Raffensperger ve Sterling 6 Ocak komitesi önünde ifade verecekRaffensperger ve Sterling 6 Ocak komitesi önünde ifade verecek

Georgia Dışişleri Bakanı Brad Raffensperger ve bu ofisteki baş işletme görevlisi Gabriel Sterling, Georgia Public Broadcasting’deki ABD Capitol’deki 6 Ocak isyanını araştıran seçilmiş komite önünde ifade verecek. rapor edildi.

Joe Biden, 1992’de Bill Clinton’dan bu yana eyaleti kazanan ilk Demokrat olduktan sonra, eski başkan Donald Trump, Georgia’nın seçilmiş yetkililerine cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarını bozmaları için defalarca baskı yaptı. En ünlüsü, Bay Trump. aranan Bay Raffensperger ve ondan Gürcistan’daki kaybını tersine çevirmek için 11.780 oyu “bulmasını” istedi, çünkü bu Bay Biden’ın zafer marjından daha fazla oydu.

Bay Trump, Bay Raffernsperger’e telefon görüşmesinde “Gürcistan halkı kızgın, ülke halkı kızgın” dedi. “Ve biliyorsun, yeniden hesapladığını söylemekte yanlış bir şey yok.”

Ancak Bay Raffensperger bu fikri reddetti.

“Eh, Sayın Başkan, sahip olduğunuz zorluk, sahip olduğunuz veriler yanlış” dedi.

Tanıklık, Bay Raffensperger’ın, Bay Trump’ın ikincisini onaylamasına rağmen, geçen ay Cumhuriyetçi ön seçimde Temsilci Jody Hice’ı yenmesinden sonra geldi. Benzer şekilde, Vali Brian Kemp, Bay Trump’ın vali adayı olarak tercih ettiği eski Senatör David Perdue’yu yendi.

Bay Sterling, kendi adına, 2020 seçimlerinin ardından ve Gürcistan Senatosu ikinci tur seçimlerine giden yolu, seçim işçilerine yönelik tehditleri kınayarak geçirdi.

“Sayın Başkan, bu dili ve bu eylemleri kınamadınız. Bu durmalı. Adım atmanıza ihtiyacımız var ve eğer bir liderlik pozisyonu alacaksanız, biraz gösterin” dedi Aralık 2020’de. “Araştırma yapıyoruz. Her zaman bir ihtimal vardır, anlıyorum, mahkemeye gitme hakkınız var. Sahip olmadığınız şey ise – ve bir adım atıp bunu söylemeniz gerekiyor – insanları potansiyel şiddet eylemleri gerçekleştirmeye teşvik etmekten vazgeçmektir.”Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/raffensperger-sterling-georgia-january-6-b2103858.html

Yorum yapın