Rus savaş gemisi, Putin’in Batı’yı tehdit ederse nükleer bomba kullanacağı konusunda uyardığı için ‘kabul edilemez’ ihlalde NATO sularını İKİ KEZ ihlal etti


Bir Rus savaş gemisi, “kabul edilemez Rus provokasyonu” nedeniyle NATO sularını iki kez ihlal etti.

Danimarka ordusu, bir Rus korvetinin Cuma günü erken saatlerde Baltık Denizi’ndeki Christiansoe adası yakınlarında karasularına girdiğini söyledi.

Rus gemisi Danimarka sularına izinsiz girdi

2

Rus gemisi Danimarka sularına izinsiz girdiKredi bilgileri: PA
Putin, tehdit edilmesi durumunda nükleer silah kullanacağını söyledi

2

Putin, tehdit edilmesi durumunda nükleer silah kullanacağını söylediKredi: Reuters

Danimarka silahlı kuvvetlerinin Savunma Komutanlığı, savaş gemisinin Danimarka donanması tarafından deniz iki yönlü telsizle bağlantı kurulduktan sonra ayrıldığını söyledi.

Danimarka Dışişleri Bakanı Jeppe Kofod, Rus büyükelçisinin olayı protesto etmek için çağrıldığını söyledi.

Kofod yaptığı açıklamada, “Bu tür bir eylemin kesinlikle kabul edilemez olduğu Rus büyükelçisine çok net bir şekilde iletilmiştir.” Dedi.

Bu tür Rus provokasyonlarını kabul etmeyeceğiz” dedi.

Video, Parkinson hastası olduğu iddiaları arasında despot Putin'in GRIPPING tablosunu zor gösteriyor
Ukraynalı hayalet kasabanın kalan son sakinleri Rusya'nın saldırısının öfkesiyle karşı karşıya

Daha sonra bir Twitter gönderisinde şunları yazdı: “Son derece sorumsuz, kaba ve tamamen kabul edilemez bir Rus provokasyonu.

“Bu zorbalık taktikleri Danimarka’da işe yaramıyor.”

WeAreNATO hashtag’i ile sözlerini tamamladı.

Hem İsveç hem de Danimarka, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rus uçakları tarafından hava sahası ihlalleri bildirdi.

Bu arada Vladimir Putin, Batı’yı tehdit edildiğini hissederse nükleer silah kullanacağı konusunda uyardı.

St Petersburg Ekonomik Forumu’nda yaptığı konuşmada Rus lider, dünyayı nükleer silahlarla tehdit etmese de ülkesini korumak için bunları kullanmaya hazır olduğunu söyledi.

Uzun konuşması sırasında terli ve şişkin görünen Rusya Devlet Başkanı şunları söyledi: “Sorumsuz bir politikacı bir şeyi ağzından kaçırır, sonra bir başkası – çok yüksek bir düzeyde, bu arada, diyelim ki Dışişleri Bakanlığı düzeyinde, üst düzey yetkililer bu konuda ileri sürüyorlar.

“Ve hiçbir şey söylemememiz mi gerekiyor? Ona göre cevap veriyoruz. Cevap verir vermez, [everyone] buna kilitleniyor: ‘Bakın, Rusya tehditler savuruyor!’

“Tehdit etmiyoruz! Ama herkesin bilmesi gerekiyor ki bizde var ve gerekirse egemenliğimizi korumak için kullanacağız.”

Uyarısı, kendisine “acil bir hastalık” tarafından vurulması nedeniyle “acil tıbbi yardım” verildiğinin bildirildiği geçen haftadan sonra geldi.

Zalimin, komutanlarıyla konuşurken hastalandığı ve 90 dakikalık sanal bir seanstan sonra masasından kalkarken “zayıflık ve baş dönmesi” yaşadığı söyleniyor.

Bu arada Putin’in 30.000’den fazla Rus askerinin öldüğü Ukrayna’daki kanlı savaşı devam ediyor.

İngiltere savunma bakanlığı, doğuda savaş şiddetlenirken, Rusya’nın son 48 saat içinde İzium şehrinin güneyine ilerleme çabalarını muhtemelen yenilediğini söyledi.

İngiltere'nin en pahalı 99 dondurması FIVER'a satılıyor
Dairem komşumun kakasıyla doldu - her yerde tuvalet kağıdı kullanıldı

Bakanlık, amacının Donetsk bölgesinin daha derinlerine nüfuz etmek ve savaş içindeki Sievierodonetsk kentini kuzeyden kuşatmak olduğunu söyledi.

Ukrayna Cuma günü, kuvvetlerinin Karadeniz’de bir Rus deniz römorkörünü iki Zıpkın füzesi ile vurduğunu, ilk kez bir Rus gemisini Batı tarafından sağlanan gemisavar silahlarla vurduğunu iddia ettiğini söyledi.

The Sun’ın Ukrayna Fonu ile çatışmalardan kaçanlara yardım edin

Rus savaş gemisi, Putin'in Batı'yı tehdit ederse nükleer bomba kullanacağı konusunda uyardığı için 'kabul edilemez' ihlalde NATO sularını İKİ KEZ ihlal etti

Ukrayna’nın harap olmuş kasaba ve şehirlerinin dehşetinden kaçan kadın ve çocukların RESİMLERİ Sun okuyucularını gözyaşlarına boğdu.

Birçoğunuz kaosa yakalanan beş milyona yardım etmek istiyorsunuz ve şimdi The Sun’ın Ukrayna Fonu’na bağışta bulunabilirsiniz.

En az 3 sterlin veya ödeyebildiğiniz kadar verin ve her kuruş, kadınlara, çocuklara, yaşlılara, sakatlara ve yaralılara yardım eden Kızılhaç’a bağışlansın.

Bağış yapmak burada The Sun’ın fonuna yardım etmek için

Veya 70141’e kısa mesaj gönderin Birleşik Krallık cep telefonlarından

£3 — metin PAZ £3
£ 5 — metin PAZ £ 5
£10 — metin PAZ £10

Metinler, seçtiğiniz bağış tutarına (örneğin £5) mal olur +1 standart mesaj (%100 alırız). Tam Şartlar ve Koşullar için ziyaret edin redcross.org.uk/mobil

Ukrayna Kriz Çağrısı, krizden şu anda etkilenen ve gelecekte potansiyel olarak etkilenen bölgelerdeki insanları destekleyecektir.

Britanya Kızıl Haçı’nın makul ve verimli bir şekilde harcayabileceğinden daha fazla para toplaması gibi beklenmedik bir durumda, herhangi bir fazla fon, dünyanın herhangi bir yerindeki diğer insani felaketlere hazırlanmalarına ve bunlara müdahale etmelerine yardımcı olmak için kullanılacaktır.

Daha fazla bilgi için ziyaret edin

Kaynak : https://www.thesun.co.uk/news/18928118/russian-warship-violated-nato-waters-twice-putin-warns-west/

Yorum yapın