Roe v Wade kararı bugün: GOP, kürtaj kararı Cuma günü gelebileceği için Yüksek Mahkeme sızıntılarını hapis cezasına çarptırmaya çağırıyorRoe v Wade kararı bugün: GOP, kürtaj kararı Cuma günü gelebileceği için Yüksek Mahkeme sızıntılarını hapis cezasına çarptırmaya çağırıyor

Kongre üyesi, ‘Bir suç’ Senato Roe v Wade’i kodlamadı, diyor

Amerikalı kadınlar, sağlık hizmeti sağlayıcıları ve seçim yanlısı aktivistler Karaca v Wade ABD Yüksek Mahkemesi dava görüşlerini saat 10:00 ET’den itibaren yayınlamaya hazırlanırken, Cuma günü bozulacak.

Yüksek Mahkeme Perşembe sabahı dört dava görüşü yayınladı, geriye kalan dokuz dava, ay sonundaki yaz tatilinin önüne geçti. Dobbs – Jackson Kadın Sağlığı Örgütü .

Mahkemenin davadaki kararı, Amerika’daki kadınların kürtaj erişimi hakkını etkilemeye ve 50 yıllık hakların altında kodlanmış hakların geri alınmasına hazırlanıyor. Karaca v Wade 1973 yılında.

Mayıs ayında sızdırılan bir karar taslağı mahkemenin, muhafazakar yargıçların desteğiyle emsali çökertmeyi amaçladığını gösterdi – en az üçü, onay oturumları sırasında tanıyacaklarını iddia etti. Karaca devirmek yerine emsal olarak.

Demokratlar eyaletlerinde üreme haklarını korumak için acele ederken, bazı Cumhuriyetçi senatörler bunun yerine sızıntıya odaklanıyor ve Yüksek Mahkeme kararlarını kamuya açıklanmadan önce sızdıranların 10 yıl hapis ve 10.000 dolar para cezasıyla karşı karşıya kalmalarını istedi.

1656049500

ABD’li kadın Malta’da kürtajı reddetti

Amerikalı bir kadın ve eşi, Malta’daki sağlık yetkilileri tarafından talebi reddedildikten sonra, yaşaması imkansız hamileliğini sona erdirmek için İspanya’nın Mallorca kentine gönderilecek.

38 yaşındaki Andrea Prudente ve 45 yaşındaki partneri Jay Weeldreyer, hava ambulansıyla İspanya adasına gidecek.

Tercih Edilen Kadınlar’ın başkanı avukat Lara Dimitrijeviç, Prudente’nin durumunun “hayatı tehdit edici” olarak kabul edilmesi nedeniyle çiftin seyahat sigortasının tedbire devam etmeyi kabul ettiğini doğruladı.

Perşembe günü Malta’dan ayrılmaları bekleniyor.

Bayan Prudente 16 haftalık hamile ve bir hafta önce suyunun vaktinden önce gelmesi, yani rahimde amniyotik sıvı kalmaması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

BağımsızGustaf Kilander’ın hikayesinin tamamı var:

Rachel Keskin24 Haziran 2022 06:45

1656044100

Yüksek Mahkeme, Roe v Wade’den sonra ne için gelebilir?

Hukuk uzmanları ve medeni haklar aktivistleri, Yüksek Mahkemenin kararı bozacağından korkuyor Karaca v Wade eşcinsel evlilik gibi hakları koruyan diğer önemli kararları bozacak.

Ohio eyaletine karşı açtığı dava Yüksek Mahkeme’nin eşcinsel evliliğin ABD Anayasası tarafından korunduğuna karar vermesine yol açan Jim Obergefell, “Ben çok korkuyorum ve insanlar korkmalı” diyor.

Bağımsız’s Io Dodd aşağıda tam hikayeye sahiptir:

Rachel Keskin24 Haziran 2022 05:15

1656041423

Kürtaj sağlayıcıları uzmanları yetiştirmek için acele ediyor

Muhafazakarların önderlik ettiği eyaletlerdeki kürtaj sağlayıcıları, Yüksek Mahkeme’nin kararından önce yeni uzmanlar yetiştirmek için acele ediyor.

Uzmanlar, kürtaj eğitimi veren tıp kurumlarının, beklendiği gibi, Yüksek Mahkemenin kadınların prosedür üzerindeki anayasal haklarını sona erdirmesi halinde belirsiz bir gelecekle karşı karşıya kalacağını söylüyorlar.

Tennessee’deki Knoxville Üreme Sağlığı Merkezi’nde kadın doğum uzmanı ve jinekolog olan Aaron Campbell şunları söyledi:Washington post doğrudan bir yasağın, kadınların üreme sağlığına erişimi üzerinde caydırıcı bir etkisi olacaktır.

“Erişim lehine veya aleyhine istediğimiz kadar yasa çıkarabiliriz, ancak günün sonunda, eğitimli sağlayıcılarınız yoksa, başka seçeneğiniz de yok” dedi. Posta.

Dr Campbell, bu yıl zaten yedi öğrenciye eğitim verdi ve finalden önce mümkün olduğu kadar çok kursiyerle çalışmaya çalıştığını söyledi. Karaca karar serbest bırakılıyor.

BağımsızBevan Hurley’nin hikayesinin tamamı var:

Rachel Keskin24 Haziran 2022 04:30

1656038723

İlk Değişiklik uzmanı, GOP’un yargıçların evlerindeki protestoların yasa dışı olduğu iddialarına şüpheyle yaklaşıyor

Bir İlk Değişiklik uzmanı, GOP’un Yüksek Mahkeme yargıçlarının evlerindeki protestoların yasa dışı olduğu iddialarına şüpheyle yaklaştı.

Freedom Forum Enstitüsü’nde Birinci Değişiklik uzmanı Kevin Goldberg şunları söyledi: Bağımsız: “Federal yasa, etkileme niyetiyle yaparsanız Yüksek Mahkeme veya bir adaletin önünde protesto edemezsiniz diyor.

“Bir protestocunun bir kararı etkilemeye çalıştığını kanıtlamak çok zor olurdu.

Kararın çoktan verildiğine inandıklarını ve sonucu protesto ettiklerini ya da sadece kürtaj haklarını protesto ettiklerini söyleyebilirler… İnsanların protesto ederken ne düşündüklerini kanıtlamak zor olurdu.”

“Ve Birinci Değişikliğe göre, bilmiyorsanız kimseyi cezalandıramazsınız” diye ekledi.

Yüksek Mahkeme’nin Roe v Wade hakkındaki görüş taslağının 3 Mayıs’ta sızdırılmasından bu yana, kürtaj karşıtı göstericiler altı muhafazakar yargıcın evlerinin dışında protestolar düzenlediler.

Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell – ve diğer Cumhuriyetçiler – evlerinin dışındaki protestoların “muhtemelen yasadışı olabileceğini” iddia ettiler.

Rachel Keskin24 Haziran 2022 03:45

1656036923

Hillary Clinton, Yüksek Mahkeme Yargıcı Samuel Alito’yu eleştirdi

Hillary Clinton, Yüksek Mahkeme Yargıcı Samuel Alito’ya sert çıkış yaptı ve birçok hakkın “risk altında” olduğu konusunda uyardı. Karaca devrilir.

Eski Dışişleri Bakanı, ABD ile yaptığı bir röportajda kürtaj haklarına yönelik yaklaşan tehdit hakkında konuştu. finansal Zamanlar, çünkü ülkenin en yüksek mahkemesi dönüm noktası niteliğindeki kararı bozmanın eşiğinde.

Kadınları daha fazla ezmek için sinsi kurallar koymanın seviyesi neredeyse bitmiyor” dedi.

Bayan Clinton, Yüksek Mahkemenin sızdırılmış çoğunluk görüşü taslağını bozan Adalet Alito’yu kınadı Karaca“Kadınların yemek kulüplerine girmesine” karşı uzun süredir söven “kendini beğenmiş tiplerden biri” olarak.

“Alito’nun Princeton’dayken karma eğitime, kadınların yemek kulüplerine girmesine karşı çıkan türden bir genç adam olduğunu gördüm ve okuduğum arka planda bu vardı” dedi.

“Dürüst olmak gerekirse, toplumu yeniden şekillendirmeye çalışan kendini beğenmiş tiplerden biri olarak beni etkiledi.”

Rachel Keskin24 Haziran 2022 03:15

1656033323

Güney Dakota’nın tek kürtaj kliniği iktidardan önce kapanıyor

Güney Dakota’daki tek kürtaj kliniği, Yüksek Mahkeme’nin kürtajın geleceğine ilişkin kararı öncesinde tüm prosedürleri durduruyor. Karaca v Wade.

Planned Parenthood, ülkenin üreme hakları için savaş alanlarından birinde kürtaja erişimi savunmak için savaşan aktivistleri derinden üzen bir duyuruda, Sioux Falls’taki tesisindeki prosedürlerin “duraklatıldığını” söyledi.

Rapor, Wisconsin’deki kliniklerinin 25 Haziran’dan sonra randevu almadığını söyledi.Bu arada haberi, eyaletini Amerika’nın kürtaj çöllerinden birine dönüştürme çabalarının ön saflarında yer alan 50 yaşındaki Güney Dakota’nın son derece muhafazakar valisi Kristi Noem tarafından kutlandı. ve iddiaya göre 2024’te bir Beyaz Saray yarışına hazırlanmak için pozisyonunu kullanıyor.

“Katie” (gerçek adı değil) olarak tanımlanmasını isteyen 36 yaşındaki bir aktivist, “Bunun geleceğini biliyor olsa da, yine de gerçekten yıkıcıydı” diyor. Bağımsız.

“Aslında herhangi birimizin olacağını düşündüğümüzden çok daha kötüydü, sadece duygusal ağırlığı.”

BağımsızAndrew Buncombe’un hikayesinin tamamı şöyle:

Rachel Keskin24 Haziran 2022 02:15

1656030623

Kongre üyesi, Biden’ın veri gizliliğini koruması gerektiğini söyledi

Mevzuat eksikliği, federal hükümetin Cumhuriyetçilerin kontrolündeki eyaletlerde geçirilen kürtaj yasaklarını geri itme seçeneklerinin sınırlı olduğu anlamına geliyor.

Ancak Medicaid’in “sağlayıcıyı özgürce seçme” şartı ve Title X aile planlaması programını genişletme gibi bazı seçenekler var.

Temsilci Judy Chu söyledi Bağımsız Başkanın, kürtaj isteyen kadınların veri gizliliğini korumak için harekete geçmesi gerektiğini, böylece kolluk kuvvetlerinin kadınları kovuşturmak için kullanamamasını.

“Başkan Biden’ın yapmasını istediğimiz diğer şey, kürtaj da dahil olmak üzere üreme sağlığı hizmetleri arayanların veri gizliliğinin korunduğundan emin olmaktır” dedi.

“Çünkü bu verilere erişmek isteyen, kürtaj isteyenlerin isimlerini, adreslerini ve numaralarını almak isteyen ve ardından kürtaj hastalarını ve sağlayıcılarını suç saymaya çalışan devletler var.”

Rachel Keskin24 Haziran 2022 01:30

1656027923

Yargıtay güvenliği mercek altında

8 Haziran’da, 26 yaşındaki mutsuz bir adamın, muhafazakar adaletin olası kararına kızdığı için Yargıç Brett Kavanaugh’u öldürmeyi planladığını itiraf ettiği iddia edildi. Karaca v Wade.

Nicholas Roske’nin iddiaya göre sabahın erken saatlerinde Kaliforniya’daki evinden muhafazakar adaletin Chevy Chase, Maryland’deki evine, Donald Trump tarafından atanan adalete suikast düzenlemek ve ardından kendini öldürmek için gitti.

Kendi üzerine 911’i aradıktan sonra Yargıç Kavanaugh’un evinin önünde yakalandı.

Arsa, Yüksek Mahkeme yargıçlarının güvenliği etrafındaki konuyu ulusal ilgi odağı haline getirdi ve hem yargıçların korunması ihtiyacı hem de Yüksek Mahkeme yargıçlarının eşiğinde olduğu bir zamanda her Amerikalı’nın İlk Değişikliği’nin protesto etme hakkı etrafında tartışmalara yol açtı. bozabilecek bir karar vermek Karaca v Wade.

Görüş taslağının sızdırılmasından bu yana, seçim yanlısı protestocular altı muhafazakar yargıcın evlerinin dışında gösteriler düzenlediler.

Adalet Bakanlığı, dokuz üyenin her birinin güvenliğini artırdı.

Ve milletvekilleri, yargıçların aile üyelerini de kapsayacak şekilde 24 saat güvenliği genişletmek için aceleyle bir yasa çıkardılar.

BağımsızRachel Sharp’ın hikayesinin tamamı var:

Rachel Keskin24 Haziran 2022 00:45

1656025223

ABD, Cuma günü olası Roe v Wade kararına hazırlanıyor

ABD şimdi, Yüksek Mahkemenin, ülkenin en yüksek mahkemesinin 24 Haziran’ı görüş açıklama günü olarak işaretlemesinin ardından Cuma günü en kısa sürede Roe v Wade’i karara bağlaması için hazırlanıyor.

Haziran sonu veya Temmuz başında mahkeme yaz tatiline girmeden önce açıklanacak dokuz dava kararı kaldı.

Mahkeme, görüşlerini web sitesinde saat 10:00 ET’de yayınlamaya başlayacak.

Rachel Keskin24 Haziran 2022 00:00

1656023423

Roe – Wade nedir?

Dava, 1969’da Teksas’ta üçüncü çocuğuna hamile kalan ancak kürtaj hizmetine erişimi olmayan ve kürtaj hizmetine erişimi olmayan Norma McCorvey’in etrafında odaklanıyordu – yargılamanın amaçları doğrultusunda “Jane Roe” olarak biliniyordu. “bir kadının hayatını kurtar.”

Yerel bölge savcısı Henry Wade’e eyaletin kürtaj yasalarının anayasaya aykırı olduğunu iddia ederek dava açtı.

1973’te dava Yargıtay’a ulaştı ve 7- Bayan McCorvey’in lehine karar verdi ve bir kadının kürtaja erişim hakkının Amerika’nın 14. Değişikliği “mahremiyet hakkı” tarafından korunduğunu söyledi.

Karar ayrıca, kürtaja erişim kısıtlamalarını içeren 30’dan fazla Yargıtay davasını etkileyen yasal bir emsal oluşturdu.

Rachel Keskin23 Haziran 2022 23:30Kaynak : https://www.independent.co.uk/news/world/americas/us-politics/roe-v-wade-decision-today-abortion-ruling-supreme-court-b2108402.html

Yorum yapın