Riley Whitelaw: Walgreens’in dinlenme odasında öldürülen genç kız, şüphelinin ilerlemesini reddetmiştiRiley Whitelaw: Walgreens'in dinlenme odasında öldürülen genç kız, şüphelinin ilerlemesini reddetmişti

28 yaşındaki Colorado’lu bir adam, Walgreens’in çalıştıkları dinlenme odasında genç meslektaşını öldürdüğü iddiasıyla yerel yetkililer tarafından bu hafta tutuklandı.

Colorado Springs Polisi şunları yazdı: bu hafta basın açıklaması Denver’ın yaklaşık 60 mil güneyindeki şehirdeki Centennial Bulvarı’ndaki bir Walgreens’de menajeri tarafından 11 Haziran’da ölü bulunan 17 yaşındaki Riley Whitelaw’ın ölümünü araştırdıklarını bildirdiler.

28 yaşındaki iş arkadaşı Joshua Taylor Johnson, yönetimin Riley’nin bir yıl önce “ilerlemelerinden” rahatsız olduğunu iddia ettiğini bildirdiğini açıklamasının ardından ertesi gün tutuklandı.

Bir beyana göre, polis müdürü Justin Zunino’nun 911’i araması üzerine cinayet günü akşam 7 civarında olay yerine geldi. Bay Zunino, başka bir menajer Riley’nin moladan dönmediğini bildirdiğinde, başlangıçta bir şeylerin yanlış olduğundan şüphelendiğini memurlara bildirmişti.

Daha fazla araştırmak için mağazaya gittiğinde, “dinlenme odasında bir ceset bulduğunu”, “her yerde kan” olduğunu söyledi.

Olaya müdahale eden görevliler, bir raporda, “kurbanın başının çevresinde yerde çok miktarda kan olduğunu” ve “dinlenme odasının zemini, dolapları ve tezgahında önemli miktarda kan bulunduğunu” yazdılar.

Polis, 17 yaşındaki Riley Whitelaw olarak tanımlanan kurbanın 28 yaşındaki Joshua Taylor Johnson’ı geçen yıl yönetime bildirdiğini söyledi.

(Colorado Springs Polis Departmanı)

Mağdurun “boyun bölgesinde ciddi bir travma” geçirdiğini ve yaşam belirtisi olmadığını değerlendirdiler.

Bay Zunino, Riley’nin cesedini bulmadan önce çalışanı güvenlik kameralarında gördükten sonra memurlara Bay Johnson’ı ihbar etti.

Bay Zunino’nun, Bay Johnson’ın çerçeve tamamen kaplanana kadar mağazanın güvenlik kameralarından birinin önünde kutuları istiflediğini gördüğü bildirildi. Mola odasının penceresi, “tuvalet kapalı” yazan bir işaretle bantlanmış gibi görünüyordu.

Müdür, kasetleri izledikten sonra dinlenme odasına gitti ve vahşi cinayet mahallini buldu.

Yönetici ayrıca, video kasetlerinin dışında, Bay Johnson’ın kötü niyetli olduğundan şüphelenmek için başka nedenleri olduğuna da dikkat çekti. Yeminli ifadeye göre, dinlenme odasında ortaya çıkan ölümcül olaydan bir yıl önce, Riley, Bay Johnson iş arkadaşı hakkında, çalışırken kendisine uygunsuz “ilerlemeler” yaptığı için şikayette bulundu.

Ve kısa süre önce, genç çalışan, yöneticilerden ikisini aynı programa koymaktan kaçınmasını istedi, çünkü yaşlı iş arkadaşının kendisini “rahatsız hissettirmeye” başladığı bildirildi.

Genç daha sonra daha fazla saat istedi, ancak üstleri tarafından, bu saatleri istiyorsa, bir yıl önce kendisine uygunsuz ilerlemeler sağladığı için işaretlediği adamla birlikte çalışacağı söylendi.

Mağazadaki başka bir yöneticinin polise, şüpheli katili mağazanın arkasındaki çöp bidonlarında kendini temizlerken gördüğünü söylediği bildirildi. “Güçlü bir çamaşır suyu kokusu” koktuğunu iddia etti ve kapıyı açmaya çalıştığında, bir adamın bağırdığını ve değiştirdiğini söylediğini söyledi.

O yönetici daha sonra geri geldiğinde, artık orada değildi.

Bay Johnson, ertesi sabah Colorado Eyalet Devriyesi askerleri tarafından, genç iş arkadaşının öldürüldüğü Walgreens’ten yaklaşık 100 mil uzakta yakalandı ve polisin yüzünün ve ellerinin her yerinde çizik izleri olarak tanımladığı şekilde bulundu.

Yetkililer tarafından sorgulanırken, Bay Johnson’ın Riley’e “aşık olduğunu” kabul ettiği ve onun öldürüldüğü dinlenme odasında olduğunu, ancak Riley’nin ölümünden sonra orada olduğunu söylediği bildirildi.

“[Joshua] ifadesinde, adamın, Walgreens’ten ayrılmadan önce yöneticinin konuşmaya çalıştığı kişi olduğunu kabul ettiği belirtildi. “Bu olaydan hemen sonra eve gitti ve kanlar içinde olduğu için tüm kıyafetlerini çıkardı.”

Polis, görüntülerle karşı karşıya kaldıktan sonra bile, şüphelinin güvenlik kamerasının önünde kutuları hareket ettirmeyi reddettiğini söyledi.

Walgreens’in bir sözcüsü söyledi Bağımsız şu anda soruşturmada yetkililerle işbirliği yaptıklarını ve gencin öldürülmesinden etkilenen aile üyelerine ve topluluk üyelerine “en derin taziyelerini” sunduklarını söyledi.

Şirket sözcüsü e-postayla yaptığı açıklamada, “Bu trajik olaydan dolayı çok üzgünüz ve en derin taziyelerimizi, düşüncelerimizi ve ekip üyemizin ailesine ve sevdiklerine en derin taziyelerimizi sunuyoruz” dedi. “Müşterilerimizin ve ekip üyelerimizin güvenliği birinci önceliğimizdir ve araştırmalarında yerel yetkililerle birlikte çalışıyoruz. Bu konumdaki mağaza ekip üyelerimize danışmanlık ve diğer kaynakları sunuyoruz.”

Bağımsız yorum için Colorado Springs Polis Departmanına ulaştı, ancak hemen geri dönmedi.

KOAA 5 bu hafta, ölen genç için geçici olarak kapatılan Walgreens’in dışında, son anlarını canlı olarak geçirdiği, çiçekler ve “Seni özleyeceğiz Riley!” yazan pankartlarla derme çatma bir anıt dikildiğini bildirdi. mağazanın boş cephesini dolduruyor.

Geçen hafta sonu ölü bulunduğu Colorado Springs’teki geçici olarak kapatılan Walgreens’in dışında 17 yaşındaki Riley Whitelaw için derme çatma bir anıt görülüyor.

(KOAA 5/video ekran görüntüsü)

Riley’nin üçüncü sınıfını yeni bitirdiği Hava Akademisi Lisesi, Pazar gecesi, okul topluluğunda hafta sonu meydana gelen trajedi hakkında onları bilgilendirmek için ebeveynlere ve velilere bir mektup gönderdi.

“Bir öğrenci ve arkadaşın kaybı inanılmaz derecede zordur ve öğrencilerin endişeleri, soruları ve yüksek duyguları olabilir. Üzgün, depresif ve hatta kızgın hissedebilirler. Bu nedenle, böyle anlarda bir araya gelmeli ve destek ağları oluşturmalıyız. Lütfen bu zor zamanda AAHS ailesini düşüncelerinizde ve kalbinizde tutun, ”dedi Müdür Dan Olson mektupta. KRDO Haberleri.

Riley’nin ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor ve daha sonra serbest bırakılacak olan ölümün nedeni ve şeklini belirlemek için adli tabip tarafından bir otopsi yapılıyor.Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/crime/walgreens-murder-riley-whitelaw-colorado-b2103582.html

Yorum yapın