Putin’in sızdırılan doktrinleri, yaklaşık 4 milyar sterlin değerindeki gizli kayak merkezlerini, üzüm bağlarını ve süper yatları ortaya çıkardığı için AÇILDI


VlADIMIR Putin’in milyarder yaşam tarzı, sızdırılan belgelerin onu yaklaşık 4 milyar sterlin değerinde mülk, üzüm bağları ve yatları elinde tutan bir ağ ile ilişkilendirmesiyle bir kez daha ortaya çıktı.

Rusya cumhurbaşkanının uzun zamandır devlet yolsuzluğunun arkasından lüks bir yaşam tarzı sürdüğüne inanılıyor – bazıları onun 160 milyar sterline kadar net değeri olan dünyanın en zengin adamlarından biri olabileceğini öne sürüyor.

Putin'in sızdırılan doktrinleri, yaklaşık 4 milyar sterlin değerindeki gizli kayak merkezlerini, üzüm bağlarını ve süper yatları ortaya çıkardığı için AÇILDI

Servetinin Elon Musk’ın 170 milyar sterlinlik servetiyle karşılaştırılabilir olduğuna inanılıyor ve Jeff Bezos ve Bill Gates’in 135 milyar sterlin ve 120 milyar sterlinini aştığı düşünülüyor.

Putin’in Rus devletinden ayrılamaz olduğu anlaşılıyor – ve dostlarından ve yolsuzluktan elde ettiği petrol ve gazda büyük holdingleri var.

Kremlin yetkilileri, zorbanın olağanüstü servetiyle ilgili haberleri her zaman reddediyor, bunun yerine onun 70.000 sterlinlik nispeten düşük bir maaşla mütevazı bir şekilde yaşadığında ısrar ediyor.

bu Organize Suç ve Yolsuzluk Raporlama Projesi ve Rus haber sitesi Meduza şimdi Putin’in şüpheli servetine dair bir fikir veren bir kağıt deneme ortaya çıkardı.

Eski Başbakan Gordon Brown, Putin beni küçük bir sandalyeye oturtarak benimle alay etti
Putin 'İngiltere'de 50 kadar uyuyan ajana greve hazırlanma emri verdi'

Hepsi ortak e-posta alan adını kullanan dijital kayıtlar – LLCInvest.ru – Putin’in Rusya genelinde lüks mülk satın aldığı iddia edilen bir dizi şirketin arkasına saklandığını gösteriyor.

Müfettişler Putin ile bağlantılı mülkleri araştırdı ve satın almaların arkasındaki firmalardan bazılarının ortak alan ile bağlantılı olduğunu buldu.

LLCInvest.ru e-postalarının tümü, Bank Rossiya ile yakın bağlantıları olan telekom şirketi Moskomsvyaz’ın sahip olduğu sunucularda çalışan 86 farklı şirket ve kuruluşla bağlantılı görünüyor.

Putin’in memleketi St Petersburg’da bulunan Bank Rossiya, Batı tarafından yaptırım altında ve ABD tarafından “Rusya Federasyonu’nun üst düzey yetkilileri için kişisel banka” olarak tanımlanıyor.

Böylece tüm bu örümcek ağı bağlantılarıyla, OCCRP ve muhabirler, 3,7 milyar sterlinlik varlıklar ile Vlad arasında iki yönlü bir bağlantı kurmayı başardılar.

LLCInvest.ru alan adının tüm kullanıcılarının Putin ile bağlantılı varlıkların yönetimine dahil olması önerilmez.

Soruşturmayla Putin’e bağlanan bazı mülkler ve varlıklar gerçekten şaşırtıcı – zengin liste yaşam tarzını ortaya koyuyor.

Ve yine de Vlad, ekonomisinin Batı yaptırımlarıyla boğulmasına izin veriyor – şirketler, Ukrayna’daki savaş nedeniyle haydut devleti terk ediyor – tüm bu süre boyunca altın kaplama bir Çar gibi yaşadığı iddia ediliyor.

Yeni ortaya çıkarılan kayıtlar, Putin’i Karadeniz kıyısındaki 1 milyar sterlinlik bir saraya bir kez daha bağlıyor.

Tesiste yüzme havuzu, spa, saunalar, bar, tiyatro, sinema, şarap mahzeni ve kumarhane bulunmaktadır.

18.000 metrekarelik inanılmaz bir alana yayılan yayılan bir yığın.

Vlad’ın sarayında ayrıca bir misafirhane, kendi benzin istasyonu, bir arboretum, bir helikopter pisti ve hatta bir striptizci direği olduğu iddia ediliyor.

Putin’in ayrıca şarap yapma “hobisi” için sarayın çevresinde dönümlerce üzüm bağına sahip olduğuna inanılıyor.

Putin’in Karadeniz kıyısından yola çıkarak, kuzey Rusya’da Baltık Denizi ve Ladoga Gölü çevresinde bir dizi tatil evine sahip olduğuna inanılıyor.

Yerel halk tarafından “Putin’s Dacha” olarak bilinen Villa Sellgren adlı lüks bir mülkle bağlantılı.

Vladimir Putin'in Yatı Nega'nın Prenses 32M Olduğu Anlaşıldı [STOCK]

2

Vladimir Putin’in Yatı Nega’nın Prenses 32M Olduğu Anlaşıldı [STOCK]Kredi: Worth Avenue Yachts
Resmin Putin'in 151 metrelik yatı Shellest'i gösterdiğine inanılıyor

2

Resmin Putin’in 151 metrelik yatı Shellest’i gösterdiğine inanılıyor

Altın kaplama bir yüzme havuzuna ve yeraltı spasına sahip olduğu iddia ediliyor – mülkün pahalı mermerlerle döşeli olması.

Bir zamanlar büyük mülk, Vlad için olduğuna inanılan pahalı bir tadilattan önce bakımsızdı.

Putin ayrıca St Petersburg’un hemen kuzeyinde “Balıkçı Kulübesi” olarak bilinen ahşap kaplı bir binayla da bağlantılı.

Ancak mütevazi ismine rağmen, mülk, Vlad’ın Ladoga Gölü kıyısındaki kır inziva yeri olduğuna inanılan modern bir konaktır.

Batı casus uydularından korumak için çatısında büyüyen çimen bile var.

Vlad’ın halkın gözünden kaçmak istediğinde geri çekilmeyi kullandığı iddia ediliyor.

Ve ev, muhafızlar tarafından devriye gezen sekiz mil tel çitle çevrili olduğundan, yerinde bir helikopter pisti bulunan helikopterle erişilebilir.

Mülk, resmi olarak Revival of Maritime Traditions adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluşa aittir.

Ama bu son zamanlarda aynı şirket ABD tarafından onaylanmış çünkü ikisi de Putin’e bağlı Shellest ve Nega adlı iki yatları var.

Shellest’in jakuzili havuz ve devasa yatak odaları gibi lükslerle dolu 151 fitlik bir yat olduğu anlaşılıyor.

Ve bu arada Nega’nın on kişiye kadar ağırlayabilen İngiliz yapımı 104 fitlik bir tekne olduğu anlaşılıyor.

Putin’in Karadeniz’de tatil yaparken Shellest’i kullandığına ve Rusya’nın kuzeyindeyken Nega’da tatil yaptığına inanılıyor.

Putin’le bağlantılı yeni dosyadaki son varlık, Vlad’ın kızının 2013’te evlendiği Igora kayak merkezindeki hisse.

Kremlin’den bir sözcü, “Rusya Federasyonu başkanı, adını verdiğiniz nesneler ve kuruluşlarla hiçbir şekilde bağlantılı veya bağlantılı değil” dedi. Gardiyan.

Putin, Ukrayna’da kendisine 50.000 askere mal olduğu düşünülen feci bir savaş yürütmeye devam ederken geliyor.

160 çocuk babasıyım - ama Babalar Günü'nde çorap aldığım için şanslı olacağım
Binlerce işçi 2.000 sterlinlik yaşam maliyeti ikramiyesi aldı - onlardan biri misiniz?

Ve tiranın sağlığı ve geleceği hakkında, hasta olabileceği ve olası bir darbeyle karşı karşıya olabileceğine dair söylentiler dönüyor.

Vlad şimdilik tutunuyor – müttefikleri, çatışmayı 3. Dünya Savaşı’na dönüştürmek için şiddetle tehdit etmeye devam ediyor.

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18953908/putin-billions-leaked-superyachts-resorts/

Yorum yapın