiaya göre gece geç saatlerde geri döndü ve kadının cesedini buldu.

Yargıç, Darwin’deki NT Yerel Mahkemesine verdiği demeçte, “Daha sonra cesedi aldılar, arabaya koydular, onunla birlikte yola çıktılar ve merhumu elden çıkarma ve yetkilileri çağırmama niyetini oluşturdular” dedi.

Cesedi atıp eve gittiler. Bu çok ciddi bir olay.

“Herhangi bir delili yok etme sesiyle çok kötü bir iş çıkardılar. Aracın her yerindeydi.

“Adli tıp düzgün bir şekilde temizlenmedi.”

Müfettişlerin, annenin evinde kana bulanmış havlular bulduğu ve olaya karışan araçta kan bulunduğu iddia edildi.

Savcı Jessica McLean, anne ve oğlunun soruşturmanın medyada geniş yer almasına rağmen sessiz kalma kararının kurban için “tam bir umursamazlık” gösterdiğini söyledi.

Polis, olayın Pazartesi gecesi gerçekleştiğine inanıyor.

Dedektif Kıdemli Çavuş Paul Morrissey şunları söyledi: “Araştırmalar devam ediyor, ancak bu aşamada kurbanın cesedinin kazadan sonra sürücü ve suç ortağı tarafından olay yerinden çıkarıldığına inanıyoruz.”

Savunma avukatı Peter Maley, Joshua’nın büyük olasılıkla suçlamaları kabul edeceğini ve başka bir vur-kaç suçlamasını kabul edeceğini söyledi.

O, kefalet talebinde bulunmadı ve tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Maley, bunun “trajik bir kaza” olduğunu söyledi ve mahkemeye, Joshua’nın düzensiz bir şekilde araba kullandığına veya kadının ölümünden yasal olarak sorumlu olduğuna dair bir ipucu olmadığını söyledi.

Ancak yargıç, Deborah’ın metin mesajlarının kadının ölümüne karşı duygusuz bir kayıtsızlık olduğunu gösterdiğini söyledi.

Giysilerimi sadece gözle görülür şekilde kirliyse yıkarım, insanlar bunun iğrenç olduğunu söylüyor
EastEnders'ın Natalie oyuncusu Lucy Speed ​​saç dönüşümünden sonra tanınmaz hale geldi

Deborah, 14 Haziran’da yeniden mahkemeye çıkacak.

Oğlu 27 Temmuz’da tekrar mahkemeye çıkacak.

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18772592/mum-son-chilling-plot-cover-up-hit-run-darwin/

Yorum yapın