Putin’in yandaşları, Rusya NATO ülkesi Litvanya’ya askeri tehdit oluşturduğu için 3. Dünya Savaşı konusunda uyardı


VLADIMIR Putin, Sovyetler Birliği’nin eski ülkelerine tüyler ürpertici bir tehditte bulunarak, herhangi biri Rusya’ya meydan okursa Ukrayna işgalinin tekrarlanacağı konusunda uyarıda bulundu.

Rusya cumhurbaşkanı, “tarihi Rusya” olarak nitelendirdiği SSCB’nin tüm eski toprakları üzerinde hak iddia ediyor gibi görünüyordu.

Vladimir Putin ürkütücü bir küresel çatışma tehdidi yayınladı

6

Vladimir Putin ürkütücü bir küresel çatışma tehdidi yayınladıKredi bilgileri: AP
Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev'in açıklamalarının ardından konuşuyordu.

6

Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev’in açıklamalarının ardından konuşuyordu.Kredi bilgileri: AP
Putin, eski Sovyetler Birliği'nin tamamını 'tarihi Rusya' olarak iddia ediyor gibi görünüyordu.

6

Putin, eski Sovyetler Birliği’nin tamamını ‘tarihi Rusya’ olarak iddia ediyor gibi görünüyordu.Kredi bilgileri: AP

1990 ve 1991 yılları arasında Sovyetler Birliği parçalanarak Rusya, Ermenistan, Azerbaycan, Beyaz Rusya, Estonya, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Letonya, Litvanya, Moldova, Tacikistan, Türkmenistan, Ukrayna ve Özbekistan ülkelerini oluşturdu.

Pazar günü konuşan Putin, Ukrayna savaşını Rusya’nın yörüngesinde gördüğü diğer ülkelere de genişletmekten çekinmeyeceğini açıkça belirtti.

Ayrıca Kremlin’e sırtını dönen hiçbir ülkenin artık Moskova ile “müttefik” olmayacağını söyledi.

Onun yorumları, Putin’in imparatorluk kurma hayallerine doğrudan meydan okur gibi görünen Kazakistan cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Tokayev’in yorumlarından sonra geldi.

Anında Putin 55'inci Albay'ı kaybetti, çünkü helikopter Ukrayna tarafından havaya uçuruldu
Ukrayna'nın çatlak topçu filolarının içinde Rus kuvvetleriyle ölümcül düello

St Petersburg Ekonomik Forumu’nda konuşan Tokayev, Ukrayna’nın Rusya yanlısı ayrılıkçı bölgeleri olan Donetsk ve Luhansk’ı “yarı devlet bölgeleri” olarak reddetti.

Bu, Putin’in Kazak mevkidaşı önünde Kazakistan’ın “tarihi Rusya” dediği şeyin bir parçası olduğunu ilan etmesine yol açtı.

Putin, Kazakistan’ı bir müttefik olarak övmeden önce, “Sovyetler Birliği nedir? Bu tarihi Rusya” dedi.

Aynı şey kesinlikle Ukrayna için de olabilirdi, ama onlar bizim müttefikimiz olmazlardı” dedi.

Bir Kazak gözlemci şunları söyledi: Telgraf bunun Putin tarafından Rusya’nın güney komşusu için açık bir tehdit olduğunu söyledi.

Başkan Tokayev’in “Putin’i destekçilerinin önünde küçük düşürdüğünü” söylediler ve eklediler: “Onu Kazakistan’ın Rusya’nın bir sonraki avı olabileceğinin farkına varmasını sağlıyor.”

Kazak kökenli başka bir yorumcu, “İyi bir komşuysanız sorun değil diyor. Ama çizginin dışına çıkıp Batı yanlısı olursanız, topraklarınızı fethedebiliriz çünkü orası bizim” dedi.

Petersburg’daki aynı konferansta konuşan Putin, “özel askeri operasyonun” sonunda Rusya ve Ukrayna ilişkilerinin “normale döneceğine” inandığını da söyledi.

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hakkında bilmeniz gereken her şey

Rusya’nın Ukrayna’yı işgali hakkında bilmeniz gereken her şey…

Bugün, Putin’in yakın bir müttefiki NATO’yu Rusya’ya karşı “doğrudan saldırganlık” yapmakla suçladı ve ülkesinin kendini savunma hakkı olduğunu söyledi.

Politikacı Andrey Klimov, mesajlaşma uygulaması Telegram’da yaptığı konuşmada, bazı malların ülkesinden geçerek Rusya’nın Litvanya ve Letonya tarafından sınırlanan küçük bir bölgesi olan Kaliningrad’a geçişini engelleyen Litvanya’yı eleştirdi.

Cumartesi günü, Litvanya makamları AB yaptırımlarına tabi malların artık topraklarından Kaliningrad’a geçemeyeceğini duyurdu.

Engellenen malzemeler arasında kömür, metaller ve ileri teknoloji vardı.

Kaliningrad bölge valisi Anton Alikhanov, bu yasağın küçük bölgeye gönderilen tüm malların yarısını etkileyeceğini söyledi.

Devlet egemenliğini savunma komisyonuna başkanlık eden Bay Klimov, Litvanya hükümetini Rusya ile Avrupa Birliği arasında 20 yıl önce imzalanan bir anlaşmayı ihlal etmekle suçladı.

Sovyetler Birliği nedir? Bu tarihi Rusya

Vladimir Putin

Klimov, eski topraklarına yönelik daha açık bir tehdit olarak, durum çözülmezse Moskova’nın “Litvanya tarafından oluşturulan Kaliningrad geçişi sorununu bizim tarafımızdan seçilen HERHANGİ bir yöntemle çözmek” zorunda kalacağını söyledi.

Bu, Anayasa Mevzuatı Komitesi’ne başkanlık eden Rus senatör arkadaşı Andrey Klishas tarafından tekrarlandı.

Kaliningrad Bölgesi’ne Litvanya tarafından etkin bir şekilde abluka uygulama girişimi, Rusya’nın bu bölge üzerindeki egemenliğinin ihlalidir ve Rusya’nın çok sert ve kesinlikle yasal eylemlerinin gerekçesi olabilir” dedi. Pazartesi.

Bu, bir Rus savaş gemisinin geçen hafta “kabul edilemez bir provokasyon” olarak adlandırılan bir hareketle NATO sularını iki kez ihlal etmesinden sonra geldi.

Danimarka ordusu, Rus korvetinin Cuma sabahı erken saatlerde Baltık Denizi’ndeki Christiansoe adasına yakın karasularına girdiğini söyledi.

Litvanya ile Rusya arasında gerilim tırmanıyor

6

Litvanya ile Rusya arasında gerilim tırmanıyorKredi bilgileri: Getty
Bir NATO ve AB devleti olan Litvanya, Rusya topraklarına yaptırım uygulanan malları engelliyor

6

Bir NATO ve AB devleti olan Litvanya, Rusya topraklarına yaptırım uygulanan malları engelliyorKredi: Reuters
Sovyetler Birliği 1990 ve 1991 yılları arasında çöktü

6

Sovyetler Birliği 1990 ve 1991 yılları arasında çöktüKredi bilgileri: AFP

Danimarka silahlı kuvvetlerinin Savunma Komutanlığı, savaş gemisinin Danimarka donanması tarafından deniz iki yönlü telsizle bağlantı kurulduktan sonra ayrıldığını söyledi.

Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, Rus büyükelçisinin olayı protesto etmek için çağrıldığını söyledi.

Kofod yaptığı açıklamada, “Bu tür bir eylemin kesinlikle kabul edilemez olduğu Rus büyükelçisine çok net bir şekilde iletilmiştir.” Dedi.

Bu tür Rus provokasyonlarını kabul etmeyeceğiz” dedi.

Bu arada İngiltere’nin baş generali, İngiliz Ordusunun potansiyel bir küresel çatışmada Rusya’ya karşı savaşmaya hazırlanması gerektiği konusunda uyardı.

Yeni Ordu komutanı General Sir Patrick Sanders, Vladimir Putin’in Ukrayna’ya yönelik kanlı saldırısının küresel güvenliğin temellerini sarstığını söyledi.

Rusya’yı savaşta yenebilecek bir Ordu kurma sözü verdi.

Ve cesur İngiliz birliklerini şimdi “bir kez daha Avrupa’da savaşmaya” hazırlanmaları gerektiği konusunda uyardı.

18 bedenim ve yaz için mükemmel Missguided bikinileri £ 8'den buldum
Bir jakuziyi çalıştırmanın maliyeti nedir?

Hizmet eden her askere heyecan verici bir ilk mesajda, Rus diktatörün 24 Şubat’ta Ukrayna’yı işgal etmesinden bu yana dünyanın değiştiğini söyledi.

General Sanders geçen Pazartesi yeni görevine başladı ve işteki dördüncü gününde şunları yazdı: “Artık müttefiklerimizle birlikte savaşabilecek ve Rusya’yı savaşta yenebilecek bir ordu oluşturmak için yakıcı bir zorunluluk var.”

The Sun’ın Ukrayna Fonu ile çatışmalardan kaçanlara yardım edin

Putin'in yandaşları, Rusya NATO ülkesi Litvanya'ya askeri tehdit oluşturduğu için 3. Dünya Savaşı konusunda uyardı

Ukrayna’nın harap olmuş kasaba ve şehirlerinin dehşetinden kaçan kadın ve çocukların RESİMLERİ Sun okuyucularını gözyaşlarına boğdu.

Birçoğunuz kaosa yakalanan beş milyona yardım etmek istiyorsunuz ve şimdi The Sun’ın Ukrayna Fonu’na bağışta bulunabilirsiniz.

En az 3 sterlin veya ödeyebildiğiniz kadar verin ve her kuruş, kadınlara, çocuklara, yaşlılara, sakatlara ve yaralılara yardım eden Kızılhaç’a bağışlansın.

Bağış yapmak burada The Sun’ın fonuna yardım etmek için

Veya 70141’e kısa mesaj gönderin Birleşik Krallık cep telefonlarından

£3 — metin PAZ £3
£ 5 — metin PAZ £ 5
£10 — metin PAZ £10

Metinler, seçtiğiniz bağış tutarına (örneğin £5) mal olur +1 standart mesaj (%100 alırız). Tam Şartlar ve Koşullar için ziyaret edin redcross.org.uk/mobil

Ukrayna Kriz Çağrısı, krizden şu anda etkilenen ve gelecekte potansiyel olarak etkilenen bölgelerdeki insanları destekleyecektir.

Britanya Kızıl Haçı’nın makul ve verimli bir şekilde harcayabileceğinden daha fazla para toplaması gibi beklenmedik bir durumda, herhangi bir fazla fon, dünyanın herhangi bir yerindeki diğer insani felaketlere hazırlanmalarına ve bunlara müdahale etmelerine yardımcı olmak için kullanılacaktır.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18948864/vladimir-putin-ww3-russia-nato/

Yorum yapın